Reklama

Biała Podlaska: Spotkanie z autorem książki „Kobiece oblicze piłki nożnej w AZS PSW Biała Podlaska” (galeria)

16 maja w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki Filii nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej odbyło się spotkanie z Romanem Laszukiem, autorem książki „Kobiece oblicze piłki nożnej w AZS PSW Biała Podlaska”.

Książka opisuje historię żeńskiego piłkarstwa w mieście nad Krzną, zaczynając od opisu prób stworzenia sekcji w Akademii Wychowania Fizycznego, a kończąc na sezonie 2016/2017.

– Jest to duży sukces bialskiego sportu, uczelni i osób które starały się cały czas, aby ta piłka nożna kobiet była u nas obecna. W mojej książce starałem się ukazać to jak powstawała piłka nożna u nas. Opisane są w niej również sezon po sezonie wszystkie rozgrywki, najważniejsze sukcesy klubu. Chciałem, aby w w książce było też dużo takich smaczków, bo sam lubię czytać książki i same cyferki i liczby to za mało. Dlatego opisanych jest tutaj wiele ciekawych aspektów, na przykład związanych z kontuzjami zawodniczek, próbami zabrania przez inne kluby naszych najlepszych zawodniczek i wiele innych mniej znanych faktów – powiedział podczas spotkania Roman Laszuk.

Książkę wzbogaca bogaty materiał fotograficzny w większości ze zbiorów znanego fotoreportera Adama Trochimiuka.

Na spotkaniu wśród gości obecny był prawie cały skład drużyny AZS PSW Biała Podlaska wraz z trenerem Marcinem Kasprowiczem. Po prelekcji wywiązała się dyskusja na temat bialskiego footballu, nie zabrakło również pytań do autora.

Chętni mogli kupić po spotkaniu książkę opatrzoną autografem Pana Romana.


materiał: Biała Podlaska miasto / sport
zdjęcia: Jakub(OvO)Sowa

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Ogłoszenie społeczne

Ogłoszenie społeczne

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Mała Książka – Wielki Człowiek (zaproszenie)

Miejska Biblioteka Publiczna zapraszamy do udziału w II edycji projektu „Mała książka – wielki człowiek”! Wystarczy przyjść do biblioteki ze swoją pociechą (3-6 lat) i odebrać pierwszą wyprawkę czytelniczą, a w niej: pięknie wydaną książkę „Pierwsze wiersze dla …” oraz Kartę Małego Czytelnika.

Czytaj więcej »

Reklama