Biała Podlaska: V Rotariański Wyścig Kaczek na rzece Krznie (zaproszenie)

Zapraszamy 23 czerwca 2019 roku wszystkich Ludzi Dobrej Woli na V Rotariański Wyściga Kaczek na rzece Krznie . Tym razem , podobnie jak w latach poprzednich, zbieramy pieniądze na rzecz dzieci potrzebujących wsparcia.

W tym roku są to dzieci z niepełnosprawnością uczące się w klasach integracyjnych w Zespole Szkół i Szkole Podstawowej Nr 5 im. Jana Kochanowskiego w Białej Podlaskiej. Chcemy wspomóc naukę dzieci i ich rozwój zgodnie z mottem nauczania integracyjnego w tej szkole: “Nie porównuj dziecka z innym dzieckiem, ale każde dziecko z nim samym” (J. H. Pestalozzi). Zapraszamy do wspólnej zabawy, zapraszamy po kaczuszki, zapraszamy chętne osoby i firmy do fundowania nagród. W finale zapraszamy wszystkich , a zwłaszcza rodziny z dziećmi, na wspólny piknik nad Krzną.

Klub istnieje od 2006 roku i prowadzi działalność na mocy ustawy o stowarzyszeniach. Członkami klubu są mieszkańcy Białej Podlaskiej i Powiatu Bialskiego, przedsiębiorcy, prawnicy, lekarze, pracownicy naukowi, których łączy chęć pomocy potrzebującym w ramach działalności charytatywnej. Klub nie identyfikuje się z żadną siłą polityczną i nie prowadzi działalności politycznej lecz działa na rzecz lokalnej społeczności. Naszym celem jest również promocja miasta Biała Podlaska i ziemi bialskiej.
Od początku istnienia klub wyznaczył sobie dwa strategiczne cele: wspieranie uzdolnionej młodzieży z zespołu wokalnego Chwilka Ireneusza Parafiniuka oraz pomoc dzieciom specjalnej troski, zwłaszcza wychowankom Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zalutyniu, świetlicy środowiskowej “Dziupla” , wspieranie programu “Można inaczej” przy SP Nr 3 czy cykl rotariańskich – charytatywnych wyścigów kaczek na rzece Krznie.

Więcej informacji na facebooku :
funpage Klubu Rotary: https://www.facebook.com/Rotary-Club-Bia%C5%82a-Podlaska-1704515199780446/?eid=ARDJo53JT6bmR8LgATEaOGv1_3JTKgrwS_4ZWDN_hoTRAihYl3ZtIKbefstoJAUdx-MtVDLcwx59Djae
Link do wydarzenia na facebooku: https://www.facebook.com/events/276204239995533/
oraz na stronie Klubu Rotary: www.rotarybialapodlaska.pl

materiał: Miasto Biała Podlaska
tekst: Klub Rotary Biała Podlaska
opracowanie: Przemysław Treska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *