Reklama

Sport: 7,62 w skoku w dal Piotra Tarkowskiego i minimum na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy!

W anormalnych warunkach, przy nieustannie padającym deszczu i przerywanych czasami ze względu na intensywność opadów zawodach, na stadionie MOSiR-u w Lublinie odbył się w sobotę 18 maja br. – II Mityng Kwalifikacyjny LOZLA, który zgromadził ponad 300 zawodniczek i zawodników głównie z województwa lubelskiego.

W zawodach udział wzięli także lekkoatleci z bialskiego AZS-AWF, z  jego niewątpliwie aktualnym liderem – Piotrkiem Tarkowskim na czele, który przypomnijmy, w lipcu ubiegłego roku na tym samym stadionie wywalczył  wicemistrzostwo Polski Seniorów ze świetnym wynikiem 7.80m w skoku w dal.

Początek zawodów nie zapowiadał pogodowego kataklizmu wbrew prognozowym zapowiedziom. Jednak godzinę po rozpoczęciu zawodów, chmury nadciągnęły nad stadion i strugi deszczu przerwały zawody. Spowodowało to konieczność wycofania zawodników z niektórych konkurencji a niektóre w ogóle się nie odbyły.

W takiej scenerii, wynik 7,62m uzyskany przez Piotrka Tarkowskiego w szóstej kolejce skoku w dal należy docenić wyjątkowo. Wynik, który jest lepszy o 2cm od wyznaczonej przez PZLA normy kwalifikacyjnej na tegoroczne Młodzieżowe Mistrzostwa Europy U-23, mające się odbyć w dn. 11-14.07.br. w Gävle (w Szwecji).

Na wyróżnienie zasługują w tym przypadku także wyniki innych lekkoatletów z Białej Podlaskiej. 16-letni Jacek Gryta, ubiegłoroczny wicemistrz Polski młodzików, który tydzień wcześniej pobił w Białej Podlaskiej rekord życiowy w skoku w dal (6,61m), tym razem skoczył 10 cm mniej zajmując czwarte miejsce w konkursie i wygrywając klasyfikację U-18 w tej konkurencji. Dobrze zaprezentował się także jego równolatek Kuba Przemski, który skoczył w dal 5,86 m ustanawiając swój rekord życiowy.

W skoku w dal kobiet przerwano konkurencję po trzech kolejkach a jego zwyciężczynią została – Agata Stypułkowska, która skoczyła na odległość 5,45m, co jest jej najlepszym wynikiem w tym roku. Równie dobrze wystartowała w tych ciężkich warunkach 12-letnia Maja Czublun, która ustanowiła swój oficjalny rekord życiowy wynikiem 4,22m.

W biegu na 100m przez płotki (pod wiatr -1,4m/sek) siedmioboistka Monika Stypułkowska zajęła 2 miejsce uzyskując dobry wynik 15,37sek.

Bartłomiej Bedeniczuk zwyciężył w skoku wzwyż z wynikiem 2,00m i zrezygnował z dalszych prób.

Ze śliską nawierzchnią i padającym deszczem bardzo dobrze sobie poradził 15-letni Piotrek Jaroszkiewicz, który wynikiem 170cm ustanowił swój rekord życiowy.

W tej samej konkurencji wystartowały także 12- latki z grupy trenera Tadeusza Makaruka, Maja Czublun oraz Lena Nityhoruk.

Maja, która tydzień wcześniej ustanowiła wynikiem 143cm świetny rekord życiowy, tym razem po udanym skoku na wys. 130cm została ze względów bezpieczeństwa wycofana przez trenera z konkursu, a Lena skacząc 125cm, ustanowiła swój rek. życiowy.

Za tydzień lekkoatletów z AZS-AWF Biała Podlaska czekają w Łodzi Akademickie Mistrzostwa Polski. Miejmy nadzieję z lepszą pogodą.

 


materiał: sport / AZS – AWF Biała Podlaska
tekst / zdjęcia: Tadeusz Makaruk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Jest 0 komentarzy do tego artykułu.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama