Reklama

Międzyrzec Podlaski: I Otwarte Mistrzostwa Powiatu Bialskiego Juniorów w Szachach Klasycznych

W dniach 21 – 22.06.2019 roku Międzyszkolny Uczniowski Klub Szachowy “Gambit” w Międzyrzecu Podlaskim, po raz pierwszy zorganizował Otwarte Mistrzostwa Powiatu Bialskiego Juniorów w Szachach Klasycznych. Mistrzostwa mogły zostać przeprowadzone dzięki dotacji Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej w wysokości 500 zł, za które zakupiono medale i nagrody dla zwycięzców poszczególnych klasyfikacji. Wysoką temperaturę powietrza, a także wysoką temperaturę rywalizacji zawodnicy mogli schłodzić napojami ufundowanymi przez jednego z największych w Polsce producentów “Krynicę Vitamin S.A.” Klub z własnych środków ufundował dla uczestników pizzę.

Juniorzy i młodzicy rywalizowali w grupach wiekowych do lat ośmiu, dziesięciu, dwunastu, czternastu i szesnastu. Tempo gry ustalono na 60 min. dla zawodnika, czyli nominalny czas rozegrania jednej partii wynosił dwie godziny. Zawodnicy mieli obowiązek zapisywania partii, co stanowiło dodatkowe utrudnienie dla najmłodszych uczestników turnieju. Szachy klasyczne, w odróżnieniu od tzw. szachów szybkich i błyskawicznych dają możliwość rozgrywania logicznych partii, w których liczy się wyobraźnia, umiejętność przewidzenia posunięć przeciwnika i zaplanowania taktycznych i strategicznych celów.

W grupach wiekowych pierwszymi Mistrzami Powiatu zostali: – młodzicy do lat 8 – Maciej Waszczuk; młodzicy do lat 10 – Aleksander Nakaziuk; juniorzy do lat 12 – Patryk Stronka; juniorzy do lat 14 – Maciej Woliński; juniorzy do lat 16 – Patryk Bajkowski. Dziewczęta do lat 10 – Anna Oleksiuk, do lat 12 – Natalia Pawluczyk. Zwycięzców klasyfikacji dekorowała medalami Patrycja Waszczuk – Mistrzyni Polski Juniorek do lat 16.


materiał: Międzyrzec Podlaski miasto
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Ogłoszenie społeczne

Miejsce na Twoją reklamę: tel.605514474

Ogłoszenie społeczne

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Białoruś: Na wycieczkę do Brześcia i Grodna bez wizy. Od 10 listopada obowiązują nowe przepisy

10 listopada zaczęły obowiązywać nowe przepisy dotyczące ruchu bezwizowego w zachodniej części Białorusi. Nowy dekret prezydenta Białorusi łączy w jedną dwie dotychczasowe strefy bezwizowe wokół miast Brześć i Grodno. Ponadto zwiększa się obszar nowej strefy a turyści mogą przebywać w jej granicach maksymalnie 15 dni. Do strefy mogą przyjeżdżać obywatele 77 państw w tym Polski. Jak podają białoruskie źródła w 2019 roku roku liczba bezwizowych turystów może wynieść nawet ponad 100 tys. osób. 

Czytaj więcej »

Lewkowianie z Dokudowa (galeria)

Od ponad pół wieku Dokudów (gmina Biała Podlaska) uchodzi za wieś artystyczną. Żadne inne sołectwo nie może pochwalić się równie imponującymi dokonaniami na polu kultury. W tutejszej pracowni gwary ludowej odbywają się cykliczne konkursy krasomowcze, a chlubą miejscowości pozostaje wielopokoleniowa grupa obrzędowa i śpiewacza Lewkowianie.

Czytaj więcej »

Wykład dr Beaty Kozaczyńskiej o Dzieciach Zamojszczyzny w bialskiej bibliotece (zaproszenie)

Miejska Biblioteka Publiczna w Białej Podlaskiej zaprasza na wykład dr Beaty Kozaczyńskiej „Losy Dzieci Zamojszczyzny podczas drugiej wojny światowej”. Współorganizatorem tego spotkania jest Stowarzyszenie Aktywności Lokalnej BIAŁKI k. Siedlec. Wykład ma charakter otwarty i odbędzie się w piątek 22 listopada 2019 r. o godz. 12.00 w Dziale Wiedzy o Regionie MBP przy ul. Warszawskiej 12a (I piętro).

Czytaj więcej »

Reklama