Reklama

Wisznice: Promocja przedsiębiorczości w Dolinie Zielawy rusza lada chwila

Urząd Gminy Wisznice informuje, iż została podpisana umowa o dofinansowanie projektu pt. "Promocja przedsiębiorczości na terenie Doliny Zielawy". Projekt rusza już niebawem.

Gmina Wisznice jest Liderem projektu, partnerem w realizacji jest Bialskopodlaska Fundacja Rozwoju. Głównym celem projektu jest wsparcie rozwoju przedsiębiorczości i samozatrudnienia 60 os. pozostających bez pracy powyżej 30 roku życia z terenu Doliny Zielawy (gminy: Wisznice, Rossosz, Sosnówka, Jabłoń, Milanów, Podedwórze) poprzez udzielenie kompleksowego wsparcia finansowego oraz doradczo-szkoleniowego do 31.03.2021 r. W wyniku realizacji projektu 49 os. rozpocznie własną działalność gospodarczą przez co stworzonych będzie 59 miejsc pracy (20% założonych przedsiębiorstw zatrudni pracowników). Podczas rekrutacji, która ruszy w połowie września premiowane będą osoby, które zadeklarują zatrudnienie dodatkowych osób w przeciągu pierwszych 12 miesięcy prowadzenia działalności gospodarczej. Ponadto dodatkowe punkty dostaną osoby za założenie działalności w białej/zielonej/srebrnej gospodarce i zatrudnienie osób lub założenie przedsiębiorstwa społecznego.

Wysokość dotacji jaką w projekcie można uzyskać na otworzenie działalności gospodarczej to 27 126 zł. netto, dodatkowo w ramach projektu udzielone zostanie wsparcie pomostowe w wysokości 1 600 zł netto miesięcznie na okres 12 miesięcy prowadzenia działalności.

Więcej informacji w zakresie naboru wniosków do projektu oraz regulaminu już niebawem na stronie Gminy Wisznice.

Projekt współfinansowany jest z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 w zakresie Osi Priorytetowej 9-12 RPO WL 2014-2020.

materiał: gmina Wisznice / praca / gospodarka
tekst: UG w Wisznicach
zdjęcie: arch. Radio Biper

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Wieści z Unii: Jak naoliwić europejską maszynę konwergencji?

UE jest globalnym liderem we wdrażaniu zmian, które czynią rozwój gospodarczy bardziej przyjaznym dla przeciętnego obywatela. Jednocześnie Unia gorzej wypada w obszarze globalnej konkurencji – ma niższy wzrost gospodarczy i efektywność pracy. Jak to poprawić nie rezygnując jednocześnie z wysokich standardów życia? – zastanawia się Ignacy Morawski* w nowym artykule z cyklu „Europa okiem eksperta”.

Czytaj więcej »

Wieści z Unii: Neutralność klimatyczna i przemysł ciężki

Gospodarka neutralna dla klimatu jest nie tylko niezbędna dla przyszłych pokoleń. Daje również ogromne możliwości w zakresie innowacji, wzrostu gospodarczego i tworzenia miejsc pracy – mówi komisarz Elżbieta Bieńkowska. Powołana przez KE grupa ekspertów właśnie przygotowała zalecenia dla energochłonnych sektorów przemysłu w kontekście realizacji neutralności klimatycznej do 2050 r.

Czytaj więcej »

Sytuacja gospodarcza w województwach – koniec października 2019

Comiesięczny przegląd sytuacji gospodarczej w województwach. W końcu października liczba zarejestrowanych bezrobotnych wyniosła 840,5 tys. osób i była o 10,7 tys. osób niższa niż w końcu września oraz o 96,8 tys. osób niższa niż przed rokiem. Stopa bezrobocia wynosząc 5,0% okazała się niższa niż w we wrześniu o 0,1 pkt proc. i jednocześnie o 0,7 pkt proc. niższa niż przed rokiem. Tempo spadku stopy bezrobocia w stosunku do analogicznego miesiąca roku poprzedniego nieco wzrosło (we wrześniu wynosiło 0,6 pkt proc.).

Czytaj więcej »

Reklama