Reklama

I Europejski Festiwal Tradycyjnych Zabaw i Gier (zaproszenie)

14 września w parku Radziwiłłowskim w Białej Podlaskiej odbędzie się I Europejski Festiwal Tradycyjnych Zabaw i Gier, który został objęty patronatem honorowym przez Prezydenta miasta Biała Podlaska - Michała Litwiniuka oraz retora FAWF Andrzeja Mastalerza.
Biała Podlaska Polecamy Sport
Mapa

W Festiwalu oprócz reprezentantów Polski wezmą udział przedstawiciele min. 7 krajów (Łotwa, Litwa, Białoruś, Hiszpania, Bułgaria, Iran, Wielka Brytania), którzy zaprezentują narodowe (tradycyjne) zabawy lub gry.

Wśród kwestii dziedziczonych po przeszłych pokoleniach niezwykle istotną rolę odgrywają zabawy i gry. Promowane w nich idee, wartości, umiejętności czy zachowania nie tylko wzbogacają naszą wiedzę na temat form spędzania czasu wolnego przez naszych dziadków, czy rodziców, ale stanowią swoisty wzór do naśladowania i kultywowania przez obecne i przyszłe pokolenia.

Jako depozytariusze tego dziedzictwa, jesteśmy odpowiedzialni za zachowanie dotychczasowej tradycji i wzbogacanie jej o nowe, uniwersalne wartości! Celem festiwalu jest zatem wspieranie i upowszechnianie aktywnego, rodzinnego i kreatywnego spędzania wolnego czasu wśród dzieci oraz międzypokoleniowa integracja środowiska lokalnego i pozalokalnego poprzez przypomnienie, prezentację i możliwość uczestnictwa w zabawach i grach z dawnych czasów.

Zachęcamy wszystkich Państwa, którym bliski jest temat przewodni Festiwalu do włączenia się w jego organizację – do prezentacji “swoich” wytworów niematerialnego dziedzictwa kultury (zabawy, gry, zwyczaje, tradycje, tańce, przyśpiewki) czy wystawienia stoisk promocyjnych podczas organizowanego wydarzenia.
Termin przesyłania propozycji (na adres: [email protected]) upływa z dniem 1 sierpnia br.

STANOWISKO UNIWERSYTET W VELIKO TARNOVO “GRY I ZABAWY BUŁGARSKIE”

Burn the towel, Broken phone, Travel, travel to…, The uncle’s dance – Chichovoto horo, Maleshevsko horo, Graovsko horo …

STANOWISKO GOŚCIE AWF “WYBRANE GRY Z RÓŻNYCH KRAJÓW”

BOCCA – GRA FRANCUSKA, INTER CROSS – GRA KANADYJSKO-FRANCUSKA
MOLKKY – GRA FIŃSKA, TURUL – GRA WĘGIERSKA, KORFBALL – GRA HOLLENDERSKA
EISTOCK – GRA AUSTRIACKA, KUBB – GRA SKANDYNAWSKA …

STANOWISKO UNIWERSYTET W KŁAJPEDZIE “GRY I ZABAWY LITEWSKIE”

Bring Sally up, bring Sally down, Music Hat, Milk, kvass or water?, Bus, Basketball …

STANOWISKO AWF BIAŁA PODLASKA “GRY I ZABAWY POLSKIE”

Kapsle, Fajerka, Klasy, Guma, Podkowa, Guziki na nitce, Frygi, Cymbergaj, Ringo, Łuki tatarskie, Taczanki, Kamyczki i hacele ….

Zaproszenie i Szczegóły dostępne są pod adresem: https://www.facebook.com/events/2381037841957865/?active_tab=about

materiał: AWF BIAŁA PODLASKA / Anna Bodasińska
opracowanie: Przemysław Treska

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Ogłoszenie społeczne

Ogłoszenie społeczne

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Folklor taneczny Podlasia w edukacji (zaproszenie)

Korobeczka („korobuszka, koroboczka”) słomiana koszałka, plecione pudło ze słomy wykorzystywane powszechnie na Podlasiu, a jednocześnie nazwa tańca do pięknej, lirycznej melodii. Jest intrygującym nawiązaniem do tradycji i jednocześnie kolejnych działań Zespołu Pieśni i Tańca „Podlasie” Akademii Wychowania Fizycznego Filii w Białej Podlaskiej. W ramach programu Narodowego Centrum Kultury – EtnoPolska 2019 otwieramy artystyczno-edukacyjną „Podlaską Korobeczkę”.

Czytaj więcej »

Wieści z Unii: #EUandME na Olsztyn Green Festival

Podczas tegorocznej edycji Olsztyn Green Festival uczestnicy po raz pierwszy mogli odwiedzić strefę #EUandME, przygotowaną przez Komisję Europejską w Polsce. Motywem przewodnim przygotowanych aktywności była możliwość realizacji pasji w Unii Europejskiej, zaś wiodące tematy to ekologia, sztuka oraz sport. W strefie europejskiej przez 3 dni wspólnie bawiły się całe rodziny.

Czytaj więcej »

Reklama