Reklama

Obstawianie meczy u bukmachera – zasady, o których warto pamiętać!

Title: Jakich zasad przestrzegać aby obstawianie meczy u bukmachera było bezpieczne?Description: Obstawianie meczy niedoświadczonym graczom może stwarzać pewne problemy. Zobacz, jakich zasad należy się trzymać, by gra była bezpieczna.

Obstawianie meczy u bukmachera – zasady, o których warto pamiętać!
Obstawianie meczy u bukmachera wydaje się być bardzo proste. Wystarczy założyć konto, wpłacić pieniądze i już można obstawiać. Ale czy to wystarczy by obstawianie było bezpieczne?

Obstawianie meczy jest skomplikowanym zajęciem, na które składa się wiele różnych czynników. Próbując to robić bez żadnego przygotowania i ucząc się jedynie na własnych błędach, można wiele stracić. Dlatego będąc początkującym graczem, warto trzymać się kilku zasad, które przedstawiamy poniżej.

Obstawiaj Tylko u Legalnych Bukmacherów
Absolutnie nie warto korzystać z oferty bukmacherów działających bez polskiego zezwolenia wydanego przez Ministra Finansów. Gra taka może się bowiem zakończyć przepadkiem wszystkich wygranych oraz dodatkową wysoką karą finansową! Pomimo więc że legalni bukmacherzy pomniejszają stawki kuponów o wysokość podatku, to obstawianie tylko w takich firmach jest legalne i bezpieczne pod względem prawnym. Obstawianie u legalnych bukmacherów jest więc podstawowym warunkiem bezpiecznej gry.

Legalni bukmacherzy w Polsce od stawki każdego postawionego kuponu odprowadzają podatek w wysokości 12%, a więc o tyle pomniejszają zazwyczaj wysokość stawki. Dodatkowo w przypadku wygranej większej niż 2280 zł naliczane jest jeszcze 10% podatku od wygranej (od całej kwoty, a nie tylko od nadwyżki). Oczywiście oznacza to, że w takim przypadku gracz traci 10% swojej wygranej, co niekiedy można dość mocno odczuć.

Bukmacherzy, którzy nie posiadają zezwolenia Ministerstwa Finansów, a więc działają niezgodnie z polskim prawem, oferują zakłady nieobarczone podatkiem. To może być pewnego rodzaju zachętą, ale nie korzystaj z niej pod żadnym pozorem! Gra u nielegalnego bukmachera może bowiem zakończyć się niezwykle poważną karą finansową (nawet 120 stawek dziennych).

Nie Wydawaj na Grę Pieniędzy Przeznaczonych na Coś Innego
Już na samym początku swojej przygody z obstawianiem meczy trzeba dość jasno postawić sobie granice. Bardzo łatwo zatracić się w obstawianiu, kiedy wydaje nam się, że przecież typujemy na niskie kwoty i wcale nie tracimy dużo. Problem w tym, że te niskie kwoty sumują się w całkiem poważne wartości.

Dlatego nigdy nie powinno się przekraczać raz ustalonej kwoty. Najlepiej wyznaczyć ją sobie na początku tygodnia, albo miesiąca. Naruszanie oszczędności na poczet obstawiania meczy może być pierwszą oznaką uzależnienia od hazardu.

Naucz się Przegrywać
Obstawiając zakłady bukmacherskie, nigdy nie można mieć stuprocentowej pewności, że się trafi. Każdy zakład obarczony jest jakimś ryzykiem i prędzej czy później trzeba będzie zmierzyć się z przegraną. Warto wiedzieć, jak postępować w takiej sytuacji. Przede wszystkim nie powinno się reagować zbyt emocjonalnie, denerwować się. Niezbyt dobrym pomysłem będzie również chęć odegrania się, bo takim sposobem bardzo szybko można wpaść w błędne koło.

Graj Tylko za Niewielką Część Swojego Budżetu
Jednym z częstych błędów popełnianych przez początkujących graczy jest stawianie całego przeznaczonego na to budżetu na jeden zakład. Owszem, w przypadku wygranej będzie to cieszyć, ale co jeśli kupon okaże się nietrafiony? Tak naprawdę stracimy cały swój kapitał przeznaczony na obstawianie meczy np. w danym tygodniu lub miesiącu.
Dlatego początkującym poleca się rozdzielać budżet i na jeden zakład przeznaczać niewielką jego część, zaledwie kilka-kilkanaście procent, co znacznie zdywersyfikuje ryzyko.

Dbaj o Swoje Zdrowie I Kontroluj Grę
Zakłady bukmacherskie to rodzaj hazardu. Obecnie dostępne są niemal dla każdego (pod warunkiem że ukończył 18 lat), co sprawia, że z roku na rok rośnie liczba osób uzależnionych. W nałóg można wpaść bardzo łatwo i bardzo szybko. Wystarczy kilka przegranych zakładów i chęć odegrania się, a w efekcie uzależniona osoba spędza na obstawianiu już niemal cały swój wolny czas.

Dlatego pilnuj się i kontroluj od samego początku. Jeśli zauważysz, że obstawianie wprawia Cię w zły nastrój, albo odmawiasz wyjścia ze znajomymi, bo wolisz obstawiać, to jest to już na pewno niepokojące. W sieci znajdziesz sporo poradników i testów, które pomogą Ci ustalić, czy masz problem z hazardem.

materiał: Sport
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Jest 0 komentarzy do tego artykułu.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama