Reklama

Biała Podlaska: Święto Wojska Polskiego

W Białej Podlaskiej Święto Wojska Polskiego obchodzono 14 sierpnia. Przed mszą św. w kościele garnizonowym na ul. Dokudowskiej przedstawiciele służb mundurowych oraz samorządowców, z prezydentem Białej Podlaskiej Michałem Litwiniukiem oraz wicewojewodą Robertem Gmitruczukiem na czele, złożyli kwiaty w miejscach upamiętniających ofiarność żołnierską.

Była to też okazja do wręczenia odznaczeń i mianowań zasłużonym wojskowym i cywilnym pracownikom jednostki w Białej Podlaskiej.

materiał: Radio Biper
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

3 dniowe obchody Święta Niepodległości w Terespolu (galeria)

Terespol świętował 101 rocznicę odzyskania niepodległości przez 3 dni. Zrealizowanych w tym czasie zostało kilka inicjatyw społecznych. Odbył się turniej tenisa ziemnego, turniej szachowy, gra terenowa, debata społeczna, potańcówka w klimacie dwudziestolecia międzywojennego, bieg ulicami miasta a także wystawa historyczna i koncert pieśni patriotycznych. Tradycyjnie złożono też wieńce pod pomnikiem.

Czytaj więcej »

Świętujemy Niepodległość w Małaszewiczach (zaproszenie)

„Ten, kto nie szanuje i nie ceni swej przeszłości, nie jest godzien szacunku teraźniejszości ani prawa do przyszłości” – Józef Piłsudski. Z takim mottem naszego wielkiego rodaka świętować będziemy 7 listopada od godz. 17.00 odzyskanie przez Polskę Niepodległości! Tym samym zapraszamy na montaż słowno – muzyczny “Z pieśnią przez dzieje Polski” w Zespole Szkół im. Kornela Makuszyńskiego w Małaszewiczach. Polecamy!!

Czytaj więcej »

Reklama