Reklama

Rokitno: Wgląd do projektu opisowo-kartograficznego po przeprowadzonej modernizacji ewidencji gruntów i budynków

Starosta Bialski, zgodnie z art. 24a ust. 4 ustawy z dnia 17 maja 1989 r. Prawo geodezyjne i kartograficzne / Dz. U. z 2019 r., poz. 725 t.j.) z a w i a d a m i a , że zostanie wyłożony do wglądu osób zainteresowanych projekt operatu opisowo-kartograficznego po przeprowadzonej modernizacji ewidencji gruntów i budynków dla całej Gminy Rokitno w terminie od 27 maja 2019 r. do 14 czerwca 2019 r. w godz. 7.30 do 15.30 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej, ul. Brzeska 41, w pok. nr 128 (I piętro).

 

Dokumentacja tego projektu składająca się z:

– rejestru gruntów

– mapy ewidencyjnej

opracowana została na  podstawie art. 24 ustawy z dnia 17 maja 1989r. Prawo geodezyjne i kartograficzne

(Dz. U. z 2019r. poz. 725 t.j.) oraz § 56 pkt.2 rozporządzenia Ministra Rozwoju Regionalnego i Budownictwa z dnia 29 marca 2001r. w sprawie ewidencji Gruntów i Budynków( Dz. U. z 2019r. poz. 393 t.j.)

Każda osoba i podmiot, których interesu prawnego dotyczą dane ujawnione w projekcie operatu opisowo-kartograficznego może w okresie jego wyłożenia zgłaszać uwagi do tych danych. Skorzystanie z tego prawa leży w interesie zainteresowanych, aby na tym etapie postępowania związanego z modernizacją ewidencji gruntów i budynków i założenia ewidencji budynków ujawnić ewentualne błędy i nieprawidłowości.

Niestawienie się w terminie i miejscu określonym w niniejszym obwieszczeniu nie stanowi przeszkody do prowadzenia dalszych etapów postępowania, zatwierdzenia operatu opisowo-kartograficznego i ujawnienia nowych danych w ewidencji gruntów i budynków.

Informacje dotyczące wyłożenia operatu można uzyskać w Starostwie Powiatowym w Białej Podlaskiej, Biuletynie Informacji Publicznej Powiatu Bialskiego (spbialapodlaska.bip.lubelskie.pl), a także na stronie internetowej powiatu (www.powiatbialski.eu) lub pod numerem telefonu: 83 3511369 lub 83 3511370.


materiał: gmina Rokitno
tekst: Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej
zdjęcie: arch. Radio Biper

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama