Reklama

Konstantynów: Dzień Dziecka w szkole

W Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza 30 maja 2019 r. odbył się wyjątkowy Dzień Dziecka, którego pomysłodawczynią była Wicedyrektor Szkoły Sylwia Wildt – Stefaniuk. O godzinie 9.00 uczniowie szkoły zostali zaproszeni na boisko szkolne do uczestnictwa w 10 różnych zadaniach sprawnościowych.

Dzieci i młodzież między innymi pokonywali wyznaczony tor na miniszczudłach, skakali w workach, kręcili hula hop, biegali z piłeczką na łyżce, rzucali piłką do kosza, biegali z woreczkiem na głowie. W konkurencjach nie liczył się czas, ale cierpliwość i wytrwałość w wykonaniu zadania. Nagrodą było zdobycie podpisu nauczyciela prowadzącego daną konkurencję na specjalnym kuponie.

Uczniowie, którzy zaliczyli wszystkie zadania i zdobyli 10 podpisów mogli o godzinie 12.00 wziąć udział w losowaniu ponad 234 nagród, które ufundowali miejscowi przedsiębiorcy. Wśród nagród znalazł się sprzęt sportowy, przybory do pisania i malowania, zabawki, gry planszowe i karciane, piórniki, kupony na pizzę i wiele innych. Uczniowie mogli też zdobyć 5 elektronicznych opasek sportowych SMARTBAND OVERMAX TOUCH GO ufundowanych przez firmę AKSER Tomasz Hryniewicz.

Wśród innych atrakcji tego dnia była możliwość wygrania słodyczy i drobnych upominków w „Kole Fortuny”, pomalowania twarzy przez pracowników Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Konstantynowie, zdobycia nagrody w kąciku plastycznym.

Dzięki Dyrektor Szkoły Irenie Mertowskiej w tym dniu społeczność szkolna mogła również zapoznać się z wozami i sprzętem będącym na wyposażeniu Policji i Straży Granicznej w Janowie Podlaskim, 23 Batalionu Lekkiej Piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej z Białej Podlaskiej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z Konstantynowa. Strażacy z Konstantynowa przygotowali dodatkowo niecodzienną atrakcję w postaci pokazu profesjonalnej akcji ratunkowej poszkodowanego uwięzionego w samochodzie. Wywołał on wielkie poruszenie i podziw wśród obserwujących, ponieważ ukazał wysokiej klasy umiejętności miejscowych strażaków.

Uczniowie szkoły byli również zaproszeni do wspólnego tańca belgijki, Makareny i tańca kowbojskiego.
Rada Rodziców przygotowała dla wszystkich uczestników Dnia Dziecka przepyszne kiełbaski z grilla, lody i napoje.  Dzień Dziecka był niesamowitym przeżyciem dla wszystkich jego uczestników i mamy nadzieję.

Sponsorami nagród dla uczniów były firmy z Konstantynowa i okolic (Justyna Żytkowska Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „Niezapominajka”, Wojciech Kępiński Gospodarstwo Agroturystyczne ZAMECZEK, Zbigniew Woźniak Firma Handlowa „B-Z” Zbigniew Woźniak, Monika Tomasz Franczuk Firma Handlowa „DUET”, Justyna Kaszewiak Gospodarstwo Sadownicze „Kaszewiak”, Antoni Tymoszuk Sklep Spożywczy „Sobieradzik”) oraz z Białej Podlaskiej(Elżbieta Woźniak – Kreczko Przedsiębiorstwo Handlowe „JĘDREK”, Tomasz Hryniewicz firma AKSER.


materiał: Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Konstantynów
tekst zdjęcia : Irena Mertowska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Małaszewicze: Stara zwrotnica pomoże zostać pracownikiem nowoczesnej kolei

Niewykorzystywane urządzenia trafiają do uczniów kolejowych kierunków, by pomagać w nauce. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wspierają kształcenie przyszłych kolejarzy m.in. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 6 w Siedlcach. Kolejny raz przekazano tam nieużywane już na torach elementy sterowania ruchem kolejowym. Siedlecka szkoła jest jedną z ośmiu, które otrzymały sprzęt służący nauce zawodu. W Zespole Szkół im. Wł. Reymonta w Małaszewiczach zainstalowany zostanie używany system rozrządowy z elementów rozbiórki przebudowanych tras kolejowych na terminalach i rozbudowie sieci kolejowej w związku z inwestycjami w Jedwabny Szlak.

Czytaj więcej »

Kodeń: Szkolny zastęp św. Mikołaja (galeria)

6 grudnia 2019r. do Szkoły Podstawowej w Kodniu zawitał Święty Mikołaj. Od samego rana miał pełne ręce roboty. Wraz ze swoimi pomocnikami – Aniołami, Diabełkami, Elfami i Reniferem – odwiedził wszystkie klasy taszcząc ogromny wór prezentów.

Czytaj więcej »

Reklama