Reklama

Janów Podlaski: Jest nadzieja dla stadniny. Blisko 1,4 mln euro za sprzedaż koni na Pride of Poland 2019

W tegorocznej edycji Pride of Poland w Janowie Podlaskim sprzedano 14 koni za łączną kwotę 1 miliona 396 tysięcy euro, co w porównaniu z ubiegłoroczną kwotą 501 tys. euro (ostatecznie 259 tys. euro) i 2017 rokiem ( 410 tys. euro) to znacznie lepszy wynik. Można więc mieć nadzieję, że janowska stadnina przełamała w końcu złą passę.

W jubileuszowej 50. aukcji wzięło udział łącznie 21 koni, z czego 18 z państwowych stadnin w Janowie Podlaskim, Michałowie i Białce oraz trzy z hodowli prywatnych. Łącznie wylicytowano 14 koni za 1 396 000 euro (ok. 6 mln złotych). Nie padły rekordy jak choćby w 2015 r., kiedy konia z janowskiej hodowli “Pepitę” sprzedano za 1 400 000 euro. W tym roku  najlepszy wynik uzyskała klacz “Galerida” ze stadniny w Michałowie, którą sprzedano za 400 tysięcy euro. Drugą najwyższą cenę 100 tysięcy euro uzyskała klacz  z tej samej stadniny “Emandoria”.

Tegoroczny sukces aukcji Pride od Poland powinien pomóc w wyjściu janowskiej stadniny na prostą. Przypomnijmy, że ujemny wynik finansowy spółki, po kontroli na koniec 2018 roku według doniesień RMF FM wynosi aż 3 mln 273 tysięcy złotych. Trzeba teraz tylko mieć nadzieję, że zarząd stadniny utrzyma tą dobrą passę i nie zmarnuje otrzymanej szansy na poprawę kondycji funkcjonowania najstarszej hodowli konia arabskiego w Polsce, znanej od wielu lat na całym świecie. 

materiał: gmina Janów Podlaski
zdjęcie: arch. Radio Biper

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Janów Podlaski: Stadnina Koni na koniec 2018 roku ze stratą 3 mln 273 tysięcy złotych

Dziennikarz RMF FM Paweł Balinowski dotarł do dokumentów z kontroli stadniny koni arabskich w Janowie Podlaskim podsumowującej 2018 rok. Wynika z nich, że prestiżowa stadnina zamknęła rok ze stratą 3 mln 273 tysięcy złotych. To kwota dwa razy większa w porównaniu z 2017 rokiem. Kontrola w stadninie wykazała również m.in. skandaliczne warunki życia hodowanego na jej terenie bydła. 

Czytaj więcej »

Reklama