Reklama

Biała Podlaska: Kapela Podwórkowa „Caravana” w Łęcznej

W dniach 27-28 lipca na targowisku miejskim w Łęcznej odbył się XXII FESTIWAL KAPEL ULICZNYCH I PODWÓRKOWYCH zorganizowany przez Centrum Kultury. Na konkurs do tego pięknego, górniczego miasta zgłosiło się piętnaście kapel i zespołów podwórkowych z całej Polski. W tym roku po raz pierwszy w swojej trzyletniej karierze artystycznej wzięła w nim udział Kapela Podwórkowa „Caravana” działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Białej Podlaskiej. Już w pierwszym dniu festiwalu zaprezentowała piosenkę „ O Białej Podlaskiej” przed kamerą Telewizji Lublin stając się muzyczną wizytówką całego festiwalu. A zgromadzona na targowisku publiczność usłyszała też piosenki: „Lepsze życie”, „Oda do starości” czy „Lepsze życie 500+. Są to w większości własne kompozycje zespołu.

A na scenie konkursowej w „Caravanie” zagrali :
Włodzimierz Borysiuk – akordeon
Andrzej Leśniewski – tamburyn
Andrzej Jedynak – bęben
Tadeusz Kukawski – bandżo – mandolina
Antoni Panasiuk – gitara basowa
Ryszard Zań – gitara rytmiczna

W trakcie tegorocznego festiwalu w Łęcznej zaprezentowała się też Kapela Podwórkowa „Klawa Ferajna”z Białej Podlaskiej, która zdobyła w tym roku drugie miejsce.


materiał: Kapela Podwórkowa „Caravana”
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Biała Podlaska: Finał Licealiady w drużynowym tenisie stołowym

Finału Miasta Biała Podlaska w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców – Licealiada, przeprowadzonego w dniu 27.01.2020r. godz.10.00 hala Szkoły ZDZ w Białej Podlaskiej. Zawody finansowane ze środków Gminy Miejskiej w Białej Podlaskiej. W czasie rozgrywek realizowano program profilaktyczny BSZS p.n. „Sport jest moim nałogiem”. System gier: pucharowym radziecki do dwóch wygranych setów.

Czytaj więcej »

Reklama