Reklama

“Podlaski Power” w Wisznicach (galeria)

W pierwszych dniach lipca Liceum Ogólnokształcące w Wisznicach gościło uczestników międzynarodowej wymiany młodzieży „Podlaski Power”, zorganizowanej przez Stowarzyszenie „Aktywne Pogranicze” w ramach programu Erasmus+. Tematem projektu był rozwój przedsiębiorczości  oraz zachęcenie młodych ludzi do podejmowania różnorodnych inicjatyw wykorzystujących lokalny potencjał.

Podczas dziesięciodniowych warsztatów młodzi ludzie z Grecji, Macedonii i Hiszpanii wraz z uczniami LO Wisznice zdobywali wiedzę i umiejętności z zakresu projektowania i tworzenia koncepcji własnego biznesu, promocji, reklamy i PR. Uczestnicy odbyli też wizytę studyjną w Sławatyczach, gdzie spotkali się z panem Markiem Pomietło, który opowiedział o początkach i funkcjonowaniu firmy organizującej spływy kajakowe. Spotkanie zakończyło się spływem ze Sławatycz do Jabłecznej i wspólnym ogniskiem. Podsumowaniem projektu była prezentacja stworzonych w międzynarodowych grupach pomysłów na biznes.

Wymiana była też okazją do integracji międzykulturowej młodzieży, organizowane były, tzw. „wieczory kulturowe”,  podczas których uczestnicy prezentowali typowe dla swoich krajów potrawy i zwyczaje.

 

materiał: gmina Wisznice
tekst / zdjęcia: Edyta Ignatiuk, LO Wisznice

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Ogłoszenie społeczne

Ogłoszenie społeczne

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Biała Podlaska: 1 mln 856 tys złotych pracuje w wakacje w bialskiej oświacie (film) (galeria)

W dniu dzisiejszym, prezydent Michał Litwiniuk wspólnie z naczelnikiem Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Stanisławem Romanowskim i pracownikami merytorycznymi Urzędu Miasta, odwiedzili szkoły i przedszkole na terenie miasta Biała Podlaska. W placówkach oświatowych trwają obecnie największe z zaplanowanych na ten rok remontów i inwestycji. W sumie 1 mln 656 tys 600 zł Rada Miasta przeznaczyła na inwestycje w bialskim szkolnictwie, dodatkowe 200 tys zł przeznaczono na bieżące remonty.

Czytaj więcej »

Reklama