Reklama

Łomazy: Stypendia Pomostowe dla studentów pierwszego roku (zaproszenie)

Wójt Gminy Łomazy oraz Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Tłoka” uprzejmie informują o realizacji programu Stypendia Pomostowe na terenie gminy Łomazy dla studentów I roku. Program skierowany jest do ambitnych i zdolnych maturzystów 2019, którzy rozpoczną studia dzienne, pochodzących z niezamożnych rodzin, do składania wniosków w ramach Programu Stypendiów Pomostowych.


Z gminy Łomazy stypendium do tej pory otrzymało łącznie 20 osób, w tym roku będzie to 5 osób. Stypendium wynosi 5.000 zł, wypłacane w 10 miesięcznych ratach po 500 zł.

Wymagania:
Do ubiegania się o stypendium uprawnieni są maturzyści, którzy ukończyli szkołę ponadgimnazjalną w 2019 r. i spełniają łącznie następujące warunki:

– zostali przyjęci na I rok dziennych studiów I stopnia, lub I rok dziennych jednolitych studiów magisterskich, realizowanych w polskich, akademickich uczelniach publicznych. Wykaz publicznych uczelni akademickich: https://www.stypendia-pomostowe.pl/wp-content/uploads/2019/03/PSP_XVIIIed_uczelnie.pdf;

– pochodzą ze wsi lub miasta do 20 tys. mieszkańców. Fakt ten musi być potwierdzony zameldowaniem. Okres zameldowania nie może być krótszy niż 2 lata od daty ogłoszenia programu;

– pochodzą z rodziny, której dochód (dochód wyliczony z czerwca 2019 r.) na osobę nie przekracza 1.688 zł brutto;

– osiągnęli na egzaminie maturalnym liczbę punktów co najmniej 90 wg specjalnego algorytmu;

Dodatkowo przy wyborze kandydatów brana pod uwagę będzie działalność związana z promocją gminy (np. aktywny udział w stowarzyszeniach, orkiestrze, klubach itp.).

Termin:
Wnioski przyjmowane są w sekretariacie Urzędu Gminy Łomazy (pokój Nr 14), w nieprzekraczalnym terminie do 23 lipca 2019 r. Szczegóły i dodatkowe informacje można uzyskać w sekretariacie Urzędu Gminy Łomazy tel. 83 341 70 03.

materiał: gmina Łomazy
tekst / grafika: UG w Łomazach

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama