Reklama

Sport: Sensacyjne zwycięstwo Kasi Bargielskiej podczas 36. Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-23

Ubiegłoroczni gospodarze Mistrzostw Polski Seniorów w lekkiej atletyce  z Lublina, tym razem w dniach 29 – 30 czerwca br. gościli uczestników 36. Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-23, w tym piątkę reprezentantów  z bialskiego AZS – AWF. Skoczkinie w dal: Katarzynę Bargielską oraz Agatę Stypułkowską, wieloboistkę – Monikę Stypułkowską, która tym razem wystąpiła także w skoku w dal oraz biegu na 100m przez płotki, a także sprintera Bartosza Litwinka.

Z nadziejami na ewentualny start wyjechał do Lublina niezwykle utalentowany skoczek w dal – Piotrek Tarkowski, któremu podczas zawodów w Białej Podlaskiej 22 czerwca odnowił się uraz mięśnia dwugłowego tym razem  na szczęście niezbyt groźny.

Znakomicie w skoku w dal wystąpiła Kasia Bargielska ( studentka I roku fizjoterapii na bialskiej AWF), która w trzeciej próbie finałowego konkursu uzyskała  odległość 6,09m., poprawiając swój najlepszy wynik sprzed tygodnia uzyskany na bialskim stadionie – o 12 cm. Pomimo wysiłków i prób faworytek konkursu,  Kasi udało się  „dowieźć” złoto do końca konkursu i sensacja stała się faktem! Drugie miejsce z wynikiem 6,02m zajęła Adrianna Sułek z CWSZ Zawiszy Bydgoszcz, a trzecie – Gaja Wota z Wawelu Kraków z wynikiem 5,96m.

Bardzo dobry występ odnotowała także Agata Stypułkowska, która skokiem na odległość 5,76m wyrównała swój rekord życiowy i zajęła ostatecznie szóste miejsce.

Trzecia z naszych zawodniczek – Monika Stypułkowska odczuwała jeszcze skutki choroby, której się nabawiła ponad dwa tygodnie wcześniej przed Mistrzostwami Polski w Wielobojach i mając poważne problemy      z rozbiegiem zakończyła konkurs skoku w dal z rezultatem daleko odbiegającym od jej rekordu życiowego – 5,16m (r.życ. – 5,79m.). Lepszy występ odnotowała  w biegu na 100m ppł, uzyskując czas – 15,03sek zajmując ostatecznie 9 miejsce.

Bardzo dobrze zaprezentował się w biegu na 200m Bartosz Litwinek, który ustanowił swój rekord życiowy – 22,15sek., co dało mu ostatecznie    14 miejsce.

Piotrek Tarkowski ostatecznie nie wystartował w konkursie skoku w dal, mając zapewniony udział w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy, które odbędą się  w dniach 11 – 14 lipca w Gävle (Szwecja).

 

materiał: sport / AZS – AWF Biała Podlaska
tekst / zdjęcia: Tadeusz Makaruk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama