Biała Podlaska: Świąteczne kolędowanie ze Wspólnym Światem (galeria)

Najnowsze informacje dotyczące budowy Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem przy ul. Partyzantów w Białej Podlaskiej, zaproszenie na nadchodzące wydarzenia organizowane przez Stowarzyszenie Wspólny Świat a najważniejsze to promocja płyty „Kolędowanie ze Wspólnym Światem”, to tematy spotkania które wczoraj, 7 grudnia, miało miejsce w siedzibie Stowarzyszenia przy ul. Pokoju w Białej Podlaskiej. Niebawem FILM z premiery płyty!!

Spotkanie moderowała Renata Szwed. Bohaterami głównymi byli podopieczni Stowarzyszenia którzy po prostu zrealizowali pomysł dwójki muzyko terapeutów Kingi i Mateusza Kuligowskich. – Nagrajmy kolędy śpiewane przez nasze dzieciaki”! Pomysł chwycił, spodobał się wszystkim a efekty zaprezentowano właśnie wczoraj.

Efekt to kilkaset sztuk płyty CD “Kolędowanie ze Wspólnym Światem” z gościnnym udziałem wokalistki Jadzi Kuzaki.

– Dla mnie to ogromne wyróżnienie i niesamowicie pozytywna współpraca zarówno z dziećmi – podopiecznymi jak i pracownikami Wspólnego Świata. To ogromnie uzdolnienie młodzi ludzie. Świetnie śpiewają. Znakomity pomysł z aranżacją kolęd w wykonaniu państwa Kuligowskich. Jednym słowem sama przyjemność i ogromne doświadczenie życiowe dla mnie. – mówi o pracy nad płytą Jadzia Kuzaka.
Na omawianej płycie którą zakupić można w siedzibie Stowarzyszenia przy ul. Pokoju w Białej Podlaskiej, znajdują się kolędy śpiewane przez podopiecznych i terapeutów, właśnie z gościnnym udziałem wokalistki Jadwigi Kuzaki. Usłyszeć można m.in.: “Hej w dzień Narodzenia”, “Lulajże Jezuniu” (Jadwiga Kuzaka), “Przybieżeli do Betlejem pasterze”, “Pójdźmy wszyscy do stajenki”, “Wśród nocnej ciszy” (Jadwiga Kuzaka) i “Dzisiaj w Betlejem”.

Płyta jest wyjątkowa. Same kolędy są wyjątkowe. Śpiewają nasze dzieci. Śpiewają wspólnie z Jadzią. Aranżację wykonali nasi terapeuci. Nagrania dokonywaliśmy w pracowni muzykoterapii tu, u nas. Część państwo Kuligowscy nagrywali u siebie w domu. Można powiedzieć, że metodą chałupniczą powstała niezwykła rzecz. To nasz prezent dla mieszkańców miasta i regionu na święta. – mówi Anna Chwałek, prezes Stowarzyszenia.

Mimo, że kolędy nagrywano w warunkach jedynie półprofesjonalnych, to efekt przeszedł najśmielsze oczekiwania. Dodatkowo nie bano się do muzycznych aranżacji dorzucić nowości instrumentalnych, na przykład instrumentu “berimbau” na którym zagrał Artur Michalak.

Kto zaśpiewał kolędy? Podopieczni Stowarzyszenia “Wspólny Świat” w Białej Podlaskiej: Emilka Rzymowska, Kalinka Strok, Tymek Malinowski, Mateusz Trochimiuk, Konrad Korniluk, Miłosz Malczuk, Adrian Semeniuk oraz gościnnie Nikodem, Fryderyk i Gabriel Kuligowscy.

Płytę potraktowaliśmy jak naszą cegiełkę do trwającej, postępującej w etapach ale ogromnie kosztownej inwestycji Stowarzyszenia jaką jest budowa Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem. To pierwsze w Polsce takie Centrum Pomocy osobom z Autyzmem. Płytę nabyć można u nas w centrali przy ulicy Pokoju ale także dostępna będzie podczas zaplanowanych już kiermaszy przedświątecznych, spotkań i wydarzeń z naszym udziałem. – mówi prezes Anna Chwałek.

A co nowego w Centrum Pomocy? Sporo. Już w poniedziałek zaplanowano odbiory w pierwszym budynku jaki powstał przy ul. Powstańców. Wyposażone w sprzęt, meble i urządzenia obiekty planuje się oficjalnie otworzyć już wiosną przyszłego roku. Trwają także procedury przetargowe na budowę obiektów “2” i “3”. Tu uzyskano dofinansowanie z funduszy transgranicznych projektów współpracy “Polska – Białoruś – Ukraina”.

Nie wypada też nie podziękować mieszkańcom jak i firmie Rossmann. Stowarzyszenie brało udział w akcji lojalnościowej sieci sklepów Rossmann. Każdy kto dokonywał zakupów w sklepach przyczyniał się do przekazania ułamka procentu kwoty z paragonów które to zebrane podczas podsumowania pozwoliły na przekazanie Stowarzyszeniu przez Rossmanna domowych produktów chemicznych które to zabezpieczą potrzeby Stowarzyszenia na najbliższe kilka ładnych miesięcy. Jesteśmy prawdopodobnie największym w województwie beneficjentem tego typu pomocy. Dziękuję w tym miejscu zarówno sieci Rossmann jak i osobom robiącym zakupy w sklepach sieci. – informuje Anna Chwałek.

Wracając do płyty. Każdy z uczestników wyjątkowego projektu otrzymał list gratulacyjny i podziękowanie w formie drobnego upominku. Mieszkańcy miasta i regiony mogą płytę z Kolędami “Wspólnego Świata” sprezentować jako gwiazdkowy upominek sobie lub też najbliższym. Już ze świątecznym pozdrowieniami ze Wspólnego Świata!!!


materiał: Radio Biper Biała Podlaska
temat: Stowarzyszenie Wspólny Świat w Białej Podlaskiej / Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem / Kolędy Wspólnego Świata
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia: Małgorzata Mieńko
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *