Z lekarzami po godzinach. Ludzie, grzyby i medycyna (zaproszenie) 🗓 🗺

17 czerwca (poniedziałek) o godzinie 17:00 w Oddziale Głównej Biblioteki Lekarskiej im. S. Konopki przy ul. Brzeskiej 1 (I piętro) w Białej Podlaskiej odbędzie się spotkanie z dr. n. med. Pawłem Chwalukiem, specjalistą internistą-toksykologiem, który przedstawi temat: Ludzie, grzyby i medycyna. Spotkanie jest wpisane w cykl “Z lekarzami po godzinach”. Wstęp wolny.

Ludzie, grzyby i medycyna…

– Chciałbym opowiedzieć o zatruciach grzybami z punktu widzenia lekarza toksykologa, ale także o roli grzybów w naszej tradycji i kulturze. Entuzjastyczny stosunek do grzybów jest naszą narodową cechą znaną od stuleci. Czy jednak nie stajemy się podobni do mieszkańców zachodniej Europy, dla których grzyby są często obce i dziwne, a w najlepszym razie egzotyczne? Czy umiemy jeszcze rozsądnie korzystać z grzybów? – zapowiada dr n. med. Paweł Chwaluk.

***

Cykl spotkań Z lekarzami po godzinach:

W Oddziale Głównej Biblioteki Lekarskiej im. S. Konopki tworzymy cykl spotkań z lekarzami, którzy oprócz tematyki stricte medycznej będą mogli opowiedzieć o swoich pasjach i zainteresowaniach i o łączeniu ich z pięknym powołaniem zawodowym.


materiał: Biała Podlaska miasto
tekst / plakat: Sławomir Potocki, Główna Biblioteka Lekarska, Oddział w Białej Podlaskiej

Biała Podlaska Polecamy
Biała Podlaska, Oddział Głównej Biblioteki Lekarskiej im. S. Konopki przy ul. Brzeskiej 1 Mapa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *