Reklama

Sosnówka: VIII Powiatowy Rajd Rowerowy im. J.I. Kraszewskiego (film) (galeria)

3 sierpnia spod Gminnego Ośrodka Kultury w Sosnówce wystartował VIII Powiatowy Rajd Rowerowy im. Józefa Ignacego Kraszewskiego. W tegorocznej edycji wydarzenia udział wzięło ponad 100 cyklistów. 

Rowerzyści pokonali dystans ok. 44 km na trasie: Sosnówka – Motwica – Rozwadówka – Przechód – Żeszczynka – Stasiówka – Bokina Pańska – Przechód – Romanów (Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego w Romanowie). 

Rajd miał charakter otwarty i uczestniczyli w nim cykliści w różnym wieku z całego powiatu bialskiego, ale także z powiatów ościennych. Oprócz idei promowania osoby i twórczości tytana pióra Józefa Ignacego Kraszewskiego, organizatorzy rajdu stawiają sobie za cel rajdu popularyzację turystyki rowerowej, jako formy rekreacji i aktywnego wypoczynku na rowerach a także promocję walorów turystyczno – krajoznawczych gminy Sosnówka oraz integrację rodzinną i społeczną mieszkańców powiatu bialskiego.

Każdy z uczestników na starcie został wyposażony przez organizatorów w zestaw gadżetów. Na mecie na rowerzystów czekało za to ognisko z kiełbaskami oraz konkursy z nagrodami

Organizatorami wydarzenia byli: Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej, Wójt Gminy Sosnówka oraz Gminny Ośrodek Kultury w Sosnówce.

materiał: gmina Sosnówka / sport
zdjęcia: Mariusz Maksymiuk

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Reklama