Reklama

Biała Podlaska: Kwiaty i znicze na grobach żołnierzy 1920 roku (film) (galeria)

Bialski Batalion Polskich Drużyn Strzeleckich im. ks. gen. Stanisława Brzóski podczas obchodów 99 Rocznicy "Cudu nad Wisłą". Na cmentarzu Biała Podlaska oddano hołd poległym żołnierzom 1920r którzy przelali krew w wojnie z bolszewikami. Na grobach złożono kwiaty i zapalono znicze. Dalszą część obchodów realizowano na strzelnicy i w terenie.

film Biała Podlaska: Kwiaty i znicze na grobach żołnierzy 1920 roku

Wraz z żołnierzami batalionu delegacje i zaproszeni goście w tym radny powiatowy Arkadiusz Maksymiuk, radny gm. Biała Podlaska Mateusz Siwiec oraz społecznik i inicjator wielu podobnych akcji Marek Kuprianiuk, jak też delegacja Bialskiego Klubu Motocyklowego “Grom” na czele z prezesem Zdzisławem Kozłowskim i innymi osobami.

Po oficjalnej części na bialskim cmentarzu przy ulicy Janowskiej, zaproszeni goście i rodziny strzelców mogli zapoznać się z bronią oraz oglądać przeprowadzone ćwiczenia w terenie oraz skorzystać z wojskowej grochówki i grilla. Także w związku ze zbliżającym się Świętem Wojska Polskiego oraz 105 Rocznicą Utworzenia Legionów Polskich w Bialskim Batalionie PDS dokonano awansowań 25 nowo przyjętych strzelców na stopnie kaprala oraz 8 na wyższe stopnie wojskowe w tym jeden oficerski ppor. Skubisza na stopień porucznika.

Medalami odznaczeni zostali por. ds. Skubisz Mariusz – Srebrnym Krzyżem Legionowym, chor. Bogdan Szymański – “Medalem Złotego Serca”, prezes BKM Zdzisław Kozłowski – “Medalem Złotego Serca”, por. ds. Dariusz Makarewicz – “Złotym medalem za zasługi dla PDS”. Także srebrnymi medalami za zasługi dla PDS zostali odznaczeni Radny Powiatu Bialskiego Arkadiusz Maksymiuk, st. kpr. ds. Iwona Ciejpa Klimaszewska, plut. ds. Marzena Skubisz.

Wszystko odbywało się przy rytmach pieśni patriotycznych. Dziękujemy zaproszonym gościom za przybycie. – podsumowuje uroczystości komendant Bialskiego Batalionu PDS płk. ds. mgr Stanisław Sułkowski.

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: płk. ds. mgr Stanisław Sułkowski BBPDS / Leszek Niedaleki
zdjęcia: BBPDS / Gwalbert Krzewicki
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Młodzi Demokraci upamiętnią wydarzenia z 13 grudnia (zaproszenie)

Stowarzyszenie Młodzi Demokraci z Białej Podlaskiej zapraszają do wzięcia udziału w wydarzeniu “13 grudnia – Pamiętamy”. Celem spotkania będzie upamiętnienie ofiar stanu wojennego i przypominanie o tym wydarzeniu lokalnej społeczności.  Odbędzie się ono w nocy z 12 na 13 grudnia o godzinie 23:45  pod pomnikiem Solidarności w Białej Podlaskiej przy ulicy Warszawskiej.

Czytaj więcej »

Odnowiony pomnik w Kaliłowie (galeria)

W niedzielę 24 listopada odsłonięto w kaliłowskim lesie odnowiony pomnik ofiar hitlerowskiej kaźni. Wzniesiono go w 1967 r., ale warunki atmosferyczne znacznie naruszyły obelisk. Zadania jego renowacji podjęły się władze samorządowe gminy Biała Podlaska.

Czytaj więcej »

Radzyń Podlaski: Jubileusz 70-lecia Pogotowia Ratunkowego (galeria)

W dniu 19 października 2019 r. (sobota) odbyły się uroczystości jubileuszowe 70 Lecie funkcjonowania Stacji Pogotowia Ratunkowego w Radzyniu Podlaskim. Uroczystości rozpoczęły się spotkaniem pracowników, emerytów i zaproszonych gości w siedzibie Stacji Pogotowia, gdzie można było zwiedzić wystawę związaną z historią Stacji.

Czytaj więcej »

Reklama