Reklama

Międzyrzec Podlaski: I Otwarte Mistrzostwa Powiatu Bialskiego Juniorów w Szachach Klasycznych

W dniach 21 – 22.06.2019 roku Międzyszkolny Uczniowski Klub Szachowy “Gambit” w Międzyrzecu Podlaskim, po raz pierwszy zorganizował Otwarte Mistrzostwa Powiatu Bialskiego Juniorów w Szachach Klasycznych. Mistrzostwa mogły zostać przeprowadzone dzięki dotacji Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej w wysokości 500 zł, za które zakupiono medale i nagrody dla zwycięzców poszczególnych klasyfikacji. Wysoką temperaturę powietrza, a także wysoką temperaturę rywalizacji zawodnicy mogli schłodzić napojami ufundowanymi przez jednego z największych w Polsce producentów “Krynicę Vitamin S.A.” Klub z własnych środków ufundował dla uczestników pizzę.

Juniorzy i młodzicy rywalizowali w grupach wiekowych do lat ośmiu, dziesięciu, dwunastu, czternastu i szesnastu. Tempo gry ustalono na 60 min. dla zawodnika, czyli nominalny czas rozegrania jednej partii wynosił dwie godziny. Zawodnicy mieli obowiązek zapisywania partii, co stanowiło dodatkowe utrudnienie dla najmłodszych uczestników turnieju. Szachy klasyczne, w odróżnieniu od tzw. szachów szybkich i błyskawicznych dają możliwość rozgrywania logicznych partii, w których liczy się wyobraźnia, umiejętność przewidzenia posunięć przeciwnika i zaplanowania taktycznych i strategicznych celów.

W grupach wiekowych pierwszymi Mistrzami Powiatu zostali: – młodzicy do lat 8 – Maciej Waszczuk; młodzicy do lat 10 – Aleksander Nakaziuk; juniorzy do lat 12 – Patryk Stronka; juniorzy do lat 14 – Maciej Woliński; juniorzy do lat 16 – Patryk Bajkowski. Dziewczęta do lat 10 – Anna Oleksiuk, do lat 12 – Natalia Pawluczyk. Zwycięzców klasyfikacji dekorowała medalami Patrycja Waszczuk – Mistrzyni Polski Juniorek do lat 16.


materiał: Międzyrzec Podlaski miasto
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Biała Podlaska: 13 XII – Pamiętamy

13 XII – Pamiętamy jest akcją cykliczną, organizowaną przez stowarzyszenie Młodzi Demokraci. Co roku spotykamy się przy pomniku Solidarności przy ulicy Warszawskiej aby oddać hołd ofiarom stanu wojennego.

Czytaj więcej »

Kryminałki: Fikcyjna stłuczka prawdziwe konsekwencje

Bialscy policjanci zatrzymali trzech mieszkańców powiatu w wieku 20-29 lat podejrzewanych o oszustwo ubezpieczeniowe. Uszkodzenie samochodu w fikcyjnej stłuczce miało służyć do wyłudzenia odszkodowania komunikacyjnego. Policjanci udaremnili wypłatę środków. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Za popełniony czyn grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Bialscy policjanci realizując czynności służbowe uzyskali informacje o oszustwie ubezpieczeniowym, do którego miało dojść na terenie powiatu. Z informacji funkcjonariuszy wynikało, że sprawcy spowodowali fikcyjną kolizję, w celu uzyskania odszkodowania.

Czytaj więcej »

Kraj: Skubanie samorządu – komentarz

– Podjęta przez samorządowców inicjatywa ustawodawcza nakierowana na rekompensatę utraconych pieniędzy, nie wskutek niegospodarności władz samorządowych, lecz wskutek decyzji władz centralnych (rząd, większość parlamentarna, prezydent), zasługuje na poparcie i, mam nadzieję, że Senat RP nada odpowiedni bieg temu projektowi – uważa Jan Król, ekspert BCC ds. gospodarki, społeczeństwa i polityki, b. wicemarszałek Sejmu RP, zastępca Pełnomocnika Rządu ds. Reformy Samorządu Terytorialnego w latach 1989-1990.

Czytaj więcej »

Reklama