Reklama

Caritas: Torba Miłosierdzia na Tydzień Miłosierdzia

Papież Franciszek nie przestaje inspirować do konkretnych czynów miłości, hojności i dobroci. Narzędziem, które pomoże w realizacji takiego zadania w zbliżającym się Tygodniu Miłosierdzia (28 kwietnia – 4 maja) jest Torba Miłosierdzia. Inicjatywa uruchomi pokłady dobra w parafiach. Kiedy dzielimy się z kimś jedzeniem, naszym czasem, nie jesteśmy już biedni – wzbogacamy się – podkreśla często Papież Franciszek.

Dlatego Caritas Diecezji Siedleckiej przygotowała specjalnie oznakowane papierowe torby, które trafiły do parafii wyrażających chęć zaangażowania się w tę akcję. Księża Proboszczowie oraz przedstawiciele Parafialnych Zespołów Caritas mogą jeszcze w dalszym ciągu włączać się do tej akcji. Torby Miłosierdzia są do odebrania w siedzibie Caritas Diecezji Siedleckiej przy ul. Bpa Ignacego Świrskiego 57 w Siedlcach.

Chętne osoby z konkretnych parafii mogą wyposażyć taką torbę w artykuły pierwszej potrzeby: spożywcze, środki piorące i środki czystości. Zebrane produkty pozostają do dyspozycji Księży Proboszczów, Parafialnych Zespołów Caritas oraz Parafialnych Koordynatorów Dzieł Miłosierdzia. Przekazuje się je najbardziej potrzebującym osobom i rodzinom z terenu parafii.

Informacja dla dobroczyńców:
Po pierwsze: należy upewnić się, czy swoja parafia bierze udział w akcji, a jeśli tak – zgłosić w niej zapotrzebowanie na torbę i zabrać ją z kościoła do domu. Po drugie: uzupełnić ją artykułami spożywczymi z długim terminem przydatności (takimi jak mąka, cukier, płatki kukurydziane, kawa, herbata, ryż, kasza, makaron, margaryna, olej, słodycze, konserwy) i chemicznymi (mydło, proszek do prania, preparaty do czyszczenia). Warto zapakować te dwa rodzaje produktów oddzielnie.
Po trzecie: przynieść ją z powrotem do parafii.


materiał: Caritas Diecezji Siedleckiej
tekst zdjęcia: Anna Nowińska Biuro Prasowe Caritas Diecezji Siedleckiej
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Ogłoszenie społeczne

Ogłoszenie społeczne

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Reklama