Reklama

Reklama

Janów Podlaski: Jest nadzieja dla stadniny. Blisko 1,4 mln euro za sprzedaż koni na Pride of Poland 2019

W tegorocznej edycji Pride of Poland w Janowie Podlaskim sprzedano 14 koni za łączną kwotę 1 miliona 396 tysięcy euro, co w porównaniu z ubiegłoroczną kwotą 501 tys. euro (ostatecznie 259 tys. euro) i 2017 rokiem ( 410 tys. euro) to znacznie lepszy wynik. Można więc mieć nadzieję, że janowska stadnina przełamała w końcu złą passę.

Posłuchaj ważnego spotu:

W jubileuszowej 50. aukcji wzięło udział łącznie 21 koni, z czego 18 z państwowych stadnin w Janowie Podlaskim, Michałowie i Białce oraz trzy z hodowli prywatnych. Łącznie wylicytowano 14 koni za 1 396 000 euro (ok. 6 mln złotych). Nie padły rekordy jak choćby w 2015 r., kiedy konia z janowskiej hodowli „Pepitę” sprzedano za 1 400 000 euro. W tym roku  najlepszy wynik uzyskała klacz „Galerida” ze stadniny w Michałowie, którą sprzedano za 400 tysięcy euro. Drugą najwyższą cenę 100 tysięcy euro uzyskała klacz  z tej samej stadniny „Emandoria”.

Tegoroczny sukces aukcji Pride od Poland powinien pomóc w wyjściu janowskiej stadniny na prostą. Przypomnijmy, że ujemny wynik finansowy spółki, po kontroli na koniec 2018 roku według doniesień RMF FM wynosi aż 3 mln 273 tysięcy złotych. Trzeba teraz tylko mieć nadzieję, że zarząd stadniny utrzyma tą dobrą passę i nie zmarnuje otrzymanej szansy na poprawę kondycji funkcjonowania najstarszej hodowli konia arabskiego w Polsce, znanej od wielu lat na całym świecie. 

materiał: gmina Janów Podlaski
zdjęcie: arch. Radio Biper

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama