Reklama

Biała Podlaska: Cezary Kirczuk na stypendium w Kanadzie!

Obecnie jest studentem Akademii Górniczo-Hutniczej im. S. Staszica w Krakowie dwóch kierunków technicznych – Inżynieria ciepła oraz Metalurgia. Pomimo, że dzieli go duża odległość od Białej Podlaskiej, to jednak nie trudno o nim nie słyszeć. Wielokrotnie dał się poznać jako wolontariusz, a także organizator i prowadzący wielu wydarzeń kulturalnych, m.in. kilku edycji programu „Dance with Me – zatańcz ze mną”, „Dance with Me KIDS”, „Photo Race – fotograficzny wyścig”, „Rodzina=Razem”, czy koncertu „Metamorfoza idealna”.

Mimo wielu działań charytatywnych i kulturalnych to nauka nie jest mu straszna. Prowadzi własne badania naukowe, jeździ na konferencje, a także wygrywa konkursy naukowe. A no właśnie konkursy. Teraz może pochwalić się niemałym zwycięstwem.

Został laureatem międzynarodowego konkursu organizowanego przez kanadyjską uczelnię, w którym otrzymał stypendium naukowe ”Lassonde Undergraduate Research Award (LURA) York University” w Toronto, Kanada. Jego wyjazd przewidziany jest na okres 16 tygodni od początku czerwca do końca września 2019 roku.

Cezary jako JEDYNY z Polski wygrał stypendium. Spośród dużej liczby zgłoszeń udało mu się być tym szczęśliwcem. Co będzie robił w ramach stypendium? Podczas wyjazdu przez 4 miesiące, będzie miał do wykonania badania naukowe o temacie: „Mechanical and structural properties of boiler grade steel.” 40 godzin tygodniowo będzie musiał poświęcić na to, aby pod koniec sierpnia przedstawić swoje wyniki pracy na międzynarodowej konferencji w Toronto. Jest to stypendium jak sami organizatorzy mówią “dla najlepszych”. To możliwość do wymiany doświadczeń z innymi naukowcami, poznanie ciekawych osobowości i różnych kultur.

Sam proces rekrutacji również nie należał do prostych. Musiałem przygotować swoje obszerne CV w jeżyku angielskim, napisać list motywacyjny, a także opisać badania jakimi chciałbym się zająć w przypadku wygranej – mówi Cezary.

Jest to dla mnie duże wyróżnienie. Ponadto to okazja do nawiązania dalszej współpracy i promocji naszego miasta Biała Podlaska. Oczywiście towarzyszy mi strach, ponieważ jestem w tym programie jedyną osobą z Polski, a ponadto to duże zderzenie się z językiem angielskim, z którym na co dzień, aż tyle nie mam do czynienia – dodaje stypendysta.

Bilety kupione, wiza zdobyta, teraz czas, aby z początkiem czerwca ruszyć do Ameryki. Życzmy Czarkowi wielu sukcesów i powodzenia w wielkim świecie. Pod koniec września postaramy dowiedzieć się jakie są jego wrażenia z wyjazdu.


tekst zdjęcia: Cezary Kirczuk
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama