Reklama

Biała Podlaska: MKS Podlasie nowy sezon – nowe plany (film)

W dniu wczorajszym, 13 sierpnia 2019 r. w Urzędzie Miasta Biała Podlaska miała miejsce konferencja prasowa MKS Podlasie Biała Podlaska z udziałem Prezydenta Michała Litwiniuka, Prezesa Podlasia Karola Filipka, Członka Zarządu TOP54 dr Tomasza Buraczewskiego oraz zawodnika Podlasia Pawła Komara.

Konferencja związana była z inauguracją rozgrywek III ligi piłkarskiej, rundy jesiennej sezonu 2019/2020 i pierwszym meczem z Hutnikiem Kraków. Pierwszy mecz odbędzie się w czwartek 15 sierpnia br. o godzinie 17:00 na stadionie PSW w Białej Podlaskiej (w internecie dostępna będzie transmisja meczu z Hutnikiem na żywo na www.polsport.live).

Chcemy wykorzystać tą konferencję, aby za pośrednictwem mediów zaprosić mieszkańców Białej Podlaskiej, sympatyków i miłośników piłki nożnej do aktywnego uczestnictwa w zbliżających się widowiskach sportowych. Do wsparcia całą siłą naszego miejskiego środowiska naszego Miejskiego Klubu Sportowego Podlasie. – mówi prezydent Michał Litwiniuk.

Założyliśmy sobie, że Podlasie ma być wizytówką miasta. Wypracowaliśmy wizję i cele do których będziemy dążyć aby zrealizować ten ambitny plan. Chcemy przywrócić modę na piłkę w Białej Podlaskiej. Przychodzi sobota, jest mecz Podlasia, idziemy wszyscy na mecz. Chcemy aby mieszkańcy identyfikowali się z Podlasiem. Celem jest wypełnić stadion czy ten zastępczy na którym obecnie będziemy grali, czy ten nasz już niebawem cały wypełnić kibicami. Mamy klubowe koszulki, świetnie sprzedają się karnety na mecze. – mówi prezes Podlasia Karol Filipek.

– Rozpoczęliśmy zupełnie nowy projekt w Białej Podlaskiej. Projekt historyczny. W ramach ratowania klubu MKS Podlasie chcemy stworzyć zupełnie nowy obraz piłki nożnej w mieście. Jednym z celów tego projektu jest połączenie MKS Podlasie z Akademią Piłkarską TOP54. Już w najbliższą sobotę drużyna juniorów starszych zagra w koszulkach ze smokiem! – dodaje dr Tomasz Buraczewski.

Rozmawiamy z władzami Państwowej Szkoły Wyższej aby móc gościnnie korzystać na czas budowy stadionu z boisk przy Campusie uczelni przy ulicy Sidorskiej. W tym momencie biegli rzeczoznawcy oceniają wyniki naszej inwentaryzacji placu budowy stadionu przy ulicy Artyleryjskiej. W przyszłym tygodniu otrzymamy wyniki ich pracy. Pozwoli to nam zlecić organizację przetargu budowlanego na wykonanie pierwszych elementów czyli murawy i parkingów. Kolejny etap to zlecenie przeprojektowania trybuny oraz hali sportowej Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w sposób który nie będzie tak kosztowny jak to organizowano w początkowej fazie realizowanego przedsięwzięcia. Docelowo trybuny stadionu osiągną pojemność 1200 lub więcej miejsc w zależności od rozwiązań zaproponowanych przez architektów i hala sportowa usytuowana znacznie bliżej szkoły tak aby mogła spełniać wymagane od takiego obiektu funkcje edukacyjne zaplecza sportowego szkoły. – dodaje prezydent Litwiniuk.

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i film: Małgorzata Mieńko
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Doroczna wystawa Fotoklubu Podlaskiego (zaproszenie)

Fotoklub Podlaski serdecznie zaprasza na XI Doroczną Wystawę Fotografii, której wernisaż odbędzie się 20 grudnia (piątek) o godz. 18:00 w Galerii 1 piętro Stefa Sztuki w Bialskim Centrum Kultury (ul. Warszawska 11). Wystawa będzie czynna do 25 stycznia 2020 r. 

Czytaj więcej »

Cicibór Duży: Mecz Słodkich Serc (galeria)

W dniu 24 listopada, dniu ,,Wielkiej Ulicznej Zbiórki” już tradycyjnie rozgrywany jest ,,Mecz Słodkich Serc” w Ciciborze Dużym. Spotkanie to od wielu lat cieszy się dużym zainteresowaniem, zarówno osób biorących czynny udział w meczu jak i kibiców. W tym roku zagrali przedstawiciele: Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej, Policji, OSP Cicibór Duży i Sławacinek Stary, Urząd Gminy Biała Podlaska, Oświaty Gminy Biała Podlaska, Radni Gminy Biała Podlaska.

Czytaj więcej »

Cicbór Duży: Policjanci wzięli udział w “Meczu słodkich serc” (galeria)

Bialscy policjanci po raz kolejny wzięli udział w „Meczu słodkich serc”, na którym zbierano słodycze dla dzieci z bialskiej gminy. Impreza organizowana już od wielu lat przez Gminny Ośrodek Kultury w Białej Podlaskiej odbyła się na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Ciciborze Dużym. Wpisuje się ona w Ogólnopolską Akcję Charytatywną „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”. W tym roku funkcjonariusze stanęli na podium zajmując drugie miejsce. Najważniejsza jednak była ofiarność uczestników oraz dobra zabawa.

Czytaj więcej »

Reklama