Reklama

Konstantynów: Chłopaki z Komarna na X Mistrzostwach Polski Domów Dziecka w piłce nożnej

Mistrzostwa Polski Dzieci w Domów Dziecka już za nami. Ponad 400 zawodniczek i zawodników z 40 domów dziecka spotkało się w Warszawie na największym tego typu turnieju piłki nożnej w Polsce (a może i na świecie), zorganizowanym przez Fundację „Nadzieja na Mundial”.

To były już dziesiąte, jubileuszowe Mistrzostwa Polski w Piłce Nożnej Dzieci z Domów Dziecka. X raz wzięli także udział podopieczni z placówek opiekuńczo-wychowawczych z Powiatu Bialskiego. Pod nazwa FC Komarno grali wychowankowie z domów w Maniach, Szach i Janowa Podlaskiego. Powiat Bialski reprezentował Erwin, Kamil, Filip, Krystian, Paweł ,Radek, Wiktor oraz Kacper pod opieką Piotra Malesy.

Nasza drużyna znalazła się w grupie D. Chłopcy zajęli I miejsce w grupie, notując odpowiednio wyniki: zwyciężając Burzę Kłobuck 4-1, pokonali Chełmno 7-1, zremisowali z Miechowem 1-1, oraz rozgromili Siedlce 10-0. W następnym etapie rozgrywek 1/16 Mistrzostw Polski zmierzyliśmy się z Łodzią wygrywając 4-2 i awansowaliśmy do ósemki najlepszych drużyn w Polsce.

Niestety nasi chłopcy musieli rozegrać następny mecz ze Sternikiem Szczecin zaraz bezpośrednio po meczu z Łodzią. Bardzo zmęczeni , mieliśmy też zbyt krótką ławkę, musieliśmy zaraz zagrać kolejny mecz, niestety przegrywamy 2-0. Był to najlepszy dotychczasowy występ naszych podopiecznych w historii MP Domów Dziecka w tej imprezie. Na osłodę mieliśmy najlepszego strzelca turnieju. Królem strzelców X Mistrzostw Polski z wynikiem 20 bramek został Filip z Janowa Podlaskiego. Gratulujemy chłopakom umiejętności i sportowego hartu walki.


materiał:Fundację „Nadzieja na Mundial”
tekst zdjecia: Fundację „Nadzieja na Mundial”
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama