Reklama

Praca: Nauczyciel klas 1-3 – podstawowe obowiązki

Dzieci z klas 1-3 wymagają szczególnego zaangażowania ze strony nauczyciela, który powinien pobudzać w nich chęci do nauki i sprawić, że z przyjemnością będą chodzić do szkoły. Ta praca jest niezwykle satysfakcjonująca, ale wiąże się także z wieloma dodatkowymi obowiązkami.

Kto może zostać nauczycielem klas 1-3?

Na tym stanowisku sprawdzą się osoby odpowiedzialne i cierpliwe, które uwielbiają pracować z młodszymi dziećmi. W przykładowych ogłoszeniach znajdziemy najważniejsze wymagania dla potencjalnych nauczycieli klas początkowych. Przede wszystkim priorytetem jest wykształcenie pedagogiczne przygotowujące do pracy w szkole. Mile widziane będzie doświadczenie w zawodzie i dodatkowe specjalności, takie jak specjalność logopedyczna, znajomość języka angielskiego lub wykształcenie muzyczne. Bardzo ważne są zdolności manualne, ponieważ nauczyciel klas początkowych regularnie wykonuje wraz z dziećmi najróżniejsze prace plastyczne.

Kreatywność w zawodzie nauczyciela

W parze ze zdolnościami manualnymi nauczyciela klas 1-3 musi iść kreatywność. Wychowawca powinien pamiętać przede wszystkim o tym, aby dostosować poziom trudności prac plastycznych do umiejętności uczniów. Artystyczne zadania muszą być także ciekawe dla kilkulatków, dzięki czemu będą wykonywać je z przyjemnością. Nie mogą być zbyt czasochłonne – należy przestrzegać, aby dzieci ukończyły je w wyznaczonym czasie. Inspiracji na artystyczne zadania warto poszukać w sieci. W tworzeniu kolorowych prac warto wykorzystywać:

–       papier samoprzylepny,
–       cekiny,
–       brokat,
–       kolorowe piórka,
–       elementy z recyklingu.

Nauczyciel klas początkowych często pomaga dzieciom wykonywać papierowe upominki z okazji świąt bożonarodzeniowych, świąt wielkanocnych czy Dnia Babci. Powinien również motywować najzdolniejszych uczniów do artystycznej aktywności i przekonywać dzieci do wzięcia udziału w konkursach plastycznych lub muzycznych. Warto podkreślić, że wychowawca odgrywa bardzo ważną rolę w rozwoju każdego malucha.

materiał: praca
tekst / zdjęcie: Grupa Pracuj sp. z o.o.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Ogłoszenie społeczne

Ogłoszenie społeczne

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

10. sesja Rady Miasta Międzyrzec Podlaski (zaproszenie)

Informujemy i zapraszamy na posiedzenie X Sesji Rady Miasta Międzyrzec Podlaski, która odbędzie się dnia 29 sierpnia 2019 r. o godz. 14.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Międzyrzecu Podlaskim przy ul. Pocztowej 8. Rajcy miejscy zajmą się m.in.: nadaniem Odznak Honorowych Zasłużony dla Miasta Międzyrzeca Podlaskiego, uchwaleniem programu przeciwdziałania przemocy czy też wynagrodzeniami i dodatkami za pracę nauczycieli.

Czytaj więcej »

Reklama