Reklama

Łomazy: Stypendia Pomostowe dla studentów pierwszego roku (zaproszenie)

Wójt Gminy Łomazy oraz Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Tłoka” uprzejmie informują o realizacji programu Stypendia Pomostowe na terenie gminy Łomazy dla studentów I roku. Program skierowany jest do ambitnych i zdolnych maturzystów 2019, którzy rozpoczną studia dzienne, pochodzących z niezamożnych rodzin, do składania wniosków w ramach Programu Stypendiów Pomostowych.


Z gminy Łomazy stypendium do tej pory otrzymało łącznie 20 osób, w tym roku będzie to 5 osób. Stypendium wynosi 5.000 zł, wypłacane w 10 miesięcznych ratach po 500 zł.

Wymagania:
Do ubiegania się o stypendium uprawnieni są maturzyści, którzy ukończyli szkołę ponadgimnazjalną w 2019 r. i spełniają łącznie następujące warunki:

– zostali przyjęci na I rok dziennych studiów I stopnia, lub I rok dziennych jednolitych studiów magisterskich, realizowanych w polskich, akademickich uczelniach publicznych. Wykaz publicznych uczelni akademickich: https://www.stypendia-pomostowe.pl/wp-content/uploads/2019/03/PSP_XVIIIed_uczelnie.pdf;

– pochodzą ze wsi lub miasta do 20 tys. mieszkańców. Fakt ten musi być potwierdzony zameldowaniem. Okres zameldowania nie może być krótszy niż 2 lata od daty ogłoszenia programu;

– pochodzą z rodziny, której dochód (dochód wyliczony z czerwca 2019 r.) na osobę nie przekracza 1.688 zł brutto;

– osiągnęli na egzaminie maturalnym liczbę punktów co najmniej 90 wg specjalnego algorytmu;

Dodatkowo przy wyborze kandydatów brana pod uwagę będzie działalność związana z promocją gminy (np. aktywny udział w stowarzyszeniach, orkiestrze, klubach itp.).

Termin:
Wnioski przyjmowane są w sekretariacie Urzędu Gminy Łomazy (pokój Nr 14), w nieprzekraczalnym terminie do 23 lipca 2019 r. Szczegóły i dodatkowe informacje można uzyskać w sekretariacie Urzędu Gminy Łomazy tel. 83 341 70 03.

materiał: gmina Łomazy
tekst / grafika: UG w Łomazach

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Biała Podlaska: Zjedz kebaba i wspomóż Szymonka

W środę 19 lutego 2020 r. w punkcie gastronomicznym przy ul. Jana III Sobieskiego 72 w Białej Podlaskiej, przez cały dzień będzie można wspomóc finansowo podopiecznego Caritas Diecezji Siedleckiej – Szymonka Kulawczuka. Chłopiec cierpi na hemimelię kończyn dolnych i górnych, co powoduje, że nie może się poruszać i cieszyć dzieciństwem jak inne dzieci. Jedynym ratunkiem jest kosztowna operacja.

Czytaj więcej »

Przekaż 1% na leczenie i rehabilitację małego Milana z Dokudowa

Mały Milan Bandzarewicz z Dokudowa (gm. Biała Podlaska) urodził się w 38 tygodniu ciąży z wieloma zmianami guzowatymi i zniekształceniem w obrębie prawej strony twarzoczaszki. Ma również zaćmę i rzadką delecją w obrębie długiego ramienia chromosomu 5. Niestety koszty leczenia i rehabilitacji przewyższają możliwości finansowe rodziny. Dlatego potrzebna jest pomoc, którą można udzielić przekazując 1% podatku na leczenie chłopca. 

Czytaj więcej »

Kryminałki: Odjechał z miejsca zderzenia nie udzielając pomocy poszkodowanemu

Wczoraj wieczorem na ul. Warszawskiej w Wisznicach doszło do zdarzenia drogowego z udziałem niechronionego uczestnika ruchu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący rowerem 37-latek wyjechał z drogi podporządkowanej wprost pod nadjeżdżające auto. Po zdarzeniu kierowca samochodu odjechał nie udzielając pomocy cykliście. Tego samego dnia policjanci odnaleźli uszkodzone audi. Mundurowi ustalają kto siedział za kierownicą samochodu w chwili zdarzenia.

Czytaj więcej »

Reklama