Reklama

Koncert Apostolis Anthimos Quartet (zaproszenie)

Bialskopodlaskie Stowarzyszenie Jazzowe oraz Verona cafe zapraszają na koncert Apostolis Anthimos Quartet-20 lutego godz.20.30 klub Verona cafe Biała Podlaska ul. Janowska 4/8 Bilety w cenie 50 zł już są dostępne w przedsprzedaży w klubie oraz przed koncertem. Pizzeria Roma ul. Brzeska 1 tel.83 344 44,Verona -cafe ul. Janowska 4/8 tel.83/34420 20/Verona otwarta w piątki, soboty/ rezerwacja miejsc – po wcześniejszym zakupie biletu.

Apostolis Anthimos- Quartet- promujący nową płytę „Parallel Worlds Apostolis Anthimos -gitara, perkusja, Piotr Matusik- piano, instr.klawiszowe, Robert Szewczuga- bas, Olaf Węgier- saksofon – znany z gry w zespole EABS.

Apostolis Anthimos, przez przyjaciół zwany „Lakis”. Urodzony w Polsce Grek, gitarzysta z powołania, perkusista z zamiłowania. Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych i charakterystycznych polskich gitarzystów i multiinstrumentalistów. Gitarzysta legendarnej polskiej super-grupy jazz-rockowej SBB, z którą w latach siedemdziesiątych wraz z Józefem Skrzekiem i Jerzym Piotrowskim, wytyczał pionierski szlak polskiego rocka progresywnego na światowym poziomie. W okresie swojej działalności współpracował m.in. z Czesławem Niemenem, Tomaszem Stańko, Gilem Goldsteinem, Paulem Wertico, Tomaszem Szukalskim, Jimem Beardem, Georgem Dalarasem, Vangelisem Katsoulisem oraz zespołami Krzak i Dżem.

Płyta „Parallel Worlds” miała premierę w 2018 i została uznana za jedną z najciekawszych jazzowych albumów minionego roku. Zawiera 14 kompozycji. W większości są to utwory nowe, ale znalazły się na niej także odświeżone, zaskakujące aranżacje utworów starszych. To piąty solowy krążek Anthimosa Apostolisa.

„Od lat chciałem usłyszeć moje utwory w innej odsłonie, z fortepianem i saksofonem, bardziej na ‚jazzowo’. Nie lubię szufladek, a grając na bębnach, jest to dla mnie świat równoległy, który towarzyszy mi przez całe życie. Nagrałem parę płyt na bębnach z Tomkiem Stańko, kilka autorskich albumów, z Józefem Skrzekiem, z SBB. Zagrałem z Jimem Beardem, Gilem Goldstinem, Mattem Garrisonem i z Patem Methenym, który mnie utwierdził, w tym co robię i dodał skrzydeł” – mówi Apostolis Anthimos.


materiał: Bialskopodlaskie Stowarzyszenie Jazzowe
tekst:Bialskopodlaskie Stowarzyszenie Jazzowe
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama