Reklama

Biała Podlaska: Rozpoczęły się bialskie obchody 30. rocznicy wyborów 4 czerwca 1989 roku (galeria)

Prezydent miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk serdecznie zaprasza na uroczystości z okazji obchodów 30. rocznicy wyborów z 4 czerwca 1989 roku. W programie: Rajd rowerowy “30/30” (01.06), Koncert Wolności (7.06) oraz Mecz Charytatywny “30-latkowie kontra reszta miasta” (08.06). Już wczoraj natomiast miało miejsce otwarcie wystawy “4 czerwca 1989 roku” w Białej Podlaskiej i dawnym województwie bialskopodlaskim. Wystawa wyruszy teraz w podróż po bialskich szkołach!

Spotkanie w auli bialskiego ekonomika otworzył naczelnik Wydziału Edukacji Stanisław Romanowski. Prezydent Michał Litwiniuk wracał w tym czasie z Gdańska gdzie uczestniczył w ogólnopolskich uroczystościach 30. rocznicy wydarzeń z czerwca 1989 roku.

W bialskiej inauguracji uczestniczyli dyrektorzy szkół i przedstawiciele miejskich spółek. Obecne były osoby związane z bialskopodlaskim czerwcem 1989 roku. Skierowali do zebranych krótkie wystąpienia i wspomnienia dotyczące okresu z przed 30 lat. Obecny był m.in. Mieczysław Trochimiuk, pierwszy, wybrany w wolnych wyborach senator z bialskopodlaskiego. Przypomnijmy, że właśnie wtedy posłami zostali Andrzej Czapski i Jacek Szymanderski. Obaj uczestniczyli wczoraj w posiedzeniu wspomnieniowym sejmu wybranego w czerwcu 1989 roku.

W otwarciu wystawy wzięli udział m.in.: Elżbieta Chaberska, Joanna Marchel, Jan Polkowski, Krystyna Wawrzykiewicz, Marian Kwiatkowski, Ryszard Gałązka, Andrzej Czyżewski i Józef Szeptycki.

Otwarcie wystawy było też dobrą okazją do podsumowania pierwszego z trzech konkursów tematycznych dotyczących częściowo wolnych wyborów czerwca 1989 roku. Konkurs na prezentację multimedialną “Wolność to wybór” zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 3 w Białej Podlaskiej. W konkursie udział wzięło 29 uczniów z 6 bialskich szkół.

Główną nagrodę przyznano Łucji Jaszczuk ze Szkoły Podstawowej nr 9, Łucja opracowywała prezentację pod opieką Elżbiety Reniszak. Wyróżnienia przyznano: Dominice Kalickiej (Szkoła Podstawowa nr2), Jakubowi Pawluczukowi (Szkoła Podstawowa nr1), Gabrieli Wyrzykowskiej (Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi), Krzysztofowi Wójcikowi (Szkoła Podstawowa nr4) i Antoniemu Sacewiczowi (Szkoła Podstawowa nr3).


materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Ogłoszenie społeczne

Miejsce na Twoją reklamę: tel.605514474

Ogłoszenie społeczne

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Radzyń Podlaski: Jubileusz 70-lecia Pogotowia Ratunkowego (galeria)

W dniu 19 października 2019 r. (sobota) odbyły się uroczystości jubileuszowe 70 Lecie funkcjonowania Stacji Pogotowia Ratunkowego w Radzyniu Podlaskim. Uroczystości rozpoczęły się spotkaniem pracowników, emerytów i zaproszonych gości w siedzibie Stacji Pogotowia, gdzie można było zwiedzić wystawę związaną z historią Stacji.

Czytaj więcej »

Biała Podlaska: 20-lecie Szkoły Rzemieślniczej (galeria)

Mija dwadzieścia lat, od momentu gdy w 1999 roku, po 50 latach od chwili zamknięcia Wieczorowej Szkoły Zawodowej, reaktywowana została Średnia Rzemieślnicza Szkoła Zawodowa w Białej Podlaskiej. Dziś, 19 października, w szerokim gronie spotkali się nauczyciele, wykładowcy i współpracownicy szkoły. – Dla nas to taki integracyjny Dzień Nauczyciela ale i moment podsumowań, podziękowań i z optymizmem patrzenia w przyszłość. – mówił dyrektor szkół – Maciej Czech.

Czytaj więcej »

Sławatycze: XII Biegi Radziwiłłowskie (film) (galeria)

9 października br. odbyły się Biegi Radziwiłłowskie na gminnym stadionie sportowym w Sławatyczach. W zawodach wzięło udział 223 biegaczy. Jest to już XII edycja biegów organizowana i współfinansowana wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Białej Podlaskiej. Tegoroczna edycja biegów przypadła w 4 rocznicę uroczystości nadania gminie herbu, sztandaru, flagi, łańcuchów, pieczęci i baneru. Impreza miała na celu uczczenie pamięci rodu Radziwiłłów właścicieli Państwa Sławatyckiego klucza dóbr bialskich jak też wyłonienie najlepszych biegaczy w różnych kat. wiekowych. Czołowe miejsca w poszczególnych kategoriach zajęli:

Czytaj więcej »

Reklama