Statuetki „Dobre, bo Bialskie” wręczone (galeria)

4 stycznia podczas gali „Dobre, bo Bialskie” po raz 19. wręczono statuetki dla firm i podmiotów za ich działalność na polu budowania i rozwijania instytucji i marek w powiecie bialskim. „Dobre, bo Bialskie” to najwyższy powiatowe wyróżnienie, które do tej pory otrzymało już ponad 80 podmiotów. Dziś lista i sylwetki wyróżnionych oraz kilka zdjęć, a już niebawem pełny reportaż filmowy z wydarzenia.

Statuetki „Dobre, bo Bialskie” za rok 2018 otrzymali:

1. PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWO-USŁUGOWE „FARMER” WOJDAT SZCZEPAN  Z  ROKITNA

Państwo Maria i Szczepan Wojdatowie  prowadzą gospodarstwo rolne o powierzchni 75 ha gruntów ornych. Gospodarstwo specjalizuje się w produkcji  roślinnej. Główne uprawy  to 50 ha dyni  bezpestkowej  na ziarno oraz kukurydza, len, ostropest i rzepak.

Pan Wojdat oprócz parku maszynowego do uprawy dyni posiada linię  produkcyjną do tłoczenia olejów spożywczych na zimno, do czego wykorzystuje własne uprawy. Przedmiotem działalności Przedsiębiorstwa Handlowo-Usługowego FARMER, jest także sprzedaż nowych i używanych maszyn rolniczych oraz skup zbóż.

W ostatnich 3 latach poczynione inwestycje wyniosły  ok. 1 mln. zł.

Państwo Wojdatowie chętnie angażują się społecznie w wydarzenia kulturalne, szkolne i sportowe organizowane na terenie gminy Rokitno  i powiatu bialskiego, wspierają finansowo potrzebujących.

2. SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ KODEŃSKIEJ- KRÓLOWEJ PODLASIA I MATKI  JEDNOŚCI

Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej nazywane jest również „Częstochową Podlasia”, a Ona sama „Królową Podlasia”.

Jest miejscem pielgrzymowania i posługi Słowa Bożego. Stanowi atrakcję turystyczną z bardzo dobrym zapleczem w ramach turystyki pielgrzymkowej. W ciągu roku mają tu miejsce trzy duże odpusty poświęcone czci cudownego obrazu w Kodniu oraz dwa mniejsze. Nabożeństwa gromadzą tysiące wiernych z całej Polski. Przy Sanktuarium odbywają się bardzo duże przedsięwzięcia jak m.in. Festiwal Życia, Młodzieżowe Dni Skupienia, Kodeńska Szkoła Lektorów, Rekolekcje dla kapłanów, Rekolekcje maryjne – 33 dniowa formacja duchowa, Rekolekcje tematyczne LECTIO DIVINE, Rekolekcje dla dzieci połączone z odkrywaniem świata ikon poprzez spotkania i warsztaty, Rekolekcje z pisaniem ikony dla początkujących. Przy Sanktuarium funkcjonuje prężnie  Dom Pielgrzyma, który oferuje 177 miejsc noclegowych wraz z jadłodajnią “U Oblatów” i urzekającą swoim smakiem kuchnią. Wykwalifikowani przewodnicy oprowadzają po Sanktuarium i terenie zamkowym Sapiehów (Kalwaria Kodeńska) a Ojcowie Oblaci opowiadają o historii Sanktuarium. Po rewitalizacji “dróżki” Kalwarii wraz z  przyległym do niej parkiem sprzyjają wyciszeniu, skupieniu i modlitwie. Wszechstronna działalność Sanktuarium przyczynia się w istotny sposób do promocji Powiatu Bialskiego.

3. Firma USŁUGI GASTRONOMICZNE „DIANA”  MIROSŁAWA ŁADNIAK z Porosiuk

Firma Usługi Gastronomiczne „DIANA” funkcjonuje od 2011 roku. Specjalizuje się w świadczeniu usług gastronomicznych, w tym cateringowych. Główna działalność to produkcja posiłków, wyrobów cukierniczych, garmażeryjnych, posiłków dietetycznych, wędlin, usługi cateringowe, organizacja wesel oraz innych imprez okolicznościowych, prowadzenie restauracji. Zaopatruje w gotowe dania placówki oświatowe( 8 przedszkoli   i  11 szkół podstawowych i gimnazjów) na terenie gminy i miasta Biała Podlaska. Dziennie firma zapewnia posiłki blisko dwóm tysiącom osób. Firma ciągle inwestuje i rozwija się. W 2016 roku został wybudowany i uruchomiony kompleks kuchenno-restauracyjny w Porosiukach za kwotę 3 mln zł. W 2018 r. nakładem 1 mln zł uruchomiono własną wędzarnię i sklep oferujący wędliny produkowane w oparciu o własne receptury. Firma wprowadziła na rynek nowy produkt w postaci cateringu dietetycznego. Dania przygotowywane są w oparciu o przepisy wykwalifikowanej kadry dietetyków.

Stałe inwestycje pozwoliły na zwiększenie zatrudnienia, które obecnie wynosi 25 osób. Inwestycje w nowoczesny sprzęt i najnowsze rozwiązania technologiczne, zwiększanie zatrudnienia, dbałość o potrzeby klienta i rozwój zawodowy pracowników sprawiają, że firma bardzo dynamicznie rozwija się. Firma bierze czynny udział w życiu mieszkańców naszego regionu i wspiera różne przedsięwzięcia i akcje takie jak Szlachetna Paczka, Dzień Wcześniaka, imprezy i akcje w bialskich organizacjach, przedszkolach, szkołach i domach dziecka.

4. ZAMEK BISKUPI JANÓW PODLASKI

Czterogwiazdkowe Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowe Zamek Janów Podlaski to efekt marzeń, pasji i zamiłowania do historii oraz pragnienia stworzenia miejsca unikatowego, w którym komfort i nowoczesność harmonizują z czystą, nieskalaną przyrodą.

Malowniczo położony w sercu Parku Krajobrazowego Podlaski Przełom Bugu, Zamek sięga swoją historią XV wieku, a zachowane mury Zamku XVIII wieku. Pragnąc zachować niepowtarzalny klimat tego zabytkowego miejsca, w harmonii między przeszłością i teraźniejszością, stworzono wyjątkową przestrzeń, w której historia łączy się z nowoczesnością.

Mając do dyspozycji 15 sal konferencyjnych o powierzchni od 31 do 104 m², zamek zapewnia  idealne warunki, zarówno do spotkań kameralnych,  jak i obsługi dużych grup. Wysokość pomieszczeń wynosi ponad 4 m, a cała przestrzeń, zaprojektowana do modułowego łączenia, daje możliwość stworzenia największej sali o powierzchni 780 m² dla grup do 1000 osób, z możliwością zorganizowania wystaw i targów oraz wprowadzeniem na salę samochodu.

Oferta dla gości:

· 199 pokoi i apartamentów

· 467 miejsc noclegowych

· 15 sal konferencyjnych

· 4 salony historyczne

· 40 hektarów terenu zielonego

· Strefa Wellness z krytym basenem, jacuzzi i strefą saun

· Dr Irena Eris Beauty Partner

· Centrum Fizjoterapii

Posiadane nagrody, wyróżnienia i  certyfikaty

· Meeting Planner  POWER AWARDS 2016 – MP POWER VENUE w kategorii unique venue

· W konkursie Hotel Brand Awards 2016 Zamek Janów Podlaski znalazł się w TOP 10 hoteli w kategoriach “Historic” oraz “Rising Star”

· W 2016r   został zwycięzcą w konkursie Profit Hotel Awards 2016 w dwóch kategoriach: hotel historyczny, zabytkowy oraz nowy obiekt.

· nominowany w Konkursie Hotel  Z  Pomysłem 2016 w pięciu kategoriach: Debiut Roku, Hotel 4-5 gwiazdek, Poza miastem, SPA, W budynku zabytkowym.

· Zamek w Janowie Podlaskim jest pierwszym w historii międzynarodowego konkursu World Travel Award  reprezentantem Podlasia nominowanym w do tytułu “Najlepszego Europejskiego Nowego Hotelu 2016” .  Nominacja jest szczególnie cenna, gdyż konkurs „World Travel Awards” to jedna z najważniejszych nagród w branży turystycznej na świecie.

· Zamek zajął III miejsce w konkursie najlepszy Produkt Turystyczny woj. Lubelskiego 2018.

Ponadto 5 statuetkę otrzymała Gmina Międzyrzec Podlaski – laureat konkursu „Gmina Lider Samorządności”.

Gmina Międzyrzec Podlaski wykazała  szczególny poziom rozwoju gospodarczego w stosunku do roku 2017, która wyróżniła się rekordową wartością pozyskanych środków finansowych z instytucji zewnętrznych. Przez co zainwestowano ok. 24 mln zł . W 2018 roku wybudowano ponad 3 km sieci kanalizacyjnej, wyremontowano ponad 5 km dróg gminnych, wybudowano i wyremontowano także nowe odcinki dróg powiatowych. Oddano do użytku pierwsze gminne przedszkole w Rzeczycy.  Gmina realizuje liczne projekty z zakresu polityki oświatowej, dzięki którym uczniowie szkół korzystają z nowoczesnych pomocy dydaktycznych  i  sprzętu . Przy Publicznej Szkole Podstawowej w Rogoźnicy trwa budowa pierwszej w województwie lubelskim sali gimnastycznej w technologii pasywnej.  Zakończony został projekt w ramach którego mieszkańcy gminy uzyskali dofinansowanie na 534 instalacje odnawialnych źródeł energii. Przebudowano Stację Uzdatniania Wody w Halasach, wyremontowano budynki użyteczności publicznej. W Łubach ruszyła budowa świetlicy wiejskiej, na terenie gminy pojawiły się również Otwarte Strefy Aktywności – miejsca rekreacji takie jak parki, siłownie zewnętrzne, altany, ogólnodostępne dla mieszkańców. Ponadto, powstały kluby Senior+ w Rzeczycy i Zaściankach, wyremontowano cmentarz wojenny powstańców z 1831 r. w Maniach, na terenie gminy powstają centra aktywności społecznej Gmina dba także o rozwój sfery kulturalnej poprzez organizację licznych wydarzeń podtrzymujących lokalną tradycję i tożsamość regionalną.

Podczas uroczystej gali wręczono również medale „Zasłużony dla Powiatu Bialskiego”, które otrzymali:

1. Akademia Taekwon-Do VIRTUS  w Łomazach zapraszam p. Artura Romaniuka , prezesa i trenera akademii

2. Pan Jan Brodawka właściciel Zakładu Mięsnego KAROL w Strzakłach

3. Pani Anna Dejneko – właścicielka obiektu hotelowo-bankietowego DOLINA BUGU w Kodniu

4. Pan Artur Grzyb– dyrektor LO w Międzyrzecu Podlaskim

5. Pan Mariusz Jakubiuk – właściciel Firmy AGRO-Handel w Polubiczach Wiejskich

6. Pani Zofia Nuszczyk – sołtys wsi Dubica Górna

7. Pan Grzegorz Pietrusik – Komendant Miejski Policji w Białej Podlaskiej

8. Pan Zenon Śledź –właściciel Zakładu Instalatorstwa Sanitarnego w Białej Podlaskiej

9. Pan Paweł Trochimiuk – Dyrektor Spółki Furora LiQuid

***

 Sponsorzy:

· Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Międzyrzecu Podlaskim

· INTER BROKER Sp. z o.o. w Toruniu,

· Przedsiębiorstwo Wielobranżowe BIALBUD  SP. J. Stanisław Lewczuk  i Czesław Niczyporuk w Białej  Podlaskiej

· FEDRO Sp. z o.o. w Osiecku

· WIPASZ  S.A  w Wadągu,

· Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Drewit Adam,. Siliwoniuk w Rokitnie

· POL-KRES EDWOOD Daniel Tomaszuk w Białej Podlaskiej

· Gospodarstwo Rolne w Koroszczynie Sp. z o.o.

· Zakład Ogrodniczy Pytlik Elżbieta w Międzyrzecu Podlaskim

· Polskie Konsorcjum Gospodarcze S. A.  w Warszawie

· Bank Spółdzielczy w Międzyrzecu Podlaskim

· Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Usługowo- Handlowe „AVENA” Sp. z o.o. w Kodniu

· INVESTCOM  Sp. z  o.o. w Białej Podlaskiej

· Przedsiębiorstwo Wielobranżowe KOMUNALNIK w Białej Podlaskiej

· PETRODOM Paliwa  Sp z o.o. w Białej Podlaskiej

· Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe Wysokiński  Sp. z o.o. w Międzyrzecu Podlaskim

· Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o.  w Terespolu

· Usługi Blacharsko – Lakiernicze „FIAT” w Łomazach

· Przedsiębiorstwo  Handlowo – Usługowo –Produkcyjne Merkury w Białej Podlaskiej

· Bank Spółdzielczy w Łomazach

· TKS – Trans  Sp. z o.o.  w Białej Podlaskiej

· Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe  „AGROSTOP” Sp. z o.o.  w Terespolu

· Bank Spółdzielczy w Wisznicach

· Projekty i Nadzory Drogowe Iter Teresa Harko w Białej Podlaskiej

· Przedsiębiorstwo ROLBUD Sp. z o.o. w Międzyrzecu Podlaskim

· Przedsiębiorstwo Rolno Handlowe Konstantynów Sp. z o.o.

· Spółdzielnia Mleczarska MLEKOVITA Oddz. w Białej Podl.

· Europejski Serwis Finansowy Marek Łysakowski w Białej Podlaskiej

· Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Transbet w Białej Podlaskiej


materiał: powiat bialski
sylwetki laureatów: Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej
zdjęcia: Radio Biper

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *