Reklama

Kryminałki: Zderzenie trzech aut na DK-2

Policjanci ustalają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj po godz. 23:00 na drodze K-2 w m. Sławacinek Nowy. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący BMW, 32-latek najechał na tył lawety jadącego przed nim samochodu. Po tym uderzył w jadące z przeciwka Infinity. Badanie wykazało 1,2 promila alkoholu w jego organizmie. W wyniku zdarzenia mężczyzna oraz pasażer auta doznali obrażeń ciała. Apelujemy o rozwagę na drodze!

Do wypadku doszło wczoraj po godz. 23:00 na drodze K-2 w miejscowości Sławacinek Nowy. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący BMW 32-letni mieszkaniec gm. Janów Podlaski, najechał na tył lawety jadącego przed nim samochodu marki Mercedes Vito. Drugim pojazdem kierował 32-letni mieszkaniec gm. Biała Podlaska. W wyniku zdarzenia mercedes dachował zatrzymując się w przydrożnym rowie, a wypięta laweta wyrzucona została do przeciwległego rowu.

Następnie BMW zjechało na przeciwny pas ruchu i uderzyło w jadący prawidłowo samochód marki Infinity. Po tym również zjechało do rowu. Infinity kierował 36-letni obywatel Rosji.

Zarówno kierujący Mercedesem jak też Infinity w chwili zdarzenia byli trzeźwi, natomiast badanie kierowcy BMW potwierdziło 1,2 promila alkoholu w jego organizmie. 32-latek na widok policjantów wyjął butelkę z alkoholem, który zaczął spożywać. Od mężczyzny pobrana została krew do badań. Pozwoli to na ustalenie ilości alkoholu u kierowcy w momencie zdarzenia.

W wyniku wypadku do szpitala trafił kierowca i pasażer BMW, którzy doznali obrażeń ciała. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia oraz apelują o rozwagę do wsiadających za kierownicę. Alkohol to obok prędkości jedna z głównym przyczyn zdarzeń drogowych. Pamiętajmy, że w swoich rękach mamy nie tylko własne zdrowie i życie, ale jesteśmy odpowiedzialni również za innych uczestników ruchu drogowego!


materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla KMP w Białej Podlaskiej
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama