Reklama

Biała Podlaska: Zakończono przebudowę ulicy Warszawskiej

31 grudnia 2018 r. odebrano po przebudowie ul. Warszawską. Roboty na odcinku od posesji nr 11 (siedziba Bialskiego Centrum Kultury) do skrzyżowania z ul. Kopernika (odcinek o długości 875 m) były prowadzone od sierpnia do grudnia 2018 r.

Przebudowa obejmowała wykonanie nowej nawierzchni jezdni bitumicznej, budowę obustronnych chodników oraz ścieżki rowerowej. Przebudowano również skrzyżowania z ul. Artyleryjską, Spółdzielczą i Janusza Kusocińskiego. Wraz z robotami drogowymi były prowadzone roboty związane z budową kanalizacji deszczowej i oświetlenia ulicznego.

Wartość wykonanych robót to 7 277 000 złotych. Inwestycja uzyskała wsparcie finansowe w formie dotacji celowej budżetu państwa w 2018 r. na zadanie realizowane w ramach „Rządowego programu na rzecz rozwoju oraz konkurencyjności regionów poprzez wsparcie lokalnej infrastruktury drogowej” w kwocie 4 267 000 zł.


materiał: Biała Podlaska miasto / inwestycje
tekst/ zdjęcie: UM w Białej Podlaskiej

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Jest 7 komentarzy do tego artykułu.

  1. Może trafniejsze będzie określenie zakończono przebudowę ulicy Warszawskiej na ścieżkę Warszawską !

  2. Nie rozumiem tych ludzi …wyremontowali kawaleczek ulicy i po co tyle sensacji…za wasko to do warszawy tu jest prowincja zamiast sie cieszyc ze stefaniuk wyremontowal kawaleczek warszawskiej to pluja jadem Czekam az nowy Rowerowy Litwiniuk wyremontuje warszawska do obwodnicy. On narazie nic nie zrobil tylko wygasza umowy stadion. Lotnisko.obwodnica wschodnia galeria karuzela czekam co jeszcze wstrzyma? Kasa POjdzie na zachod Polski .

    1. Niestety, ale Warszawską wyremontuje, bo plan jej remontu już istnieje… Dlaczego nic nie jest napisane nt. budowy ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy? Docelowa długość sieci ścieżek miała wynosić ok.40km. teraz pewnie, zostanie z 5km.

  3. do "Polska B"

    Biała to nie prowincja tylko właśnie przez takie budowy czy przebudowy włodarze robią z niej prowincję. Zamiast iść z postępem… ponoć konstrukcja w amfiteatrze się wali to właśnie niekompetencja byłego gospodarza że coś rozpoczął i wszystko sknocił jak stadion Warszawską.

    1. Były gospodarz nie był w stanie tyle zrobić co aktualny obiecał. A coś Ty dobrego zrobił do tej pory dla innych?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Wieści z Unii: Lataj bezpiecznie!

115 linii znalazło się na zaktualizowanej „czarnej liście” przewoźników lotniczych. Jednocześnie po 11 latach z wykazu dotyczącego bezpieczeństwa lotniczego wykreślono przewoźników lotniczych z Gabonu. – Staramy się zapewnić pasażerom najwyższy poziom bezpieczeństwa. Nie tylko pasażerom w Europie, lecz również na całym świecie – powiedziała komisarz Adina Vălean.

Czytaj więcej »

Biała Podlaska: 13 XII – Pamiętamy

13 XII – Pamiętamy jest akcją cykliczną, organizowaną przez stowarzyszenie Młodzi Demokraci. Co roku spotykamy się przy pomniku Solidarności przy ulicy Warszawskiej aby oddać hołd ofiarom stanu wojennego.

Czytaj więcej »

Reklama