Reklama

Sosnówka: VIII Powiatowy Rajd Rowerowy im. J.I. Kraszewskiego (film) (galeria)

3 sierpnia spod Gminnego Ośrodka Kultury w Sosnówce wystartował VIII Powiatowy Rajd Rowerowy im. Józefa Ignacego Kraszewskiego. W tegorocznej edycji wydarzenia udział wzięło ponad 100 cyklistów. 

Rowerzyści pokonali dystans ok. 44 km na trasie: Sosnówka – Motwica – Rozwadówka – Przechód – Żeszczynka – Stasiówka – Bokina Pańska – Przechód – Romanów (Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego w Romanowie). 

Rajd miał charakter otwarty i uczestniczyli w nim cykliści w różnym wieku z całego powiatu bialskiego, ale także z powiatów ościennych. Oprócz idei promowania osoby i twórczości tytana pióra Józefa Ignacego Kraszewskiego, organizatorzy rajdu stawiają sobie za cel rajdu popularyzację turystyki rowerowej, jako formy rekreacji i aktywnego wypoczynku na rowerach a także promocję walorów turystyczno – krajoznawczych gminy Sosnówka oraz integrację rodzinną i społeczną mieszkańców powiatu bialskiego.

Każdy z uczestników na starcie został wyposażony przez organizatorów w zestaw gadżetów. Na mecie na rowerzystów czekało za to ognisko z kiełbaskami oraz konkursy z nagrodami

Organizatorami wydarzenia byli: Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej, Wójt Gminy Sosnówka oraz Gminny Ośrodek Kultury w Sosnówce.

materiał: gmina Sosnówka / sport
zdjęcia: Mariusz Maksymiuk

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Ogłoszenie społeczne

Ogłoszenie społeczne

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

9. Rajd Rowerowy im. J.I. Kraszewskiego do Romanowa (zaproszenie)

Centrum Informacji Turystycznej w Białej Podlaskiej oraz Bialskie Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego zapraszają do udziału w 9. edycji Rajdu Rowerowego im. J.I. Kraszewskiego z Białej Podlaskiej do Romanowa z okazji Światowego Dnia Turystki, który odbędzie się w niedzielę 22 września. Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk.

Czytaj więcej »

Kultura: Malowałem to co chciałem. Wystawa Macieja Falkiewicza w Romanowie (film) (galeria)

4 sierpnia w Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego w Romanowie odbył się wernisaż wystawy Macieja Falkiewicza pt. „Malowałem to co chciałem” . Dla znanego podlaskiego artysty wystawa w tym miejscu była spełnieniem marzenia, a dla zwiedzających szansą na zobaczenie sporej kolekcji prac malarza z dużego przekroju zarówno tematycznego, jak i czasowego w jakim powstawały.

Czytaj więcej »

Biała Podlaska: Na rowerach dla upamiętnienia 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego (film) (galeria)

01 sierpnia rowerzyści z Parafialnej Grupy Rowerowej działającej przy parafii NNMP w Białej Podlaskiej oraz z Brzeskiego Stowarzyszenia Kulturalno-Oświatowo-Społecznego  STRUMYK wystartowali w rajdzie rowerowym z Białej Podlaskiej do Warszawy, aby upamiętnić w ten sposób 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Rajd objął Honorowym Patronatem prezydent Białej Podlaskiej Michał Litwiniuk. 

Czytaj więcej »

Reklama