Kryminałki: Wypadek z udziałem jednośladu

Policjanci ustalają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj po południu, w miejscowości Dereczanka. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący hondą mężczyzna, podczas wyprzedzania innego pojazdu zderzył się z jadącym z przeciwka rowerzystą. Do szpitala z obrażeniami ciała trafił kierowca jednośladu.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 16:30 w miejscowości Dereczanka. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem marki Honda, 32-letni mieszkaniec gm. Rokitno, zderzył się z jadącym z przeciwka rowerzystą. Do zdarzenia doszło podczas wyprzedzania innego auta. Rowerem kierował 15-letni mieszkaniec gm. Zalesie. Jak ustalili mundurowi, rower którym poruszał się nastolatek nie był oświetlony.


Policjanci ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia oraz ostrożną jazdę. Zimowa aura często stwarza trudne warunki na drodze wymagające od uczestników ruchu szczególnej rozwagi i wyobraźni. Pamiętajmy, że od tego, w jaki sposób prowadzimy auto zależy nie tylko życie i zdrowie nasze, ale również innych korzystających z dróg. Natomiast poruszając się pieszo czy też jednośladem, zakładając elementy odblaskowe zapewniamy sobie lepszą widoczność na drodze, a tym samym bezpieczeństwo, ze w porę zostaniemy zauważeni.


materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst : Barbara Salczyńska-Pyrchla KMP w Białej Podlaskiej
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *