Reklama

Biała Podlaska: Rajd rowerowy „30/30” dla uczczenia 30. rocznicy wyborów ’89 (galeria)

01 czerwca z bialskiego Placu Wolności wystartował rajd rowerowy „30/30”, który był symbolicznym upamiętnieniem 30. rocznicy częściowo wolnych wyborów z 4 czerwca 1989 roku. Rajd włączył się w miejskie obchody tej rocznicy. Organizatorem akcji było I LO im. J.I. Kraszewskiego w Białej Podlaskiej. 

Prócz licealistów i nauczycieli z I LO i innych bialskich szkół w rajdzie wzięli również udział przedstawiciele Urzędu Miasta z prezydentem Michałem Litwiniukiem na czele oraz mieszkańcy Białej Podlaskiej.

– Spotkaliśmy się dziś wielopokoleniowo i przejedziemy około 30 kilometrów odwiedzając po drodze miejsca upamiętniające ruch Solidarności, ale także związane z głębszą historią Białej Podlaskiej i jej okolic m.in. upamiętnienia 34 Pułku Piechoty – mówił przed startem prezydent Białej Podlaskiej Michał Litwiniuk.

Rowerzyści przejechali symboliczne 30 kilometrów na trasie Biała Podlaska
– Sławacinek Stary – Porosiuki – Młyniec – Janówka – Biała Podlaska.

–  Podjęliśmy taką inicjatywę, aby uczcić 30-tą rocznicę wolnych wyborów poprzez organizację rajdu rowerowego, w którym to mamy pokonać symboliczne 30 km zatrzymując się przy miejscach historycznych. Inicjatywa ta ma miejsce po raz pierwszy i spotkała się ze sporym zainteresowaniem między innymi naszych uczniów – mówi Ireneusz Szubarczyk, dyrektor I LO im. J.I. Kraszewskiego w Białej Podlaskiej.


materiał: Biała Podlaska miasto
zdjęcia: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama