Ogłoszenie

Reklama

Biała Podlaska: 1 mln zł dla PSW za jakość kształcenia (galeria)

Państwowa Szkoła Wyższa im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej otrzymała nagrodę w kwocie 1 miliona złotych za jakość kształcenia w ramach programu Dydaktycznej Inicjatywy Doskonałości. 18 maja miało miejsce symboliczne przekazanie dotacji na ręce pełniącej obowiązki Rektora dr inż. Agnieszki Smarzewskiej przez wiceministra nauki i szkolnictwa wyższego Andrzeja Stanisławka. 

Bialska PSW znalazła się w bieżącym roku w gronie piętnastu najlepszych uczelni wyższych w Polsce wyróżnionych w ramach konkursu „Dydaktycznej Inicjatywy Doskonałości”. Celem tego konkursu jest wsparcie finansowe rozwijających się w poszczególnych regionach ośrodków akademickich.

– Życzę w swoim imieniu oraz współpracowników dalszego tak wspaniałego rozwoju, co na pewno nie jest łatwe i wymaga ciężkiej pracy – powiedział na konferencji wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego Andrzej Stanisławek.

Środki przeznaczone będą, jak zapewniała na konferencji p.o. Rektora dr inż. Agnieszka Smarzewska na realizację selektywnych projektów, koordynowanych na poziomie wydziałów. Duża część z nich realizowana będzie poprzez zakup wyposażenia pracowni oraz pomocy dydaktycznych. Wszystko po to, aby przygotować studentów do realnych warunków rynku pracy oraz aby przygotować ich do spotkania z pracodawcami w ramach praktyk zawodowych. Cześć dotacji przeznaczona będzie również na warsztaty i kursy doskonalające. Środki z dofinansowania trafią na realizację tych celów na wszystkich kierunkach na jakich kształci uczelnia.

– Dziękuję za to wyróżnienie. Cieszymy się, że te cele, które sobie stawiamy możemy osiągać i realizować. Jestem zaszczycona, że mogę przyjąć tak duże środki, które przeznaczymy na udoskonalanie naszej jakości kształcenia  – dziękowała pełniąca obowiązki Rektora dr inż. Agnieszka Smarzewska.

To druga nagroda tego typu dla uczelni. W poprzednim roku 2018 PSW otrzymała również mln złotych na realizację programu doposażania i rozwoju kształcenia uczelni.


materiał: Biała Podlaska miasto
zdjęcia: Jakub(OvO)Sowa

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama