Reklama

Sport: 7,62 w skoku w dal Piotra Tarkowskiego i minimum na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy!

W anormalnych warunkach, przy nieustannie padającym deszczu i przerywanych czasami ze względu na intensywność opadów zawodach, na stadionie MOSiR-u w Lublinie odbył się w sobotę 18 maja br. – II Mityng Kwalifikacyjny LOZLA, który zgromadził ponad 300 zawodniczek i zawodników głównie z województwa lubelskiego.

W zawodach udział wzięli także lekkoatleci z bialskiego AZS-AWF, z  jego niewątpliwie aktualnym liderem – Piotrkiem Tarkowskim na czele, który przypomnijmy, w lipcu ubiegłego roku na tym samym stadionie wywalczył  wicemistrzostwo Polski Seniorów ze świetnym wynikiem 7.80m w skoku w dal.

Początek zawodów nie zapowiadał pogodowego kataklizmu wbrew prognozowym zapowiedziom. Jednak godzinę po rozpoczęciu zawodów, chmury nadciągnęły nad stadion i strugi deszczu przerwały zawody. Spowodowało to konieczność wycofania zawodników z niektórych konkurencji a niektóre w ogóle się nie odbyły.

W takiej scenerii, wynik 7,62m uzyskany przez Piotrka Tarkowskiego w szóstej kolejce skoku w dal należy docenić wyjątkowo. Wynik, który jest lepszy o 2cm od wyznaczonej przez PZLA normy kwalifikacyjnej na tegoroczne Młodzieżowe Mistrzostwa Europy U-23, mające się odbyć w dn. 11-14.07.br. w Gävle (w Szwecji).

Na wyróżnienie zasługują w tym przypadku także wyniki innych lekkoatletów z Białej Podlaskiej. 16-letni Jacek Gryta, ubiegłoroczny wicemistrz Polski młodzików, który tydzień wcześniej pobił w Białej Podlaskiej rekord życiowy w skoku w dal (6,61m), tym razem skoczył 10 cm mniej zajmując czwarte miejsce w konkursie i wygrywając klasyfikację U-18 w tej konkurencji. Dobrze zaprezentował się także jego równolatek Kuba Przemski, który skoczył w dal 5,86 m ustanawiając swój rekord życiowy.

W skoku w dal kobiet przerwano konkurencję po trzech kolejkach a jego zwyciężczynią została – Agata Stypułkowska, która skoczyła na odległość 5,45m, co jest jej najlepszym wynikiem w tym roku. Równie dobrze wystartowała w tych ciężkich warunkach 12-letnia Maja Czublun, która ustanowiła swój oficjalny rekord życiowy wynikiem 4,22m.

W biegu na 100m przez płotki (pod wiatr -1,4m/sek) siedmioboistka Monika Stypułkowska zajęła 2 miejsce uzyskując dobry wynik 15,37sek.

Bartłomiej Bedeniczuk zwyciężył w skoku wzwyż z wynikiem 2,00m i zrezygnował z dalszych prób.

Ze śliską nawierzchnią i padającym deszczem bardzo dobrze sobie poradził 15-letni Piotrek Jaroszkiewicz, który wynikiem 170cm ustanowił swój rekord życiowy.

W tej samej konkurencji wystartowały także 12- latki z grupy trenera Tadeusza Makaruka, Maja Czublun oraz Lena Nityhoruk.

Maja, która tydzień wcześniej ustanowiła wynikiem 143cm świetny rekord życiowy, tym razem po udanym skoku na wys. 130cm została ze względów bezpieczeństwa wycofana przez trenera z konkursu, a Lena skacząc 125cm, ustanowiła swój rek. życiowy.

Za tydzień lekkoatletów z AZS-AWF Biała Podlaska czekają w Łodzi Akademickie Mistrzostwa Polski. Miejmy nadzieję z lepszą pogodą.

 


materiał: sport / AZS – AWF Biała Podlaska
tekst / zdjęcia: Tadeusz Makaruk

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Jest 0 komentarzy do tego artykułu.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Ogłoszenie społeczne

Ogłoszenie społeczne

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Wojsko wraca do Białej Podlaskiej (zaproszenie)

W niedzielę, 22 września br. w Białej Podlaskiej odbędzie się piknik wojskowy „Wojsko Polskie wraca do Białej Podlaskiej”. Zaprezentowany zostanie tam m.in. najnowocześniejszy sprzęt wojskowy i wyposażenie indywidualne żołnierzy. Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych, ani wojskowej grochówki

Czytaj więcej »

Biała Podlaska: I Europejski Festiwal Tradycyjnych Gier i Zabaw (galeria)

W sobotę 14 września wiele osób przypomniało sobie a jeszcze więcej młodych mieszkańców miasta i regionu oznało cudowne gry swoich dziadków i rodziców z ich dzieciństwa: hacele, grę w gumę, w klasy, w pikra. Dodatkowo czekały tradycyjne gry z innych krajów, m.in. z Węgier, Brazylii, Wielkiej Brytanii. I Europejski Festiwal Tradycyjnych Zabaw i Gier okazał się być wspaniałą podróżą w czasie. Festiwal objął patronatem honorowym Prezydenta Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk. Niebawem film z festiwalu. Dziś obszerny opis i wspaniała fotorelacja Andrzeja Jędryczkowskiego! Zapraszamy!

Czytaj więcej »

Biała Podlaska: Zawody w układaniu kostki Rubika Polish Open 2019 – dzień drugi (galeria)

W dniach 13 – 15 września 2019 r. w IV Liceum Ogólnokształcącym im. S. Staszica w Białej Podlaskiej odbywały się ogólnopolskie zawody w układaniu kostki Rubika. Zawodnicy zmierzyli się w 18 konkurencjach, m.in.: – 2×2, 3×3, 4×4, 5×5, Pyraminx oraz Skewb. Dziś obszerna fotorelacja z pierwszych dni zawodów. Fotorelacja z niedzieli 15 września! Niebawem FILM! Zapraszamy!

Czytaj więcej »

Reklama