Reklama

Biała Podlaska: Rozpoczęły się bialskie obchody 30. rocznicy wyborów 4 czerwca 1989 roku (galeria)

Prezydent miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk serdecznie zaprasza na uroczystości z okazji obchodów 30. rocznicy wyborów z 4 czerwca 1989 roku. W programie: Rajd rowerowy “30/30” (01.06), Koncert Wolności (7.06) oraz Mecz Charytatywny “30-latkowie kontra reszta miasta” (08.06). Już wczoraj natomiast miało miejsce otwarcie wystawy “4 czerwca 1989 roku” w Białej Podlaskiej i dawnym województwie bialskopodlaskim. Wystawa wyruszy teraz w podróż po bialskich szkołach!

Spotkanie w auli bialskiego ekonomika otworzył naczelnik Wydziału Edukacji Stanisław Romanowski. Prezydent Michał Litwiniuk wracał w tym czasie z Gdańska gdzie uczestniczył w ogólnopolskich uroczystościach 30. rocznicy wydarzeń z czerwca 1989 roku.

W bialskiej inauguracji uczestniczyli dyrektorzy szkół i przedstawiciele miejskich spółek. Obecne były osoby związane z bialskopodlaskim czerwcem 1989 roku. Skierowali do zebranych krótkie wystąpienia i wspomnienia dotyczące okresu z przed 30 lat. Obecny był m.in. Mieczysław Trochimiuk, pierwszy, wybrany w wolnych wyborach senator z bialskopodlaskiego. Przypomnijmy, że właśnie wtedy posłami zostali Andrzej Czapski i Jacek Szymanderski. Obaj uczestniczyli wczoraj w posiedzeniu wspomnieniowym sejmu wybranego w czerwcu 1989 roku.

W otwarciu wystawy wzięli udział m.in.: Elżbieta Chaberska, Joanna Marchel, Jan Polkowski, Krystyna Wawrzykiewicz, Marian Kwiatkowski, Ryszard Gałązka, Andrzej Czyżewski i Józef Szeptycki.

Otwarcie wystawy było też dobrą okazją do podsumowania pierwszego z trzech konkursów tematycznych dotyczących częściowo wolnych wyborów czerwca 1989 roku. Konkurs na prezentację multimedialną “Wolność to wybór” zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 3 w Białej Podlaskiej. W konkursie udział wzięło 29 uczniów z 6 bialskich szkół.

Główną nagrodę przyznano Łucji Jaszczuk ze Szkoły Podstawowej nr 9, Łucja opracowywała prezentację pod opieką Elżbiety Reniszak. Wyróżnienia przyznano: Dominice Kalickiej (Szkoła Podstawowa nr2), Jakubowi Pawluczukowi (Szkoła Podstawowa nr1), Gabrieli Wyrzykowskiej (Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi), Krzysztofowi Wójcikowi (Szkoła Podstawowa nr4) i Antoniemu Sacewiczowi (Szkoła Podstawowa nr3).


materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Ogłoszenie społeczne

Ogłoszenie społeczne

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Zalesie: 80 rocznica wybuchu II wojny – pamiętali (galeria)

W obecności wójta Zalesia Jana Sikory, zastępcy wójta Tomasza Szewczyka, przewodniczącego Rady Gminy Wojciecha Szymanka oraz majora Romana Sobola – dowódcy 23 Batalionu Lekkiej Piechoty w Białej Podlaskiej wraz z żołnierzami, strażakami OSP z terenu gminy, dyrekcją szkół, uczniami i mieszkańcami Zalesia odbyły się w dniu 3 września we wtorek uroczystości upamiętniające wybuch II wojny światowej.

Czytaj więcej »

Biała Podlaska: Kwiaty i znicze na grobach żołnierzy 1920 roku (film) (galeria)

Bialski Batalion Polskich Drużyn Strzeleckich im. ks. gen. Stanisława Brzóski podczas obchodów 99 Rocznicy “Cudu nad Wisłą”. Na cmentarzu Biała Podlaska oddano hołd poległym żołnierzom 1920r którzy przelali krew w wojnie z bolszewikami. Na grobach złożono kwiaty i zapalono znicze. Dalszą część obchodów realizowano na strzelnicy i w terenie.

Czytaj więcej »

Reklama