Reklama

Biała Podlaska: Promujemy trzeźwość na drogach!

Pijani kierowcy to wciąż ogromny problem na polskich drogach. Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Miasta Biała Podlaska systematycznie prowadzi szereg działań edukacyjnych dotyczących kwestii związanych z profilaktyką prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu. W ostatnim czasie na autobusach MZK Biała Podlaska pojawiły się banery promujące trzeźwość wśród kierowców #jedźnatrzeźwo #jazdabezprocentów

Młodzież z bialskich szkół ponadpodstawowych miała okazję wziąć udział w warsztatach, prowadzonych przez członków MKRPA, zwiększających świadomość na temat prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu (i nie tylko). Poruszano kwestie związane z konsekwencjami takich zachowań. Młodzież dostała wskazówki jak powstrzymywać innych od wsiadania za kierownicę w stanie nietrzeźwym.Podczas spotkań prezentowano także kampanie profilaktyczne kształtujące postawy bezpieczne w kierowaniu pojazdami.

Członkowie Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych wraz z przedstawicielami Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej sukcesywnie prowadzą również na terenie miasta akcję profilaktyczną „Trzeźwy poranek”-badanie stanu trzeźwości kierujących pojazdami. Odpowiedzialni kierowcy otrzymują m. in breloczki wraz z naklejkami: „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”. Akcja spotyka się z życzliwością ze strony kierujących i ma na celu promowanie pozytywnych wzorców oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Nietrzeźwy kierowca zagraża życiu i zdrowiu innych!


tekst i zdjęcia: Anna Stolarczuk przewodnicząca Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama