Reklama

Porady: Wózki paletowe elektryczne, czyli optymalne rozwiązanie dla firm!

Wózki paletowe elektryczne to jeden z najchętniej wybieranych rodzajów widlaków. Dlaczego akurat wózki paletowe elektryczne są najczęściej kupowane? Powodów jest wiele – to pojazdy łatwo dostępne, wielofunkcyjne i w bardzo przystępnych cenach. Czym jeszcze charakteryzują się wózki paletowe elektryczne? Dlaczego warto w nie inwestować? Na te oraz wiele innych pytań odpowiadamy w poniższym artykule!

Transport – jest pojęciem znanym od dawna i towarzyszy nam od samych początków rozwoju cywilizacji. Jest on ściśle powiązany z innymi gałęziami gospodarki (handel, produkcja), a w połączeniu z takimi czynnościami, jak logistyka i spedycja tworzy branżę, tzw. TSL (transport-spedycja-logistyka).

Procesy globalizacji w znaczny sposób wpłynęły na dynamiczny rozwój transportu, a co za tym idzie na częstsze wymiany towaru na szczeblu krajowym i międzynarodowym. Transport stanowi istotny element w kwestii rozwoju każdego państwa, gdyż umożliwia on wzrost gospodarczy, a także tworzenie nowych miejsc pracy. Pojazdy, takie jak wózki paletowe elektryczne nie są obojętne dla transportu, gdyż przyczyniają się do usprawnienia funkcjonowania firm, a co za tym idzie do polepszenia sytuacji w sektorze transportu.

Krótka charakterystyka wózków paletowych elektrycznych

Wózki paletowe elektryczne często mylone są z wózkami widłowymi elektrycznymi, chociaż znacznie się od siebie różnią. Wózki paletowe elektryczne są niewielkich rozmiarów, dlatego zazwyczaj wykorzystywane są do prac na małych i ciasnych powierzchniach. Ponadto ich obsługa jest intuicyjna i z łatwością można je wykorzystywać w sklepach, w których to, znajdują się liczne i wąskie korytarze. To nieduże, ciche pojazdy, których użytkowanie nie jest uporczywe dla osób, znajdujących się w ich pobliżu.

Zazwyczaj wózki widłowe elektryczne są wykorzystywane do zadań lekkich lub średnio intensywnych, gdyż ich udźwig w zależności od wybranego modelu może mieć wartość od 1,5 do 2,5 tony.

Wózki paletowe elektryczne i wózki paletowe ręczne – które wybrać?

To, jaki wózek wybierzemy zależy przede wszystkim od naszych preferencji, potrzeb, a także środków finansowych jakimi gospodarujemy. Jednakże, nie da się nie zauważyć, iż wózki paletowe elektryczne wypierają wózki ręczne. Dzieje się tak z kilku powodów. Po pierwsze – praca z wykorzystaniem wózków paletowych elektrycznych jest zdecydowanie bardziej komfortowa i szybsza. Wymaga ona mniejszych nakładów siły fizycznej, niż obsługa wózków paletowych ręcznych. Po drugie – przedsiębiorcy chętniej decydują się na zakup wózków paletowych elektrycznych, gdyż świadomie podchodzą do tematu inwestycji i zdają sobie sprawę, iż lepiej wkładów finansowych dokonywać w produkty i usługi, które usprawnią funkcjonowanie firmy w znacznym stopniu i to na długi czas. Kolejną zaletą opisywanego typu wózków jest to iż, aktualnie koszt zakupu wózków paletowych elektrycznych nie jest zbyt wysoki, ponieważ ceny tych pojazdów zaczynają się już od ok. 20 000 PLN.

Wózki paletowe elektryczne są dobrym rozwiązaniem dla właścicieli tych firm, którym zależy na inwestycjach długofalowych. To pojazdy, które w dłuższej perspektywie czasu pozwalają na znaczne usprawnienie funkcjonowania przedsiębiorstw, a tym samym na wygodniejsze i zdecydowanie prostsze użytkowanie, aniżeli paleciaków ręcznych, których obsługa wiąże się ze znacznymi nakładami sił fizycznych ze strony pracowników.

Potrzebujesz wózków widłowych elektrycznych wyróżniających się większym udźwigiem? Jeśli tak – zobacz tutaj na widlaki znanego i cenionego dealera!

Wózki paletowe elektryczne – rodzaje

Wśród paleciaków elektrycznych wyróżnia się kilka rodzajów, takich jak:
– z podestem dla operatora – pojazd posiada element, w formie podestu, który stanowi miejsce dla operatora wózka,
– z masztem – ten typ paleciaka, także posiada specjalna platformę, jak w przypadku paleciaków z podestem, jednakże maszyny te mają większe możliwości, jeśli chodzi o podnoszenie towarów na większe wysokości, niż pozostałe rodzaje wózków paletowych elektrycznych.
– prowadzone – operator pojazdu porusza się za lub przed nim.

Jeżeli chcesz zobaczyć i porównać rodzaje wózków paletowych elektrycznych sprawdź tutaj!

Zakup wózka paletowego elektrycznego – na to warto zwrócić uwagę!

Najważniejsze w pojazdach są parametry, dlatego przy wyborze paleciaka elektrycznego warto zastanowić się nad maksymalną/-ym:
– wartością udźwigu,
– prędkością, oraz
– udźwigiem pojazdu, jaki będzie dla nas optymalny.

Kolejną rzeczą, którą powinniśmy przemyśleć zanim zdecydujemy się na zakup wózka, jest jego typ sterowania: z podestem, masztem lub prowadzony, czyli te rodzaje, które zostały scharakteryzowane powyżej. To co jeszcze należy przeanalizować przed wyborem paleciaka elektrycznego to równie istotne – wymiary wózka, długość wideł, marka pojazdu oraz wydajność baterii.

Decyzja związana z zakupem paleciaka elektrycznego powinna być przemyślana i dostosowana do charakteru i potrzeb firmy, w której pojazd będzie użytkowany. Jeżeli pomimo przeprowadzenia szczegółowej analizy firmy nie wiesz jaki wózek paletowy elektryczny wybrać, warto doradzić się sprawdzonego dealera wózków paletowych, który dzięki wieloletniemu doświadczeniu i wiedzy pomoże Ci w wyborze idealnego pojazdu. Tutaj znajdziesz zarówno sprawdzone wózki paletowe elektryczne, jak i kontakt do doradców, którzy rozwieją wszelkie Twoje wątpliwości oraz odpowiedzą na pytania z zakresu wózków paletowych elektrycznych.

Podsumowanie

Wózki paletowe elektryczne – ich rosnąca popularność, jest efektem wszechstronności omawianych pojazdów, a także ich niewielkiej awaryjności. Pojazdy te, idealnie sprawdzają się przy czynności, jaką jest transport towarów na niewielkich powierzchniach, gdzie znajdują się liczne i wąskie korytarze. Ponadto obsługa paleciaków elektrycznych jest bardzo prosta, wręcz intuicyjna co jest ich dużą zaletą. Wózki widłowe elektryczne cechują się także atrakcyjnymi cenami, solidną konstrukcją, czy też wytrzymałością. Wózek paletowy elektryczny to małe i proste w budowie urządzenie, które pozytywnie oddziałuje na działania mające na celu usprawniania funkcjonowania firm.

 

materiał: materiał partnera wydawniczego
opracowanie: Leszek Niedaleki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Ogłoszenie społeczne

Ogłoszenie społeczne

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Województwo: TESLA o wartości 300 tys. zł odzyskana w Dorohusku

Wczoraj (19 września) w godzinach wieczornych, na terenie drogowego przejścia granicznego w Dorohusku, na kierunku wyjazdowym z Polski, przerwano podróż 33 – letniemu ob. Ukrainy. Mężczyzna usiłował wyjechać z Polski, samochodem marki TESLA o szacunkowej wartości 300 000 zł. W czasie kontroli granicznej funkcjonariusze ustalili iż pojazd jest poszukiwany jako utracony w Norwegii.

Czytaj więcej »

Reklama