Reklama

Festyn rodzinny połączony z oddaniem pracowni rehabilitacji ruchem w SDS Międzyleś (zaproszenie)

Wójt Gminy Tuczna oraz Środowiskowy Dom Samopomocy w Międzylesiu Serdecznie Zapraszają na Uroczyste otwarcie Pracowni Rehabilitacji- Ruchem w nowo otwartym budynku przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Międzylesiu, które odbędzie się 30 czerwca 2019r. o godz. 14.00 Otwarcie połączone zostanie z VI Integracyjnym Festynem Rodzinnym.

W czasie trwania imprezy przewidziano mnóstwo atrakcji zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Na scenie odbędą się występy artystyczne w wykonaniu dzieci i młodzieży szkolnej, występ uczestników ŚDS w Międzylesiu w wierszu Jana Brzechwy pt Kaczka Dziwaczka jak również pokaz Pierwszej Pomocy, rodzinne potyczki i konkursy, zabawa z zespołem „Braci P”.

Ponad to: w proporcji dla najmłodszych proponujemy; bezpłatne dmuchane zjeżdzalnie, zabawy z animatorami, loteria fantowa –„ każdy los wygrywa”, warsztaty artystyczne, malowanie twarzy, bańki mydlane, lody, wata cukrowa, popcorn itp Dla osób dorosłych znajdą się między innymi: konsultacje pielęgniarskie – pomiar ciśnienia i cukru, ANALIZA SKŁADU CIAŁA – tylko za 10 zł, konsultacje z trenerem personalnym, konsultacje z dietetykiem, stoisko AVON itp. Festyn zwieńczy wspólne grillowanie i biesiadowanie.

Inwestycja rozbudowy ŚDS w Międzylesiu została zrealizowana w ramach projektu:
Projekt pn. „Poprawa dostępności infrastruktury społecznej w Gminie Tuczna”.
Projekt dofinansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 (Działanie 13.2 Infrastruktura usług społecznych). Wartość całkowita projektu to 416 917,32 zł.

Kwota dofinansowania stanowi 85% kosztów kwalifikowanych i wynosi: 354 379,70 zł.
Celem głównym projektu jest zwiększenie dostępu do usług społecznych na terenie Gminy Tuczna w zakresie opieki i rehabilitacji osób z zaburzeniami psychicznymi i niepełnosprawnością umysłową poprzez stworzenie infrastruktury niezbędnej do jej świadczenia.


materiał: Gminy Tuczna
tekst : Monika Czubla SDS Międzyleś
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama