Reklama

Województwo: Podrabiane papierosy w Hrubieszowie

Hrubieszów. Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej i Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej udaremnili nielegalny wwóz do Polski 10 tys. paczek podrabianych papierosów. Towar, o szacunkowej wartości rynkowej 140 tys. złotych, ukryty był w ładunku legalnie wwożonym do naszego kraju.

Tysiące paczek papierosów funkcjonariusze z Oddziału Celnego oraz z Placówki Straży Granicznej w Hrubieszowie znaleźli w trakcie kontroli pociągu towarowego jadącego z Ukrainy. Wcześniej skład prześwietlony został urządzeniem rtg – i to po analizie obrazu funkcjonariusze nabrali pewności, że wśród legalnego towaru ukryta jest też kontrabanda.

Oficjalnie w kontenerach miał znajdować się stop żelaza, krzemu i manganu (żelazokrzemomangan). Jak się okazało, dodatkowym, nielegalnym już ładunkiem, było aż 10 tys. paczek podrabianych papierosów – bez znaków akcyzy i opisów na opakowaniach wskazujących na pochodzenie wyrobów. Owinięte czarną folią pudła z papierosami ukryte były w jednym z kilkudziesięciu kontenerów towarowego składu.

Gdyby zajęte przez mundurowych papierosy zostały nielegalnie sprzedane
na polskim rynku, skarb państwa straciłby ponad 100 tys. złotych z tytułu niezapłaconych podatków.

Odrębną kwestią jest bezpieczeństwo osób palących wyroby niewiadomego składu i pochodzenia. W podrabianych papierosach badania laboratoryjne niejednokrotnie potwierdzały znacznie zawyżony poziom substancji smolistych, nikotyny, ołowiu, kadmu czy arszeniku.


materiał: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
tekst: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Ogłoszenie społeczne

Ogłoszenie społeczne

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Reklama