Reklama

Janów Podlaski: VII Rajd Rowerowy Szlakiem Nadbużańskich Dworów i Pensjonatów (galeria)

7 lipca spod Zamku w Janowie Podlaskim wystartowało aż 300 rowerzystów, biorących udział w VII edycji Rajdu Rowerowego Szlakiem Nadbużańskich Dworów i Pensjonatów. Jak co roku, w imprezie wzięli udział zarówno amatorzy dwóch kółek, rodzice z dziećmi, ale również profesjonalni i zawodowi kolarze. Łączyło ich wszystkich jedno – pasja do jazdy na rowerze oraz uroki nadbużańskiej doliny. 

Trasa rajdu miała charakter rekreacyjny, nie było w nim elementu rywalizacji sportowej. W tym rajdzie wygrywa bowiem każdy uczestnik. Rowerzyści mieli do pokonania dystans ok. 58 km. Na trasie zgodnie z tematem rajdu odwiedzili kilka nadbużańskich dworków i pensjonatów. Oprócz Zamku w Janowie Podlaskim, cykliści odwiedzili Uroczysko Zaborek pod Janowem Podlaskim oraz Pałac w Cieleśnicy. Dodatkowo rowerzyści zwiedzili słynną Stadninę Koni w Janowie Podlaskim oraz  Sanktuarium Błogosławionych Męczenników Podlaskich w Pratulinie. Gospodarze miejsc i obiektów witali rowerzystów proponując im zarówno coś dla ducha, jak i dla ciała. Cykliści dowiedzieli się m.in. o historii odwiedzanych miejsc a także mogli  spróbować lokalnych smaków,  m.in. ciast domowej roboty, miodu z miejscowych pasiek oraz masła i chleba własnej produkcji. W dobrych nastrojach z głowami pełnymi wrażeń i brzuchami napełnionymi podlaskimi smakołykami, wszyscy dojechali do mety pod Zamkiem w Janowie, gdzie przygotowane były kolejne atrakcje. Na strudzonych rowerzystów czekało m.in. ognisko przy muzyce na żywo, festiwal produktów regionalnych oraz plenerowy gabinet masażu.

Warto na koniec podkreślić, że część dochodu zebranego z wpisowego od uczestników została przeznaczona na pomoc dla potrzebującej rodziny z okolic Janowa Podlaskiego.

Zapraszamy w imieniu organizatorów na przyszłoroczną VIII edycję Rajdu Rowerowego Szlakiem Nadbużańskich Dworów i Pensjonatów.


materiał: sport / gmina Janów Podlaski
zdjęcia: Gwalbert Krzewicki / Małgorzata Mieńko

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Ogłoszenie społeczne

Ogłoszenie społeczne

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Biała Podlaska: Na rowerach dla upamiętnienia 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego (film) (galeria)

01 sierpnia rowerzyści z Parafialnej Grupy Rowerowej działającej przy parafii NNMP w Białej Podlaskiej oraz z Brzeskiego Stowarzyszenia Kulturalno-Oświatowo-Społecznego  STRUMYK wystartowali w rajdzie rowerowym z Białej Podlaskiej do Warszawy, aby upamiętnić w ten sposób 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Rajd objął Honorowym Patronatem prezydent Białej Podlaskiej Michał Litwiniuk. 

Czytaj więcej »

Reklama