Tłuściec: Spotkanie z poezją śpiewaną (film)

Spotkanie z poezją śpiewaną i podsumowanie tegorocznej VII edycji Gminnego konkursu historycznego “To co przeżyło jedno pokolenie, drugie przeżywa w sercu i pamięci” pod hasłem „Różne oblicza patriotyzmu”, odbyło się 10 listopada 2018 roku w remizie OSP w Tłuśćcu.

 

–  Bardzo nas to zafascynowało, że jest duża inwencja tych młodych ludzi, którzy sami poszukiwali treści i tematów u sąsiadów, dziadków i rodziców, były to samodzielne prace pod kątem historycznym. Z roku na rok widzę postępy i wytrwałość organizatorów – mówi Leszek Sokołowski, poeta, prozaik i satyryk, przewodniczący komisji konkursowej.

– Ideą konkursu jest odtwarzanie historii, niekiedy zapomnianej, historii lokalnej w różnym wymiarze i w różnych formach. Jest to o tyle ciekawy konkurs, gdyż w samym założeniu jest inicjatywą oddolną. Sami mieszkańcy, same dzieci i młodzież szukają korzeni swoich przodków i szukają też odpowiedzi na pytanie skąd jestem i dlaczego ta moja przeszłość jest taka ważna – mówi wójt gminy Międzyrzec Podlaski Krzysztof Adamowicz.

Zapraszamy do obejrzenia całego materiał


materiał: Radio Biper gmina Międzyrzec Podlaski
film / zdjęcie: Małgorzata Mieńko / Tomasz Łukaszuk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *