Reklama

Biała Podlaska: Rajd rowerowy „30/30” dla uczczenia 30. rocznicy wyborów ’89 (galeria)

01 czerwca z bialskiego Placu Wolności wystartował rajd rowerowy „30/30”, który był symbolicznym upamiętnieniem 30. rocznicy częściowo wolnych wyborów z 4 czerwca 1989 roku. Rajd włączył się w miejskie obchody tej rocznicy. Organizatorem akcji było I LO im. J.I. Kraszewskiego w Białej Podlaskiej. 

Prócz licealistów i nauczycieli z I LO i innych bialskich szkół w rajdzie wzięli również udział przedstawiciele Urzędu Miasta z prezydentem Michałem Litwiniukiem na czele oraz mieszkańcy Białej Podlaskiej.

– Spotkaliśmy się dziś wielopokoleniowo i przejedziemy około 30 kilometrów odwiedzając po drodze miejsca upamiętniające ruch Solidarności, ale także związane z głębszą historią Białej Podlaskiej i jej okolic m.in. upamiętnienia 34 Pułku Piechoty – mówił przed startem prezydent Białej Podlaskiej Michał Litwiniuk.

Rowerzyści przejechali symboliczne 30 kilometrów na trasie Biała Podlaska
– Sławacinek Stary – Porosiuki – Młyniec – Janówka – Biała Podlaska.

–  Podjęliśmy taką inicjatywę, aby uczcić 30-tą rocznicę wolnych wyborów poprzez organizację rajdu rowerowego, w którym to mamy pokonać symboliczne 30 km zatrzymując się przy miejscach historycznych. Inicjatywa ta ma miejsce po raz pierwszy i spotkała się ze sporym zainteresowaniem między innymi naszych uczniów – mówi Ireneusz Szubarczyk, dyrektor I LO im. J.I. Kraszewskiego w Białej Podlaskiej.


materiał: Biała Podlaska miasto
zdjęcia: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Kryminałki: Odpowie za kradzież jednośladów

Za kradzież rowerów odpowie 26-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Do zdarzenia doszło na początku ubiegłego roku na terenie Białej Podlaskiej, a wartość strat oszacowana została na kwotę 900 zł. Policjanci odzyskali cześć skradzionego mienia. Mężczyzna zarzuty usłyszał w warunkach recydywy, gdyż w ostatnim czasie odbywał karę za podobne przestępstwa. Zarzuty usłyszał również 31-letni paser. O dalszym losie mężczyzn zadecyduje sąd.

Czytaj więcej »

Reklama