Reklama

Biała Podlaska: Wystawa fotografii Elżbiety Pyrki “Kobiety Świata” (galeria)

08 marca w Święto Dnia Kobiet w galerii Biała Lokomotywa mieszczącej się w holu dworca PKP w Białej Podlaskiej odbyło się otwarcie wystawy fotografii pt. „Kobiety Świata”, której autorką jest podróżniczka Elżbieta Pyrka. Wystawa prezentuje 90 zdjęć kobiet z kilkunastu państw świata, m.in. Chin, Indii, Iranu, Wietnamu, Peru i innych, które podróżniczka odwiedziła w ciągu kilkunastu ostatnich lat. 


– Chciałam pokazać kobiety w różnych sytuacjach życiowych. W pracy, przy odpoczynku, w tańcu, ale i w rodzinie. Chciałam pokazać, jak różnorodne jest życie kobiet na świecie. Zdjęcia, to efekt moich podróży. Każda z tych wypraw bowiem, to dla mnie nie tylko przyroda i zabytki, ale również ludzie – mówi autorka zdjęć Elżbieta Pyrka.

Wystawę można oglądać do końca kwietnia.

Organizatorem wystawy jest Stowarzyszenie Społeczno Kulturalne „TŁOKA”.

 


materiał: kultura / Biała Podlaska miasto
zdjęcia: Jakub(OvO)Sowa

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Jest 1 komentarz do tego artykułu.

  1. Wspaniała, bogata i oryginalna wystawa. I piękna – bo kobiety na całym świecie są piękne! 🙂 Gratulacje dla Autorki.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Targowiska: notowania z dni 13 – 16 stycznia

Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Grabanowie – ceny targowiskowe. Wisznice, Piszczac, Radzyń Podlaski, Biała Podlaska i Łuków. Przykładowe notowania: pszenica 80 za tonę, jaja kurze od 40 groszy do 1 zł za sztukę, jabłka od 1,5 do 4 zł za kilogram, ziemniaki młode od 1,8 do 3 zł za kg, pieczarki od 4,5 do 7 zł za kilogram, miód od 24 do 35 zł za kilogram.

Czytaj więcej »

Porady Radio Biper: Zajady – jakie są przyczyny powstawania? Skuteczne sposoby walki z zajadami

Zajady (z łac. cheilitis, cheilosis) określane są zamienne terminem zapalenia kątów ust. To stany zapalne, które nie tylko powodują szereg nieprzyjemnych dolegliwości, takich jak ból, pieczenie, zaczerwienienie i pękanie skóry, utrzymujące się przez długi czas, lecz także dyskomfort psychiczny dla pacjenta, który obserwuje u siebie nieestetyczne owrzodzenia w okolicy ust. Wiele osób, które boryka się z tym problemem zdrowotnym, zastanawia się, co powoduje zajady. Przyczyny mogą być różne – znając źródło tej uciążliwej przypadłości, łatwiej z nią walczyć. Kto jest najbardziej narażony na wystąpienie zajadów i jakie działania zapobiegawcze warto podjąć, aby uniknąć pojawienia się pękania kątów ust i nadżerek w przyszłości?

Czytaj więcej »

Brak prądu w dniach 20 – 24 stycznia

W nadchodzącym tygodniu wyłączenia energii planowane są w Radzyniu Podlaskim: ul. Gwardii, Kościuszki. Wyłączenia energii także w Terespolu ul.: Kościuszki i Piłsudskiego. Braki prądu spodziewane są również w Tucznej, Janowie Podlaskim, Ulanie, Czemiernikach, Wisznicach, Wohyniu, Sarnakach. Z brakiem dostaw energii borykać się też będą mieszkańcy: Zaliszcza, Czosnówki, Przychód, Pruchenek, Wólki Plebańskiej, Woli Dubowskiej, Rzeczycy, Dobrynia Dużego, Wólki Zabłockiej, Kobylan i kilku innych miejscowości.

Czytaj więcej »

Reklama