Reklama

Międzyrzec Podlaski: I Otwarte Mistrzostwa Powiatu Bialskiego Juniorów w Szachach Klasycznych

W dniach 21 – 22.06.2019 roku Międzyszkolny Uczniowski Klub Szachowy „Gambit” w Międzyrzecu Podlaskim, po raz pierwszy zorganizował Otwarte Mistrzostwa Powiatu Bialskiego Juniorów w Szachach Klasycznych. Mistrzostwa mogły zostać przeprowadzone dzięki dotacji Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej w wysokości 500 zł, za które zakupiono medale i nagrody dla zwycięzców poszczególnych klasyfikacji. Wysoką temperaturę powietrza, a także wysoką temperaturę rywalizacji zawodnicy mogli schłodzić napojami ufundowanymi przez jednego z największych w Polsce producentów „Krynicę Vitamin S.A.” Klub z własnych środków ufundował dla uczestników pizzę.

Juniorzy i młodzicy rywalizowali w grupach wiekowych do lat ośmiu, dziesięciu, dwunastu, czternastu i szesnastu. Tempo gry ustalono na 60 min. dla zawodnika, czyli nominalny czas rozegrania jednej partii wynosił dwie godziny. Zawodnicy mieli obowiązek zapisywania partii, co stanowiło dodatkowe utrudnienie dla najmłodszych uczestników turnieju. Szachy klasyczne, w odróżnieniu od tzw. szachów szybkich i błyskawicznych dają możliwość rozgrywania logicznych partii, w których liczy się wyobraźnia, umiejętność przewidzenia posunięć przeciwnika i zaplanowania taktycznych i strategicznych celów.

W grupach wiekowych pierwszymi Mistrzami Powiatu zostali: – młodzicy do lat 8 – Maciej Waszczuk; młodzicy do lat 10 – Aleksander Nakaziuk; juniorzy do lat 12 – Patryk Stronka; juniorzy do lat 14 – Maciej Woliński; juniorzy do lat 16 – Patryk Bajkowski. Dziewczęta do lat 10 – Anna Oleksiuk, do lat 12 – Natalia Pawluczyk. Zwycięzców klasyfikacji dekorowała medalami Patrycja Waszczuk – Mistrzyni Polski Juniorek do lat 16.


materiał: Międzyrzec Podlaski miasto
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Targowiska: notowania z dni 20 – 23 stycznia

Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Grabanowie – ceny targowiskowe. Wisznice, Piszczac, Radzyń Podlaski, Biała Podlaska i Łuków. Przykładowe notowania: pszenica 80 za tonę, jaja kurze od 40 groszy do 1 zł za sztukę, jabłka od 1,5 do 4 zł za kilogram, ziemniaki młode od 1,8 do 3 zł za kg, pieczarki od 4,5 do 6 zł za kilogram, miód od 24 do 35 zł za kilogram.

Czytaj więcej »

Wieści z Unii: Pamięć o Zagładzie

Wszystkie państwa członkowskie UE jednoczą się w postanowieniu, by w Europie nie było miejsca na rasizm, antysemityzm i nienawiść pod żadną postacią – piszą we wspólnym oświadczeniu Przewodnicząca Komisji Europejskie, Przewodniczący Rady Europejskiej oraz Przewodniczący Parlamentu Europejskiego z okazji 75. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau.

Czytaj więcej »

Reklama