Reklama

Międzyrzec Podlaski: Event profilaktyczno – sportowy “Zdrowo zakręceni” (film) (galeria)

Burmistrz miasta Międzyrzec Podlaski Zbigniew Kot zaprosił na event profilaktyczno – sportowy pt. “Zdrowo zakręceni”, który miał miejsce w piątek 31 maja w Parku Potockich. Z programu w którym znalazły się m.in.: warsztaty kulinarne dla dzieci, zajęcia fitness, zabawy sportowe dla dzieci, konkursy z nagrodami postanowiły skorzystać setki mieszkańców miasta. Uczestników pikniku powitał Paweł Łysańczuk, wiceburmistrz Międzyrzeca Podlaskiego a całości dopilnowała Marta Muszyńska inspektor ds. promocji i komunikacji społecznej Urząd Miasta w Międzyrzecu Podlaskim.

film: Zdrowo zakręcony Międzyrzec Podlaski

Zdrowo zakręceni to impreza, która miała zachęcić do zdrowego stylu życia i zmiany złych nawyków, dlatego rozpoczęły ją warsztaty kulinarne z dietetyczką Magdaleną Makarowską. W programie wydarzenia pojawił się także konkurs z nagrodami dotyczący właśnie zdrowego odżywiania.

Po warsztatach można było indywidualnie porozmawiać z Panią Magdą. Atrakcją były zajęcia fitness pod chmurką, w których mógł wziąć udział każdy. Ideą organizatorów wydarzenia była integracja środowisk sportowych oraz międzyrzeckich klubów, które swoją ofertę zaprezentowały podczas pikniku „Zdrowo zakręceni”.

Magda Makarowska pochodzi z Międzyrzeca Podlaskiego. Dietetyk, biotechnolog, pedagog i częsty gość programów: TVN – DDTVN, Stylowy Magazyn i Pytanie na śniadanie TVP2. Pracuje w Centrum – Natura w Łodzi, gdzie pomaga ludziom zmieniać ich nawyki żywieniowe. Współpracuje z wydawnictwem Feeria, z którym wydała 23 poradniki: m.in.: „Jedz pysznie, chudnij cudnie”, „Vege na diecie”, „Jedz pysznie i nie bój się cholesterolu”, „Dieta bikini”, „Szybki detoks”.

Sponsorzy wydarzenia:
Burmistrz Miasta Międzyrzec Podlaski, Zielarnia Nagietek, Hurtownia Owocowo-Warzywna – Krzysztof Wasiluk, Hurtownia Samoobsługowa PHU Wysokiński, Sala balowa „U Jędrusia”.

Podczas eventu profilaktyczno – sportowego “Zdrowo zakręceni” zaprezentowały się:

Stowarzyszenie Kultury i Sportu Bushido
Jest organizatorem zajęć karate kyokushin dla dzieci młodzieży i dorosłych. Zawodnicy biorą udział w turniejach ogólnopolskich oraz międzynarodowych. 8 czerwca wyjeżdżają na Otwarte mistrzostwa Holandii z dużymi szansami medalowymi. SKS Bushido jest także właścicielem Klubu Fitness w Międzyrzecu Podlaskim przy ul. Jelnickiej 4 A, gdzie umiejscowione są 2 sale do ćwiczeń jogi, fitnessu, cross treningu oraz innych zajęć dla kobiet. Posiada również siłownię kardio.

Klub sportowy Taekwondo Międzyrzec Podlaski
Funkcjonuje blisko od 30 lat szkoli i co ważne wychowuje dzieci i młodzież. Przez ten okres czasu zdobywaliśmy wiele sukcesów na arenie krajowej jak i międzynarodowej. Nasi zawodnicy zdobywali tytuły mistrzów kraju byli reprezentantami kadry narodowej na mistrzostwach świata czy Europy, a nawet nasz zawodnik był członkiem kadry Olimpijskiej w 2004 roku. Oferta klubu jest skierowana głównie do dzieci i młodzieży chcącej poznać smak rywalizacji sportowej, ale przede wszystkim do osób, które chcą podnieść swoją sprawność fizyczną oraz być po prostu zdrowym i aktywnym. Oferujemy zajęcia sportowe zarówno rekreacyjne jak i wyczynowe nastawione na osiąganie wysokich wyników sportowych w zawodach organizowanych przez Polski Związek Taekwondo Olimpijskiego. A naszym celem nadrzędnym jest wychowanie Mistrza Olimpijskiego. Zajęcia odbywają się na sali taekwondo przy ul. ZARÓWIE 86 zapisy do nowych grup ruszą od września 2019. Zapisy dzieci od lat 5.

Feel Good Fitness Club
Siłownia i Zajęcia fitness stworzone specjalnie na potrzeby kobiet z Miedzyrzeca Podlaskiego i okolic. Siłownia wyposażona została w sprzęt wysokiej klasy: sprzęty cardio, maszyny do poszczególnych partii mięśniowych, strefę wolnych ciężarów, w której znajdują się wszystkie niezbędne akcesoria do dobrego treningu. W ofercie znajdują się również zajęcia grupowe, grafik jest bardzo urozmaicony. Treningi spalające tkankę tłuszczową, wzmacniające i modelujące ciało oraz zajęcia prozdrowotne: Joga, Zdrowy Kręgosłup oraz Aktywna w Ciąży te ostatnie dedykowane są przyszłym mamom i jako zajęcia wdrażające do regularnych treningów po urodzeniu dziecka. Zespół Feel Good Fitness Club to grupa doświadczonych instruktorów fitness posiadających ogromną wiedzę i nastawionych na pomoc w osiąganiu celów, polepszenie stanu zdrowia oraz przekazaniu jak najwięcej pozytywnej energii podczas ćwiczeń. Dołącz Do Clubu Wyjątkowych Kobiet!

Kuźnia Formy to więcej niż klub
Kuźnia Formy to wspólnota ludzi, którzy w podobny sposób pojmują aktywność fizyczną, rozumieją konieczność
wszechstronnego rozwoju i zdrowego stylu życia. Kuźnia Formy to miejsce gdzie możemy zadbać o państwa sprawność fizyczną ,pobudzić do aktywności wszystkie mięsnie budujące nasz organizm, a także przywrócić właściwe wzorce ruchowe niezbędne do funkcjonowania w codziennym życiu. Mottem naszego działania jest usprawnianie ruchowe i profilaktyka
zdrowotna mieszkańców naszego miasta i okolic. Kuźnia Formy to w pełni profesjonalna siłownia wyposażona w najwyższej klasy sprzęt siłowy firmy HES .Dysponujemy pełnym zestawem maszyn obejmujących wszystkie partie mięśniowe, a masa posiadanych przez nas obciążeń przekracza 2 tony. W strefie cardio posiadamy trzy bieżnie, cztery orbitreki, trzy rowery stacjonarne i jeden rower poziomy wiodących na rynku marek TECHNO GYM i HERA . W strefie ćwiczeń wolnych można skorzystać z dziesięciometrowej ścieżki a także materacy twardych i miękkich, drabinek, worka bokserskiego jak również z innego drobnego sprzętu. W Kuźni Formy bardzo dbamy o profesjonalną opiekę instruktorsko-trenerską.

Uczniowski Klub Sportowy „Dwójka” – Akademia Piłkarska powstał w czerwcu 2018 roku.
Inicjatorami pomysłu byli nauczyciele wychowania fizycznego w Zespole Placówek Oświatowych nr 2 oraz rodzice. Obecnie w klubie trenuje ponad setka dzieci w różnych kategoriach wiekowych.
Trenerzy pracujący w klubie: Karolina Kieruczenko i Daniel Rostek – rocznik 2012-2013, Kamil Korniluk – rocznik 2010-2011, Marcin Kieruczenko – rocznik 2008-2009, Artur Moczulski – rocznik 2006-2007. W planach Zarząd Szkółki ma jej rozbudowę o kolejne roczniki młodych piłkarzy tak, aby powstała kolejna grupa treningowa w roczniku 2014-2015.

RedlionClub
Klub działający na terenach Miedzyrzeca od 2012 roku, od końca 2018 jest już Stowarzyszeniem KS RedLion MuayThai Miedzyrzec Podlaski, zaznacza swoją obecność nie tylko w Polsce ale i na Świecie! Wiele sukcesów i wybitni zawodnicy sprawiają że Red Lion staje się co raz silniejszy i dobrze znany w naszym kraju! Założycielem i prezesem jest Wiktor Waszczuk główny trener i zawodnik, Mistrz Świata Tajskiego Boksu, instruktor sportu.

W klubie prowadzone są zajęcia takie jak MuayThai (tajski boks) i K1(najtwardsza formuła kickboxingu) sztuki walki, typowa stójka najbardziej rozwinięta, znana i skuteczna! Jest idealna Dla starszych i najmłodszych! dla ludzi którzy trenują rekreacyjnie dla Siebie jak i zawodowców, zawodników gr. Pro! nastepnie Aerothaibox czyli fitness z elementami sztuk walki, to trening cardio, wzmacniający wszystkie partie mięśniowe, do tego uczący technik boksu tajskiego!
CrossFit treningi wytrzymałościowo siłowe z użyciem sprzętu. Idealne dla osób, które chcą poprawić swą kondycję siłę i wytrzymałość! W klubie panuje domowa atmosfera, którą tworzą wspaniali ludzie! Zapraszamy wszystkich do nas, którzy chcą spróbować swoich sił, my pomożemy Ci ja uwolnić i przekroczyć granice własnych możliwości tym sposobem pokonując swe wewnętrzne słabości!

Szkoła „TURBO”
Zajmuję się nauką pływania dzieci, młodzieży i dorosłych. To miejsce z pasją i energią do sportu. Prowadzimy zajęcia grupowe i indywidualne.


materiał: Radio Biper Międzyrzec Podlaski
tekst: Marta Muszyńska / Leszek Niedaleki
film: Tomasz Łukaszuk
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama