Reklama

Reklama

I Europejski Festiwal Tradycyjnych Zabaw i Gier (zaproszenie)

14 września w parku Radziwiłłowskim w Białej Podlaskiej odbędzie się I Europejski Festiwal Tradycyjnych Zabaw i Gier, który został objęty patronatem honorowym przez Prezydenta miasta Biała Podlaska - Michała Litwiniuka oraz retora FAWF Andrzeja Mastalerza.

Posłuchaj ważnego spotu:

W Festiwalu oprócz reprezentantów Polski wezmą udział przedstawiciele min. 7 krajów (Łotwa, Litwa, Białoruś, Hiszpania, Bułgaria, Iran, Wielka Brytania), którzy zaprezentują narodowe (tradycyjne) zabawy lub gry.

Wśród kwestii dziedziczonych po przeszłych pokoleniach niezwykle istotną rolę odgrywają zabawy i gry. Promowane w nich idee, wartości, umiejętności czy zachowania nie tylko wzbogacają naszą wiedzę na temat form spędzania czasu wolnego przez naszych dziadków, czy rodziców, ale stanowią swoisty wzór do naśladowania i kultywowania przez obecne i przyszłe pokolenia.

Jako depozytariusze tego dziedzictwa, jesteśmy odpowiedzialni za zachowanie dotychczasowej tradycji i wzbogacanie jej o nowe, uniwersalne wartości! Celem festiwalu jest zatem wspieranie i upowszechnianie aktywnego, rodzinnego i kreatywnego spędzania wolnego czasu wśród dzieci oraz międzypokoleniowa integracja środowiska lokalnego i pozalokalnego poprzez przypomnienie, prezentację i możliwość uczestnictwa w zabawach i grach z dawnych czasów.

Zachęcamy wszystkich Państwa, którym bliski jest temat przewodni Festiwalu do włączenia się w jego organizację – do prezentacji „swoich” wytworów niematerialnego dziedzictwa kultury (zabawy, gry, zwyczaje, tradycje, tańce, przyśpiewki) czy wystawienia stoisk promocyjnych podczas organizowanego wydarzenia.
Termin przesyłania propozycji (na adres: [email protected]) upływa z dniem 1 sierpnia br.

STANOWISKO UNIWERSYTET W VELIKO TARNOVO „GRY I ZABAWY BUŁGARSKIE”

Burn the towel, Broken phone, Travel, travel to…, The uncle’s dance – Chichovoto horo, Maleshevsko horo, Graovsko horo …

STANOWISKO GOŚCIE AWF „WYBRANE GRY Z RÓŻNYCH KRAJÓW”

BOCCA – GRA FRANCUSKA, INTER CROSS – GRA KANADYJSKO-FRANCUSKA
MOLKKY – GRA FIŃSKA, TURUL – GRA WĘGIERSKA, KORFBALL – GRA HOLLENDERSKA
EISTOCK – GRA AUSTRIACKA, KUBB – GRA SKANDYNAWSKA …

STANOWISKO UNIWERSYTET W KŁAJPEDZIE „GRY I ZABAWY LITEWSKIE”

Bring Sally up, bring Sally down, Music Hat, Milk, kvass or water?, Bus, Basketball …

STANOWISKO AWF BIAŁA PODLASKA „GRY I ZABAWY POLSKIE”

Kapsle, Fajerka, Klasy, Guma, Podkowa, Guziki na nitce, Frygi, Cymbergaj, Ringo, Łuki tatarskie, Taczanki, Kamyczki i hacele ….

Zaproszenie i Szczegóły dostępne są pod adresem: https://www.facebook.com/events/2381037841957865/?active_tab=about

materiał: AWF BIAŁA PODLASKA / Anna Bodasińska
opracowanie: Przemysław Treska

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama