Reklama

Motwica: Spotkanie Rodzinno – Sportowe w Motwicy (galeria)

2 czerwca  na boisku  przy Szkole Podstawowej w Motwicy (gm. Sosnówka) został zorganizowany Rodzinny Piknik Sportowy, na który licznie przybyły całe rodziny, władze gminy i partnerzy realizowanego projektu z gminy Tuczna.

Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Kultury Wiejskiej w Motwicy, które otrzymało kwotę 5 000 zł na realizację projektu pt: „Zdrowy ruch dla każdego – ćwiczy dziecko, rodzic, dziadek”.  Grant przyznanego w ramach konkursu „Moje miejsce na ziemi”  Fundacji „ORLEN – DAR SERCA”  Celem projektu było zwiększenie wiedzy i umiejętności  dzieci ze Szkoły Podstawowej w Motwicy i ich rodzin w zakresie roli sportu w utrzymaniu zdrowia.  Środki przeznaczone zostały na zakup sprzętu sportowego ( stepy fitness, piłki fitball, dyski równoważne, skakanki, maty, hula hoop), sprzętu nagłośniającego do zajęć przy muzyce,  stroje dla zespołu tanecznego  i organizację festynu sportowego. Zakup sprzętu wzbogacił ofertę i poprawił atrakcyjności zajęć sportowych i korekcyjnych odbywających się w ramach obowiązkowych zajęć szkolnych i zajęć dodatkowych,  a także dla dorosłych zajęć  fitnessu organizowanego we wsi Motwica ( w zajęciach od września do czerwca brało udział 14 pań). Partnerem w projekcie było  Stowarzyszenie Miłośników Wsi „Kocham Wieś”, Władysławów, gm. Tuczna, które w ramach projektu zorganizowało pokazowe zajęcia fitness z wykorzystaniem zakupionego sprzętu. W tych pokazach wzięło udział 15 osób.

Na pikniku  podsumowującym projekt zaprezentowały się dzieci w układach tanecznych, jak również dorośli uczestnicy zajęć fitness. Drużyny sportowe złożone z dzieci i rodziców brały udział w nietypowych zawodach sportowych tj. wyścigi na krzesełkach, gra piłką fitball,  balonowa stonoga, ruchoma pochodnia, siatkówka kocykowa i wiele innych.

Sprawność fizyczna to także zdrowe odżywianie. W związku z tym uczestnicy naszej imprezy mogli zapoznać się i spróbować  zdrową przekąskę przygotowaną przez  KGW „Motwiczanka”  i Ekologiczne Gospodarstwo Rolne Państwa Moniki i Roberta  Kuryluków z Holeszowa. Atrakcją pikniku był mecz piłki siatkowej drużyn w skład których wchodzili rodzice, a kibicowały im dzieci.  Na Pikniku mieliśmy stoiska, gdzie wszyscy uczestnicy mogli zapoznać się z ofertą zajęć sportowych z okolicy, a także poznać  ofertę zajęć sportowych nie wymagających rozbudowanej infrastruktury.

Po wyczerpujących zmaganiach sportowych organizatorzy zaprosili wszystkich na wspólne ognisko. Było wiele radości i zadowolenia, że niedzielne popołudnie upłynęło w atmosferze radości  ze wspólnego przebywania dziecko-rodzic-dziadek, jak również ze spotkania z sąsiadami i rodzicami uczniów, gdzie na co dzień na takie spotkania brakuje czasu.

Wkrótce nasz reportaż filmowy z wydarzenia.materiał: gmina Sosnówka
tekst / zdjęcia: Krystyna Oniśk, dyrektor Szkoły Podstawowej w Motwicy / Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Reklama