Reklama

Rokitno: Dorośli pokazali co potrafią (galeria)

W ostatni dzień czerwca 2019 roku, do Lipnicy w gm. Rokitno zjechali dorośli. Rozpoczął się XVII Powiatowy Przegląd Twórczości Artystycznej Dorosłych. Po części oficjalnej i otwarciu przez wójta Jacka Szewczuka i dyrektor Gminnej Instytucji Kultury Alicji Jawoszek wydarzenia popłynęły ze sceny dźwięki muzyki, śpiew i satyryczne monologi. Niebawem film z wydarzenia!

Wśród prezentujących się na scenie artystów znaleźli się, gościnnie Bartek Peszuk z bialskiej Chwilki, oraz satyryk – humorysta Joanna Majkrzyk. Wśród zespołów znaleźli się: Podlasianki (Rokitno), Kalina (Perkowice), Czeremcha (Cieleśnica), Jutrzenka (Rogoźnica), Olszyna (Olszyn), Dobrynianki (Dobryń Duży), Macierz (Ortel Królewski), Bokinczanka (Bokinka Królewska).

Żeby nie było, że to wyłącznie wydarzenie i święto dorosłych, warto dodać, że na placu przed świetlicą wiejską w Lipnicy rozstawiły się też stragany z upominkami i zabawkami dla dużych i małych, „Bajuś” nadmuchał dmuchańca z którego dzieciaki mogły korzystać za darmo a dodatkowo można było skorzystać z małej gastronomii.

Podczas przeglądu rozstrzygnięto też konkurs na najsmaczniejszą szarlotkę. W konkury stanęły wypieki kół gospodyń wiejskich z Rokitna, Cieleśnicy, Lipnicy, Olszyna i Stowarzyszenie Klon z Klonownicy Dużej.

Zabawie towarzyszyły liczne konkursy, które dostarczały dużo śmiechu i zabawy.

Wydarzenie wsparte zostało i objęte patronatem Starostwa Bialskiego i Starosty Mariusza Filipiuka.


tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama