Reklama

„Frontstalag 307. Pamięć nasza czy nie nasza?”. Konferencja popularno-naukowa (zaproszenie)

Biała Podlaska Powiat
Biała Podlaska, ul. Brzeska 16 Mapa

Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Tłoka” w Koszołach serdecznie zaprasza na konferencję popularno-naukową pod nazwą „Frontstalag 307. Pamięć nasza czy nie nasza?”, która odbędzie się w 21 czerwca o godzinie 11:00 w Białej Podlaskiej, ul. Brzeska 16 (wejście od ulicy Prostej).

W trakcie konferencji zaplanowane są następujące wystąpienia:

Edward Kopówka – Stalag 366Z
Andrzej Rybak – Doświadczenia Chełmskie w Upamiętnieniu Ofiar Wojny
Wiktor Panasiuk – Prezentacja makiety obozu Stalag 366Z
Diego Audero – Wspólnota losów jeńców różnych narodowości
Mariusz Maksymiuk – Wideoprezentacja z I Międzynarodowego Forum Młodzieżowego z dnia 11 czerwca 2019 roku

Konferencja odbędzie się z udziałem dziennikarzy, zaproszonych gości z Polski i Białorusi oraz młodzieży. Po konferencji odbędzie się poczęstunek.

O godzinie 14:30 odbędzie się złożenie kwiatów na cmentarzach jeńców wojennych z lat 1941-1944. Następnym punktem jest wyjazd studyjny do Brześcia, w trakcie którego uczestnicy wydarzenia wezmą udział w uroczystościach upamiętniających obronę Twierdzy Brzeskiej z 1941 roku oraz zwiedzą ekspozycję w Muzeum Twierdzy Brzeskiej pn. „Muzeum Wojny – Terytorium Pokoju”.

 

 


materiał: Biała Podlaska miasto / powiat bialski
info: Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Tłoka” w Koszołach
zdjęcie: arch. Radio Biper

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Brześć: Konferencja o autyzmie z udziałem pracowników Stowarzyszenia „Wspólny Świat”

„System kompleksowej pomocy dzieciom z zaburzeniami ze spektrum autyzmu”, to tytuł międzynarodowej konferencji, która w dniu 10 stycznia 2020 r. odbyła się w Brześciu na Białorusi. Konferencja jest jednym z elementów projektu Stowarzyszenia „Wspólny Świat” pt. „Rozwój współpracy transgranicznej w zakresie pomocy osobom z autyzmem na pograniczu polsko- białoruskim” realizowanym w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020 i jest wdrażany w ścisłej współpracy z Departamentem Edukacji Administracji Okręgu Leninskiego miasta Brześć.

Czytaj więcej »

Biała Podlaska: Bezpartyjni wkraczają do gry

Bialscy Bezpartyjni Samorządowcy zaprosili dziś na spotkanie. Odbyło się ono w Białej Podlaskiej w sali konferencyjnej Hotelu Delfin. Głównym prelegentem był Marek Woch. Reprezentuje struktury wojewódzkie. Przedstawiono też osoby odpowiedzialne za budowanie struktur na terenie Powiatu Bialskiego – Ewa Koziara, gminy Biała Podlaska – Damian Lewczuk i Dariusz Krzysztofik – Bezpartyjny Samorządowiec z Lublina. Powołanie struktur Bialskich Bezpartyjnych Samorządowców to jedno, druga sprawa, że już dziś poinformowali oni o działaniach już podjętych oraz o tym czym zajmą się w najbliższym czasie. Niebawem FILM ze spotkania!

Czytaj więcej »

Wieści z Unii: Globalne wyzwania dla Europy

„Zagrożenia i wyzwania bezpieczeństwa współczesnego świata” – to temat III Międzynarodowej Konferencji Naukowej, która w dniach 25-26 listopada została zorganizowana przez Politechnikę Rzeszowską. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.

Czytaj więcej »

Reklama