Reklama

Praca: Nauczyciel klas 1-3 – podstawowe obowiązki

Dzieci z klas 1-3 wymagają szczególnego zaangażowania ze strony nauczyciela, który powinien pobudzać w nich chęci do nauki i sprawić, że z przyjemnością będą chodzić do szkoły. Ta praca jest niezwykle satysfakcjonująca, ale wiąże się także z wieloma dodatkowymi obowiązkami.

Kto może zostać nauczycielem klas 1-3?

Na tym stanowisku sprawdzą się osoby odpowiedzialne i cierpliwe, które uwielbiają pracować z młodszymi dziećmi. W przykładowych ogłoszeniach znajdziemy najważniejsze wymagania dla potencjalnych nauczycieli klas początkowych. Przede wszystkim priorytetem jest wykształcenie pedagogiczne przygotowujące do pracy w szkole. Mile widziane będzie doświadczenie w zawodzie i dodatkowe specjalności, takie jak specjalność logopedyczna, znajomość języka angielskiego lub wykształcenie muzyczne. Bardzo ważne są zdolności manualne, ponieważ nauczyciel klas początkowych regularnie wykonuje wraz z dziećmi najróżniejsze prace plastyczne.

Kreatywność w zawodzie nauczyciela

W parze ze zdolnościami manualnymi nauczyciela klas 1-3 musi iść kreatywność. Wychowawca powinien pamiętać przede wszystkim o tym, aby dostosować poziom trudności prac plastycznych do umiejętności uczniów. Artystyczne zadania muszą być także ciekawe dla kilkulatków, dzięki czemu będą wykonywać je z przyjemnością. Nie mogą być zbyt czasochłonne – należy przestrzegać, aby dzieci ukończyły je w wyznaczonym czasie. Inspiracji na artystyczne zadania warto poszukać w sieci. W tworzeniu kolorowych prac warto wykorzystywać:

–       papier samoprzylepny,
–       cekiny,
–       brokat,
–       kolorowe piórka,
–       elementy z recyklingu.

Nauczyciel klas początkowych często pomaga dzieciom wykonywać papierowe upominki z okazji świąt bożonarodzeniowych, świąt wielkanocnych czy Dnia Babci. Powinien również motywować najzdolniejszych uczniów do artystycznej aktywności i przekonywać dzieci do wzięcia udziału w konkursach plastycznych lub muzycznych. Warto podkreślić, że wychowawca odgrywa bardzo ważną rolę w rozwoju każdego malucha.

materiał: praca
tekst / zdjęcie: Grupa Pracuj sp. z o.o.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Wieści z Unii: SELFIE dla uczniów i nauczycieli

Mija rok od uruchomienia SELFIE, bezpłatnego narzędzia Komisji Europejskiej dostępnego w internecie, które pomaga szkołom ocenić i udoskonalić sposoby wykorzystywania technologii na potrzeby nauczania i uczenia się. Do tej pory z SELFIE skorzystało ponad 450 tys. uczniów, nauczycieli i dyrektorów szkół w 45 krajach. Oczekuje się, że do końca 2019 r. liczba ta przekroczy pół miliona.

Czytaj więcej »

Krzymoszyce: Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej (film) (galeria)

Tęczowy Folwark, Krzymoszyce witał 15 października wszystkich zgromadzonych na uroczystym Powiatowym Dniu Edukacji Narodowej. Uroczystość poprowadzili uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Marii Dąbrowskiej w Międzyrzecu Podlaskim: Kinga Ignaciuk i Paweł Wasiluk. Dziś opis i kilka zdjęć a niebawem FILM z wydarzenia!! Zapraszamy!

Czytaj więcej »

Rakowiska: Gminny Dzień Edukacji (galeria)

Gmina Biała Podlaska Uroczyście świętowano 16 października Gminny Dzień Edukacji. Przygotowano go w Przedszkolu Samorządowym w Rakowiskach. Nadarzyła się okazja, by nagrodzić wyróżniających się nauczycieli. Wykształcenie jest najcenniejszym i bez wątpienia najtrwalszym podarunkiem, jaki można przekazać dziecku w szkole.

Czytaj więcej »

Reklama