Reklama

Biała Podlaska: XXI Marsz z okazji Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną (galeria)

Dziś (24 maja) w Białej Podlaskiej odbył się XXI marsz z okazji Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Marsz organizowany został przez Bialskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Sprawni Inaczej” i ZSZ nr 2 w Białej Podlaskiej. W wydarzeniu wzięła udział społeczność związana z niepełnoprawnością w regionie, m.in. bialska Szkoła Specjalna, stowarzyszenia, warsztaty terapii zajęciowej, domy pomocy społecznej z miasta i terenu powiatu bialskiego. 

– Spotykamy się na kolejnym już dwudziestym pierwszym marszu z okazji Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną. Z roku na rok nasza społeczność coraz piękniej się łączy. Jesteśmy tu po to, żeby powiedzieć, że tak samo kochamy, tak samo czujemy i pragniemy i chcemy żyć jak inni, mieć swoje potrzeby i spełniać swoje marzenia – mówi Beata Kania, prezes Bialskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Sprawni Inaczej”.

– Marsz gromadzi cały szereg środowisk z Białej Podlaskiej i nie tylko. Jest to akcja organizowana rokrocznie, która pomaga przypominać naszemu lokalnemu środowisku, że wśród nas są też osoby dotknięte i tym stopniem niepełnosprawności. Obecni są ludzie pracujący w środowiskach zajmujących się edukacją i codziennym wsparciem osób z takim rodzajem niepełnosprawności. Miasto różnymi metodami stara się wspierać te działalności, między innymi po przez przekazywanie dotacji stowarzyszeniom i prowadzeniem Szkoły Specjalnej –  mówi prezydent Białej Podlaskiej Michał Litwiniuk.

Uczestnicy przemaszerowali z Placu Wolności ulicą Brzeską do Zespołu Szkół Zawodowych nr 2. Tam odbyła się druga część akcji. Wśród atrakcji znalazły się występy, warsztaty, wystawa oraz gry integracyjne.

Wkrótce nasz krótka relacja filmowa z wydarzenia.


materiał: Biała Podlaska miasto
zdjęcia: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama