Ogłoszenie

Reklama

Rokitno: Wyjazdowa sesja Rady Gminy w Pratulinie (film) (galeria)

Dzień Samorządowca 2019 w Gminie Rokitno rozpoczął się pracowicie. 27 czerwca 2019 roku radni i pracownicy jednostek podległych Urzędowi Gminy w Rokitnie zjechali się do Pratulina. Dyrektor: ks. mgr Dariusz Radywaniuk oprowadził gości po ośrodku i przekazał najważniejsze informacje o Domie Pielgrzyma w Pratulinie im. Jana i Dory Fedoruk. – Obiekt i oferowane tu funkcje stały się kolejnym atutem Gminy Rokitno na mapie turystyki religijnej ale i świetnie wypełnia swoje funkcje dla każdego kto chce odwiedzić tereny nadbużańskie – stwierdził wójt Jacek Szewczuk. Po oprowadzeniu gości, ci zasiedli w sali konferencyjnej Domu Pielgrzyma do sesji Rady Gminy.

Jeszcze przed sesją, dr Szczepan Kalinowski wystąpił przed samorządowcami Gminy Rokitno z prelekcją pt. „Unici Podlascy w Kulturze Polskiej”. Było to zarówno dobre podsumowanie zwiedzania Domu Pielgrzyma położonego przy Sanktuarium Męczeństwa Unitów w Pratulinie ale i świetną lekcją nie tak w końcu odległej tragicznej historii ziemi bialskopodlaskiej.

IV Sesja Rady Gminy Rokitno dotyczyła głównie Raportu o stanie Gminy Rokitno za 2018 rok oraz podjęcia uchwały w sprawie udzielenia absolutorium Wójtowi Gminy. Uchwałę tą podjęto jednogłośnie.

Ustalenie planu sieci publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Rokitno oraz określenia granic obwodów publicznych szkół podstawowych, od dnia 1 września 2019 roku, sprowadzała się jedynie do przekazania informacji o stanie oświaty w Gminie Rokitno jaki utrzymuje się od wielu już lat. W gminie funkcjonuje jedna, zbiorcza szkoła podstawowa z przedszkolem w stolicy gminy – Rokitnie.

Radni podjęli też uchwały o nadaniu statutu poszczególnym Sołectwom. Statuty otrzymały: Cieleśnica PGR, Cieleśnica, Derło, Hołodnica, Klonownica Duża, Kołczyn, Kołczyn Kolonia, Lipnica, Michałki, Michałki Kolonia, Olszyn, Pokinianka, Pratulin, Rokitno, Rokitno Kolonia, Zaczopki, Zaczopki Kolonia,

Radni dokonali też oceny zasobów pomocy społecznej Gminy Rokitno za 2018 rok. Przy tej okazji wójt Jacek Szewczuk przedstawił zebranym nową dyrektor GOPS – Katarzynę Pietraszkiewicz.


tekst: Leszek Niedaleki
film i zdjęcia: Małgorzata Mieńko
opracowanie: Leszek Niedaleki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama