Biała Podlaska: W tym roku powstaną ścieżki rowerowe wartości 8 mln 300 tys zł

Projekt „Budowa zintegrowanego systemu zrównoważonej mobilności na terenie Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Biała Podlaska”w ramach Strategicznych Inwestycji Terytorialnych Miasta Biała Podlaska realizowany jest od zeszłego roku. Jego całkowita wartość to 22 mln 915 tys 283 zł, z czego dofinansowanie z UE to 12 mln 903 tys 676 zł. Termin zakończenia zadania MOF to 2020 r. W tym roku powstaną trasy o wartości ponad 8,3 mln zł. Na ulicach pojawią się też nowe autobusy.

Inwestycje zawarte w projekcie obejmują: budowę ścieżek rowerowych, budowę zatok autobusowych, zakup 5 szt. autobusów miejskich, montaż 5 tablic informacji pasażerskiej na przystankach autobusowych w ramach programu „Dynamiczna informacja pasażerska” – tablice są już zamontowane i znajdują się na przystankach przy ulicach: Terebelska, al. Tysiąclecia, Sidorska i Orzechowa. Zadanie ukończono w 2018 r., a jego wartość to 366 i pół tys zł.

Autobusy miejskie zostały zamówione w 2018 r. będą dostarczone w tym roku na przełomie maja / czerwca.

Trwa budowa ścieżek rowerowych:
– na odc. od obwodnicy – ul. Terebelska – ul. Grunwaldzka – ul. Piłsudskiego do ul. Zamkowej. Wartość zadania: 1 mln 637 tys zł.
– na odc. od ul. Narutowicza – ul. Tysiąclecia – ul. Brzeska – obwodnica przez most na rz. Klukówka – ul. ks. Brzóski – dr. serwisowa do Solidarności. Wartość zadania: 3 mln 149 tys zł.

Ścieżki zaplanowane do budowy w bieżącym roku:
– na odc. od granicy miasta – ul. Janowska do ul. Zamkowej. Wartość kosztorysowa zadania: 2 mln 471 tys zł.
– rozpoczęcie budowy ścieżki na odc. od ul. Mickiewicza przez rz. Krznę z remontem kładki do al. Tysiąclecia. Wartość kosztorysowa zadania: 415 tys zł. Zakończenie robót: 2020 r.
– rozpoczęcie budowy ścieżki na odc. od ul. Kąpielowej przez rz. Krznę z remontem kładki do Brzeskiej przez łąki. Wartość kosztorysowa zadania: 629 tys zł. Zakończenie budowy: 2020 r.

Ścieżki zaplanowane do budowy w 2020 r.:
– na odc. od ul. Warszawskiej – ul. Zamkowa – ul. Łomaska – ul. Zielona – ul. Witoroska do nowo budowanego tunelu. Wartość kosztorysowa zadania: 2 mln 305 tys zł.
– na odc. od al. Tysiąclecia – ul. Sidorska do ronda Bohaterów Powstania Styczniowego w Sidorkach, połączenie ze ścieżką rowerową w al. Solidarności. Wartość kosztorysowa zadania: 1 mln 818 tys zł. Zakończenie budowy zaplanowano na 2020 r.
– na odc. od ul. Lubelskiej – ul. Podleśna – ul. Kościelna – ul. Łomaska – ul. Stacyjna do al. Tysiąclecia (wyznaczenie ścieżki na istniejącym chodniku). Wartość kosztorysowa zadania: 210 tys zł. Zakończenie budowy w 2020 r.
– na odc. od ul. Wyzwolenia – ul. Krucza do Podleśnej. Wartość kosztorysowa zadania: 91 tys zł.

Nowe zatoki autobusowe
W planie jest także budowa zatok autobusowych na ulicach: Janowska (budowa zatoki w rejonie budynku ProGym i Zameczku oraz przebudowa zatoki w rejonie Kręgielni Kometa), Sidorskiej (budowa zatoki po stronie pasażu handlowego “na górce”), Akademickiej (budowa zatok w rejonie akademika AWF i skrzyżowania z ul. Głęboką), Kościuszki (budowa zatoki przy budynku nr. 13). Wartość kosztorysowa zadania: 437 tys zł. Zakończenie budowy zaplanowano na 2020 r.

 

materiał: Urząd Miasta Biała Podlaska
temat: Biała Podlaska miasto / Inwestycje
tekst: Gabriela Kuc-Stefaniuk rzecznik prasowy Prezydenta Miasta Biała Podlaska / Leszek Niedaleki
mapa: Urząd Miasta Biała Podlaska
opracowanie: Leszek Niedaleki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *