Reklama

Łomazy: Stypendia Pomostowe dla studentów pierwszego roku (zaproszenie)

Wójt Gminy Łomazy oraz Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Tłoka” uprzejmie informują o realizacji programu Stypendia Pomostowe na terenie gminy Łomazy dla studentów I roku. Program skierowany jest do ambitnych i zdolnych maturzystów 2019, którzy rozpoczną studia dzienne, pochodzących z niezamożnych rodzin, do składania wniosków w ramach Programu Stypendiów Pomostowych.


Z gminy Łomazy stypendium do tej pory otrzymało łącznie 20 osób, w tym roku będzie to 5 osób. Stypendium wynosi 5.000 zł, wypłacane w 10 miesięcznych ratach po 500 zł.

Wymagania:
Do ubiegania się o stypendium uprawnieni są maturzyści, którzy ukończyli szkołę ponadgimnazjalną w 2019 r. i spełniają łącznie następujące warunki:

– zostali przyjęci na I rok dziennych studiów I stopnia, lub I rok dziennych jednolitych studiów magisterskich, realizowanych w polskich, akademickich uczelniach publicznych. Wykaz publicznych uczelni akademickich: https://www.stypendia-pomostowe.pl/wp-content/uploads/2019/03/PSP_XVIIIed_uczelnie.pdf;

– pochodzą ze wsi lub miasta do 20 tys. mieszkańców. Fakt ten musi być potwierdzony zameldowaniem. Okres zameldowania nie może być krótszy niż 2 lata od daty ogłoszenia programu;

– pochodzą z rodziny, której dochód (dochód wyliczony z czerwca 2019 r.) na osobę nie przekracza 1.688 zł brutto;

– osiągnęli na egzaminie maturalnym liczbę punktów co najmniej 90 wg specjalnego algorytmu;

Dodatkowo przy wyborze kandydatów brana pod uwagę będzie działalność związana z promocją gminy (np. aktywny udział w stowarzyszeniach, orkiestrze, klubach itp.).

Termin:
Wnioski przyjmowane są w sekretariacie Urzędu Gminy Łomazy (pokój Nr 14), w nieprzekraczalnym terminie do 23 lipca 2019 r. Szczegóły i dodatkowe informacje można uzyskać w sekretariacie Urzędu Gminy Łomazy tel. 83 341 70 03.

materiał: gmina Łomazy
tekst / grafika: UG w Łomazach

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Ogłoszenie społeczne

Miejsce na Twoją reklamę: tel.605514474

Ogłoszenie społeczne

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Wieści z Unii: Pomoc państwa: spółka PCC pod lupą Komisji

Przyznana przez Polskę pomoc publiczna w wysokości 39 mln euro na inwestycję w zakład produkcyjny spółki chemicznej PCC MCAA w Brzegu Dolnym może naruszać unijne przepisy. Komisja Europejska wszczęła szczegółowe postępowanie wyjaśniające w tej sprawie uznając, że zarówno dotacja jak i zwolnienie podatkowe powinny zostać wcześniej poddane unijnej ocenie.

Czytaj więcej »

Sosnówka: Spłonął dom. Potrzebna pomoc rodzinie przy jego odbudowie!

Kilka dni temu ogień pochłonął cały dobytek rodziny z Gminy Sosnówka. Arek, Kasia i ich dzieci Jaś i Ala w krótkiej chwili stracili zupełnie wszystko. Jest to rodzina, która zawsze wszystkim pomaga, ale dziś są przerażeni, bo utracili ukochany dom. Przyjaciele i znajomi rodziny nie czekali długo. Już na drugi dzień po tragedii na zrzutka.pl pojawił się wpis o tragedii i rozpoczęła się akcja zbierania pieniędzy na remont i odbudowę domu zniszczonego pożarem.

Czytaj więcej »

Pomóżmy obudzić Magdę!

O tym, jak życie potrafi przynosić wiele niespodziewanych zdarzeń nie musimy nikogo uświadamiać. Pędzimy przez szczęśliwe życie aż nagle dzieje się coś, czego kompletnie się nie spodziewaliśmy. Taka sytuacja spotkała bliskich Magdy z gminy Międzyrzec Podlaski.

Czytaj więcej »

Reklama