Reklama

Parczew: Nielegalna fabryczka papierosów zlikwidowana przez KAS i policję

Prawie 130 kg suszu tytoniowego, 30 kg gotowej tytoniowej krajanki, a także kilkaset sztuk już wyprodukowanych nielegalnych papierosów zabezpieczyli na prywatnej posesji w gminie Parczew funkcjonariusze Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej oraz Komendy Powiatowej Policji w Parczewie. Mundurowi oszacowali, że właściciel nielegalnej fabryczki naraził skarb państwa na straty sięgające blisko 100 tys. złotych z tytułu niezapłaconych należności podatkowych. Mężczyzna został zatrzymany.

We wtorek (21.05) w godzinach porannych funkcjonariusze KAS z Działu Kontroli Celno-Skarbowej Rynku w Białej Podlaskiej wspólnie z parczewskimi kryminalnymi skontrolowali jedną z posesji na terenie gminy Parczew. Z ustaleń mundurowych wynikało, że może się tam odbywać nielegalna produkcja i handel wyrobami tytoniowymi.

W trakcie przeszukania domu oraz pomieszczeń gospodarczych funkcjonariusze ujawnili nielegalną fabryczkę papierosów ulokowaną w jednym z pomieszczeń gospodarczych. W toku dalszych czynności zabezpieczyli około 130 kg suszu tytoniowego, 30 kg krajanki tytoniowej oraz wyprodukowane już papierosy – w sumie 330 sztuk, a także puste gilzy.

Na terenie mini fabryczki znajdował się również sprzęt do wyrobu papierosów oraz do przerobu suszu tytoniowego w tytoń. Urządzenia te również zostały zabezpieczone jako dowód w sprawie.

Proceder „chałupniczej” produkcji papierosów odbywał się w budynku gospodarczym, w pomieszczeniu za podwójnymi drzwiami (drewnianymi i szklanymi) – dzięki którym do wewnątrz nie dostawało się wilgotne powietrze.

W pomieszczeniu znajdował się też piec utrzymujący stałą temperaturę, dzięki której tytoń zachowywał swoje właściwości. 69-letni właściciel posesji przyznał się do prowadzenia nielegalnej działalności. Mężczyzna został zatrzymany do dyspozycji prokuratury. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. Sprawę prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Parczewie.


materiał: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
tekst: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Biała Podlaska: Protest. „Służyli wiernie jak psy!” dziś rozdają ulotki (galeria)

Relacja z protestu z dnia 15 stycznia, kiedy to na ulicach śródmieścia Białej Podlaskiej można było spotkać aktywistów rozdających ulotki. – Protestujemy i informujemy mieszkańców o niesprawiedliwych zmianach wprowadzonych w emeryturach służb mundurowych. W imieniu wszystkich tych co służyli wiernie jak psy ojczyźnie a zostali potraktowani jak przestępcy przez partię rządzącą. – mówi nam Zenon Trojniel, emeryt policyjny, tak na prawdę bez emerytury a obecnie uczestnik protestu.

Czytaj więcej »

Województwo: Ujawnione papierosy w Hrubieszowie

Ponad 6 tys. paczek papierosów ujawnili podczas wspólnych działań kontrolnych funkcjonariusze lubelskiej KAS i Nadbużańskiego Oddziału SG.19 stycznia br. w pociągu towarowym wjeżdżającym z Ukrainy do Polski funkcjonariusze Oddziału Celnego w Hrubieszowie wraz z funkcjonariuszami tamtejszej placówki Straży Granicznej ujawnili ponad 6 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Czytaj więcej »

Reklama