Reklama

Konstantynów: Chłopaki z Komarna na X Mistrzostwach Polski Domów Dziecka w piłce nożnej

Mistrzostwa Polski Dzieci w Domów Dziecka już za nami. Ponad 400 zawodniczek i zawodników z 40 domów dziecka spotkało się w Warszawie na największym tego typu turnieju piłki nożnej w Polsce (a może i na świecie), zorganizowanym przez Fundację „Nadzieja na Mundial”.

To były już dziesiąte, jubileuszowe Mistrzostwa Polski w Piłce Nożnej Dzieci z Domów Dziecka. X raz wzięli także udział podopieczni z placówek opiekuńczo-wychowawczych z Powiatu Bialskiego. Pod nazwa FC Komarno grali wychowankowie z domów w Maniach, Szach i Janowa Podlaskiego. Powiat Bialski reprezentował Erwin, Kamil, Filip, Krystian, Paweł ,Radek, Wiktor oraz Kacper pod opieką Piotra Malesy.

Nasza drużyna znalazła się w grupie D. Chłopcy zajęli I miejsce w grupie, notując odpowiednio wyniki: zwyciężając Burzę Kłobuck 4-1, pokonali Chełmno 7-1, zremisowali z Miechowem 1-1, oraz rozgromili Siedlce 10-0. W następnym etapie rozgrywek 1/16 Mistrzostw Polski zmierzyliśmy się z Łodzią wygrywając 4-2 i awansowaliśmy do ósemki najlepszych drużyn w Polsce.

Niestety nasi chłopcy musieli rozegrać następny mecz ze Sternikiem Szczecin zaraz bezpośrednio po meczu z Łodzią. Bardzo zmęczeni , mieliśmy też zbyt krótką ławkę, musieliśmy zaraz zagrać kolejny mecz, niestety przegrywamy 2-0. Był to najlepszy dotychczasowy występ naszych podopiecznych w historii MP Domów Dziecka w tej imprezie. Na osłodę mieliśmy najlepszego strzelca turnieju. Królem strzelców X Mistrzostw Polski z wynikiem 20 bramek został Filip z Janowa Podlaskiego. Gratulujemy chłopakom umiejętności i sportowego hartu walki.


materiał:Fundację „Nadzieja na Mundial”
tekst zdjecia: Fundację „Nadzieja na Mundial”
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Kryminałki: Usłyszeli zarzuty kuplerstwa – wynajmowali mieszkania na godziny

Bialscy policjanci zatrzymali 39-letnią mieszkankę miasta oraz jej 31-letniego znajomego podejrzanych o kuplerstwo. Do tego procederu miało dochodzić już od połowy ubiegłego roku na terenie powiatu bialskiego i łukowskiego. Wobec obydwojga prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Czytaj więcej »

Kryminałki: Zabezpieczyli 1000 litrów alkoholu i aparaturę do jego produkcji

Policjanci terespolskiego komisariatu podczas wspólnych działań z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej zlikwidowali nielegalnie działającą wytwórnie alkoholu. W prywatnym domu ujawnili nie mniej niż 1000 litrów gotowego produktu oraz 1300 litrów zacieru, a także aparatury gotowe do destylacji. Funkcjonariusze „przyłapali” 65-letniego właściciela posesji w trakcie wytwarzania trunku.

Czytaj więcej »

Reklama