Reklama

Biała Podlaska: Zakończono prace budowlane punktu przedszkolnego w ośrodku dla cudzoziemców (galeria)

Zakończyły się prace budowlane punktu przedszkolnego w ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej. Polegały one na przekształceniu dotychczasowej sali, w której prowadzone były zajęcia edukacyjne dla najmłodszych mieszkańców placówki. Obecnie trwają odbiory techniczne inwestycji.


W pierwszym kwartale 2018 r. została opracowana dokumentacja projektowa na adaptację pomieszczeń ośrodka w celu utworzenia punktu przedszkolnego. W maju złożony został wniosek o wydanie pozwolenia na przebudowę i zmianę sposobu użytkowania budynku. W lipcu Prezydent Miasta Biała Podlaska zatwierdził projekt budowlany i udzielił pozwolenia na budowę.

Państwowa Inspekcja Sanitarna MSWiA zatwierdziła już wykonanie inwestycji zgodnie z projektem budowlanym w zakresie sanitarnohigienicznym. Obecnie oczekiwana jest wizyta funkcjonariusza Państwowej Straży Pożarnej w celu przeprowadzenia odbioru technicznego. Po wydaniu pozytywnej opinii w zakresie bezpieczeństwa pożarowego możliwe będzie złożenie dokumentów niezbędnych do uzyskania pozwolenia na użytkowanie.

Dzieci ubiegające się o udzielenie ochrony międzynarodowej w Polsce mogą korzystać z nauki i opieki w publicznych przedszkolach, szkołach podstawowych oraz ponadpodstawowych na warunkach dotyczących obywateli polskich, do ukończenia 18 lat lub ukończenia szkoły ponadpodstawowej. Ponadto, we wszystkich ośrodkach dla cudzoziemców ubiegających się o udzielenie ochrony międzynarodowej prowadzone są zajęcia edukacyjno-adaptacyjne dla dzieci w wieku przedszkolnym.

 


materiał: Biała Podlaska miasto / inwestycje
tekst / zdjęcia: Jakub Dudziak, Rzecznik prasowy Urzędu do Spraw Cudzoziemców

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Ogłoszenie społeczne

Ogłoszenie społeczne

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Reklama