Reklama

Biała Podlaska: MKS Podlasie nowy sezon – nowe plany (film)

W dniu wczorajszym, 13 sierpnia 2019 r. w Urzędzie Miasta Biała Podlaska miała miejsce konferencja prasowa MKS Podlasie Biała Podlaska z udziałem Prezydenta Michała Litwiniuka, Prezesa Podlasia Karola Filipka, Członka Zarządu TOP54 dr Tomasza Buraczewskiego oraz zawodnika Podlasia Pawła Komara.

Konferencja związana była z inauguracją rozgrywek III ligi piłkarskiej, rundy jesiennej sezonu 2019/2020 i pierwszym meczem z Hutnikiem Kraków. Pierwszy mecz odbędzie się w czwartek 15 sierpnia br. o godzinie 17:00 na stadionie PSW w Białej Podlaskiej (w internecie dostępna będzie transmisja meczu z Hutnikiem na żywo na www.polsport.live).

Chcemy wykorzystać tą konferencję, aby za pośrednictwem mediów zaprosić mieszkańców Białej Podlaskiej, sympatyków i miłośników piłki nożnej do aktywnego uczestnictwa w zbliżających się widowiskach sportowych. Do wsparcia całą siłą naszego miejskiego środowiska naszego Miejskiego Klubu Sportowego Podlasie. – mówi prezydent Michał Litwiniuk.

Założyliśmy sobie, że Podlasie ma być wizytówką miasta. Wypracowaliśmy wizję i cele do których będziemy dążyć aby zrealizować ten ambitny plan. Chcemy przywrócić modę na piłkę w Białej Podlaskiej. Przychodzi sobota, jest mecz Podlasia, idziemy wszyscy na mecz. Chcemy aby mieszkańcy identyfikowali się z Podlasiem. Celem jest wypełnić stadion czy ten zastępczy na którym obecnie będziemy grali, czy ten nasz już niebawem cały wypełnić kibicami. Mamy klubowe koszulki, świetnie sprzedają się karnety na mecze. – mówi prezes Podlasia Karol Filipek.

– Rozpoczęliśmy zupełnie nowy projekt w Białej Podlaskiej. Projekt historyczny. W ramach ratowania klubu MKS Podlasie chcemy stworzyć zupełnie nowy obraz piłki nożnej w mieście. Jednym z celów tego projektu jest połączenie MKS Podlasie z Akademią Piłkarską TOP54. Już w najbliższą sobotę drużyna juniorów starszych zagra w koszulkach ze smokiem! – dodaje dr Tomasz Buraczewski.

Rozmawiamy z władzami Państwowej Szkoły Wyższej aby móc gościnnie korzystać na czas budowy stadionu z boisk przy Campusie uczelni przy ulicy Sidorskiej. W tym momencie biegli rzeczoznawcy oceniają wyniki naszej inwentaryzacji placu budowy stadionu przy ulicy Artyleryjskiej. W przyszłym tygodniu otrzymamy wyniki ich pracy. Pozwoli to nam zlecić organizację przetargu budowlanego na wykonanie pierwszych elementów czyli murawy i parkingów. Kolejny etap to zlecenie przeprojektowania trybuny oraz hali sportowej Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w sposób który nie będzie tak kosztowny jak to organizowano w początkowej fazie realizowanego przedsięwzięcia. Docelowo trybuny stadionu osiągną pojemność 1200 lub więcej miejsc w zależności od rozwiązań zaproponowanych przez architektów i hala sportowa usytuowana znacznie bliżej szkoły tak aby mogła spełniać wymagane od takiego obiektu funkcje edukacyjne zaplecza sportowego szkoły. – dodaje prezydent Litwiniuk.

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i film: Małgorzata Mieńko
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama