Reklama

Województwo: Zatrzymano obywateli Kuby oraz Brazylii

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, podczas prowadzonych kontroli, zatrzymali nielegalnie przebywających w Polsce obywateli Kuby oraz Brazylii.

6 czerwca br., funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Terespolu, podczas prowadzonego patrolu, zatrzymali w rejonie granicy państwa, nielegalną migrantkę. Kobieta nielegalnie przekroczyła granicę państwa, przepływając rzekę Bug z terytorium Białorusi do Polski. Obywatelka Kuby nie posiadała przy sobie dokumentów uprawniających ją do legalnego pobytu na terytorium RP. Zatrzymana w rozmowie z funkcjonariuszami przyznała, iż Polska miała być dla niej jedynie krajem „tranzytowym”, docelowo bowiem chcieli dotrzeć do Niemiec. Po przeprowadzeniu względem zatrzymanej czynności administracyjnych, została ona przekazana służbom granicznym Białorusi.

Tego samego dnia, funkcjonariusze z Placówki SG w Dołhobrodach, podczas prowadzonej kontroli legalności pobytu cudzoziemca, zatrzymali w pobliżu granicy państwa w pow. włodawskim mężczyznę. 38 – latek poruszał się rowerem i nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów. W rozmowie z funkcjonariuszami w języku angielskim, oświadczył, iż jest obywatelem Brazylii.  Przyznał, iż w Polsce przebywa od około dwóch tygodni, zaś w Europie już od dwóch lat. Swój pobyt w pobliżu granicy państwowej tłumaczył zamiarem przedostania się na teren Białorusi i dalszej wędrówki do Rosji. Mężczyzna został zatrzymany i decyzją sądu umieszczony do dalszych czynności wyjaśniających w ośrodku strzeżonym dla cudzoziemców.

 


materiał: województwo / Nadbużański Oddział Straży Granicznej
tekst / zdjęcie: por. SG Dariusz Sienicki, Rzecznik Prasowy Komendanta

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Ogłoszenie społeczne

Ogłoszenie społeczne

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Województwo: Popełnił szereg wykroczeń w ruchu drogowym i próbował skorumpować funkcjonariuszy

Wyprzedzanie pojazdu na podwójnej ciągłej, rozmowa w czasie jazdy przez telefon komórkowy, jazda samochodem bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, brak obowiązkowego wyposażenia pojazdu oraz nieudana próba korupcji funkcjonariuszy SG. Te wykroczenia oraz przestępstwo popełnił zatrzymany przez funkcjonariuszy z Nadbużańskiego Oddziału SG, podróżujący tzw. „Nadbużanką” obywatel Ukrainy.

Czytaj więcej »

Reklama