Reklama

Perkowice: Sukces podczas Konkursu Kulinarnego w Zamościu

Już po raz dziewiętnasty Departament Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie wspólnie z Polska Izbą Produktu Regionalnego i Lokalnego oraz Urzędem Miejskim w Zamościu zorganizowali Wojewódzki Finał XIX Edycji Konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów”, na najlepszy regionalny i lokalny produkt żywnościowy oraz na najlepsze danie i potrawę regionalną i lokalną, który odbył się 3 sierpnia 2019 roku na placu przy Pałacu Zamoyskich w Zamościu.


Uczestniczyła w nim również Pracownia Kulinariów Regionalnych z Perkowic, która ponownie odniosła sukces. Zdobyła I nagrodę za nalewkę „Bezksiężycowa noc” przygotowaną przez Katarzynę Mikiciuk, oraz nagrodę specjalną Marszałka Województwa Lubelskiego przyznano za „Zestaw dżemów śliwkowych „ przygotowany przez Urszulę Nowicką.

Na imprezie można było spróbować potraw z różnych zakątków województwa Lubelskiego m. in. oranżady z Kąkolewnicy, jaglaków, pierogów gryczanych, a także wędlin tradycyjnych. Dodatkową atrakcją była degustacja karpia z lubelskich stawów przygotowana przez Gospodarstwo Rybackie Bełżec oraz Towarzystwo Promocji Ryb Pan Karp.

Wydarzenie opiewało w pokazy kulinarne:
Gotowanie oraz przygotowanie degustacji produktów tradycyjnych pochodzących z Lubelszczyzny, gulasz z mięsa świń ras wpisanych na LPT w połączeniu z miodami tradycyjnymi.
Gotowanie i degustacja dań z wykorzystaniem chełmskiego i ludwińskiego makaronu jajecznego.
Pokazy kulinarne oraz degustacja kakorów i golasów z kaszy gryczanej z serem z Łobaczewa Małego.

Nie obyło by się bez zespołów ludowych takich jak:
Dziecięcy Zespół Ludowy Mały Józefów , Kapela Ludowa z Gorzkowa, oraz zespół „Folkrose” Czas szybko minął choć konkurs zakończył się późno wieczorem.

materiał: Pracownia Kulinariów Regionalnych z Perkowic 
opracowanie: Gwalbert Krzewicki 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Biała Podlaska: Wyświetlacze i infokioski, nagłośnienie i monitoring na każdej stacji PKP w regionie

Wyświetlacze oraz infokioski z informacją o rozkładzie jazdy na peronach i w przejściach, nowe nagłośnie i monitoring. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. za 181 mln zł wyposażą 133 stacje i przystanki w pełną informację pasażerską w województwach dolnośląskim, łódzkim, wielkopolskim, lubuskim, mazowieckim i lubelskim. Inwestycja na linii E 20 Rzepin – Poznań – Konin – Warszawa – Terespol oraz E 30 Zgorzelec – Wrocław znacznie ułatwi codzienne i okazjonalne podróże koleją. Projekt jest współfinansowany ze środków unijnych POIiŚ.

Czytaj więcej »

Reklama